اجازه کار در کانادا | وقتی کانادا شرایط کاری را ساده می کند!

 

کانادا در یک عبارت، مکانی برای مهاجرت است. کانادا با چشم انداز پذیرش بیش از یک میلیون نفر مهاجر از سال 2019 تا 2021 بهترین مکان دنیا برای مهاجرت است. هنگامی که شما به مهاجرت به کشور دیگری فکر میکنید، سوالی متداول که برای همه این است که آیا میشود ابتدا مهاجرت کرده و سپس کاری در کانادا پیدا کرد؟ یا ابتدا بهتر است که کاری در کانادا پیدا کنید و سپس برنامه مهاجرت کانادایی خود را تنظیم کنید؟ برای داشتن اجازه کار در کانادا چه باید کرد؟ در پاسخ نظر یک متخصص مهاجرت به کانادا را برایتان نقل می کنم: “صادقانه بگویم، شما میتوانید بدون جاب آفر به کانادا مهاجرت کنید”

به خاطر داشته باشید اگر چه در بیشتر موارد، گرفتن پیشنهاد شغلی مورد نیاز نیست ولی اگر به صورت جدی برنامه مهاجرت به کانادا را در نظر دارید، بالاخره به یک پیشنهاد شغلی معتبر از کانادا نیاز خواهید داشت. اگر واجد شرایط کلی ورود به کانادا هستید و بودجه لازم را ندارید، به یک شغل معتبر و پردرآمد در کانادا نیاز خواهید داشت. البته میتوانید از خارج کانادا هم  برای یافتن هر چه زودتر پیشنهاد  شغلی تلاش کنید. شرایط کاری در کانادا بسیار ساده تر از کشور ما دنبال می شود. با ما همراه باشید.

همه چیز در مورد ویزای کاری کانادا را اینجا بخوانید.

 

اجازه کار در کانادا با اکسپرس اینتری (ورود سریع به کانادا)

پیشنهادات شغلی شما اگر از نظر سامانه ورود سریع  نمایه Express Entry تایید نشوند، نمیتوانند از سیستم امتیاز بندی CRS امتیازی بگیرند. بعضی از مشاغلی که میتوانند از کانادا جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی را دریافت کنند و در اکسپرس اینتری امتیاز بگیرند، این شغل ها هستند:

کارکنان متخصص در یکی از رشته های تهیه و تولید فیلم سینمایی و برنامه تلویزیونی، دارندگان مدرک تحصیلی دانشگاهی به خصوص در کانادا، محقق، کارگر ماهر تعمیر و نگهداری تجهیزات صنعتی یا تجاری، ورزشکاران و مربیان حرفه ای، نوازنده ماهر ساز، متخصص کشاورزی، کارمند اداری برای کار در سفارت و مراکز بین المللی، کارشناس و کارگر ماهر و باتجربه حفاری تونل و هر نوع کسب و کار اشتغالزا، میتوانند به راحتی جاب آفر بگیرند. 

دومین برنامه مهم برای درخواست مهاجرت بدون داشتن جاب آفر یافتن کارفرمای استانی از طریق برنامه های مهاجرت استانی یا همان  PNP است.

شرایط واجد شرایط بودن برنامه PNP در استانهای مختلف کانادا متفاوت است. از طریق برنامه PNP بدون داشتن جاب آفر میتوانید ویزای کانادا بگیرید. برنامه های مهاجرت استانی زیادی برای ترغیب مهاجران به بعضی استان ها در کانادا تعبیه شده اند. 

می خواهید بدانید مخارج زندگی شما در کانادا چقدر خواهد بود؟ مقاله هزینه زندگی در کانادا را مطالعه کنید!

شرایط کاری در کانادا express entry

 

چگونه میتوان اجازه کار در کانادا گرفت؟

برای شروع مهاجرت به کانادا میتوانید با یافتن یک شغل بدون هیچ مقدماتی به کانادا بروید. مجوز کار به این معنی است که برای اتباع خارجی شرایطی وجود دارد که میتوانند برای انجام کاری به مدت مشخصی به کانادا آمده و پس از انجام کار به کشور خود بازگردند. 2 نوع ویزای کار به این صورت برای کانادا وجود دارد. 

اگر قصد کار در کانادا را دارید و بلافاصله پس از اتمام کار، قصد دارید به کشور خود برگردید، پس به عنوان یک تبعه خارجی به مجوز کار نیاز خواهید داشت. دریافت نوع مناسب پروانه کار متناسب با شرایط خود بسیار مهم است.

انواع مجوز کار 

بیشتر افراد و مشاغل برای کار در کانادا نیاز به مجوز دارند. مطمئن شوید که به کدام نوع مجوز کار نیاز دارید. 2 نوع مجوز باز و مجوز کار محدود برای کار در کانادا وجود دارد. مجوز کار محدود به شما امکان میدهد که با اعلام نام کارفرما، مدت کار و محل کار اجازه کار دریافت کنید و اجازه کار باز به این معنی است که میتوانید برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

1. اجازه کار محدود کارفرما در کانادا (Employer Specific Work Permit)

 اجازه کار محدود کارفرما به شما اجازه میدهد با توجه به شرایط تعیین شده برای کارفرمای خود در کانادا کار کنید البته با سه شرط زیر:

  • نام کارفرمای خاصی را که میتوان برای او کار کرد مشخص کنید.
  • مدت زمان کار در کانادا را روشن کنید.
  • مکانی که میتوان در آنجا کار کرد را (در صورت وجود موقعیت مشخص) باید اعلام کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از اینکه درخواست خود را برای این اجازه کار ارسال کنید، کارفرمایی که میخواهید برای او کار کنید، باید تشریفاتی را برای شما انجام دهد. یک نسخه از LMIA  ارزیابی تأثیر بازار کار و پیشنهاد استخدام را برای شما ارسال کند تا ضمیمه درخواستتان کنید.

 2. اجازه کار باز در کانادا (Open Work Permit)

اجازه کار باز به شما امکان می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید، اگر فقط شرایط خاصی داشته باشید. 

اگر کمی گیج شده اید و مطمئن نیستید که باید کدام یک را دنبال کنید نگران نباشید. با یکی از کارشناسان مجرب ما در your special immigration ارتباط باشید تا فرم های مربوط به مجوز کار کانادا را برایتان توضیح داده و یا ارسال کنند.

چند راه برای گرفتن اقامت پیش پای شماست؟ تمام روش های گرفتن اقامت و ویزای کانادا!

 

جواز کار باز کانادا open work permit

جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی چیست؟

جاب آفر به پیشنهادهای شغلی گفته میشود که در سیستم Express Entry امتیاز CRS ارزیابی جامع را  کسب می کند.

اگر در  اکسپرس اینتری میخواهید برای یک جاب آفر  امتیاز بگیرید، باید نسخه ای از پیشنهاد کاری را  به صورت کتبی ارائه دهید که در آن موقعیت، وظایف، حقوق و شرایط اشتغال شما مشخص شده باشد. همچنین باید مدرکی مبتنی بر معافیت LMIA داشته باشید. شرایط کاری در کانادا اینگونه است.

ارزیابی تأثیر بازار کار یا  LMIA  (Labour Market Impact Assessment) چیست  و آیا برای Express Entry به آن نیاز دارم یا نه؟

ارزیابی تأثیر بازار کار  (LMIA) سندی است که توسط کارفرمای کانادایی مایل به استخدام یک تبعه خارجی، برای پر کردن یک موقعیت و فرصت شغلی در کانادا ارائه می شود. فقط یک کارفرمای کانادایی میتواند درخواست LMIA کند و کارگران خارجی نمیتوانند به تنهایی درخواست دهند. 

LMIA ارزیابی میکند که آیا استخدام استعداد خارجی درخواست شده، تأثیر مثبت یا منفی بر بازار کار دارد یا خیر. برای درخواست، کارفرمایان کانادایی باید اطلاعات مربوط به مشاغل خود و موقعیتی که میخواهند کارگر خارجی در آنجا کار کند را مشخص کرده و همچنین شواهدی دال بر تلاش برای استخدام یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم، قبل از پر کردن موقعیت کار توسط یک خارجی داشته باشند. این شواهد معمولاً  به معنی چند نوبت چاپ آگهی کار در چندین سایت کاریابی کشوری و محلی و همچنین روزنامه های معتبر است.

اجازه کار در کانادا و LMIA

در ادامه درخواست های LMIA به اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا فرستاده میشود تا تأثیر مثبت و منفی بودن آن شغل بررسی شود. جواب مثبت به این معنی است که درخواست کار ارسال شده می تواند تاثیر خوبی در کانادا داشته باشد و جواب منفی به معنی تأثیر نامطلوب شغل درخواست شده و رد درخواست است. پس از تأیید توسط LMIA آن پیشنهاد به عنوان جاب آفر از نمایه Express Entry امتیاز گرفته و می توان ویزای کار گرفت. هر پیشنهاد شغلی به پاسخ مثبت LMIA نیاز دارد و استثنا در این قانون برای مشاغلی است که از LMIA معاف هستند.

قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید؟ 10 نکته که باید قبل از سرمایه گذاری در کانادا بدانید!

کدام پیشنهادات شغلی معاف از LMIA هستند؟

در موارد خاص، کارفرمایان کانادایی از درخواست LMIA برای استخدام کارگران خارجی معاف هستند. سه دسته گسترده از کارها جزو این مشاغل هستند:

  • معافیت از طریق موافقت نامه تجاری بین المللی مانند NAFTA
  • معافیت از طریق توافقنامه های بین المللی دولت فدرال کانادا و دولت های استانی
  •  معافیت های ناشی از منافع کانادا مانند انتقالی های درون شرکتی

 برای دریافت جزئیات کامل راجع به این معافیت ها و اجازه کار در کانادا میتوانید با مشاوران ما در your special immigration تماس بگیرید و از تمامی خدمات مهاجرت به کانادا بهره مند شوید.

 

منبع:

https://www.y-axis.com/overseas-jobs/move-to-canada-without-a-job-in-2020/

, ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست