اقامت دائم کانادا | 6 روش برتر دریافت اقامت را بشناسید.

مهاجرت به کشور کانادا همواره یکی از بزرگترین رویاهای برخی افراد است. کانادا از لحاظ اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و غیره در سطح بالایی قرار دارد. وضعیت روبه پیشرفت این کشور، افراد را به مهاجرت به کانادا ترغیب می کند. شرایط اقلیمی این کشور نیز برخلاف تصور برخی افراد، کاملا معتدل است. اخذ اقامت دائم کانادا برخورداری از تمام این شرایط را میسر می سازد. 

اما کشور کانادا به منظور مهاجرت افراد به این کشور شرایطی را درنظر گرفته است. اقامت دائم در کانادا از روش‌های متنوعی صورت می‌پذیرد. در صورت اقدام از طریق هریک از این روش‌ها، اخذ اقامت دائم این کشور آسان می‌شود. در ادامه برخی از روش‌های اخذ اقامت دائم در کانادا را بررسی خواهیم کرد. 

اقامت فقط به صورت دائم نیست: بررسی همه روش های اخذ اقامت و ویزای کانادا 

 

کانادا و شرایط عمومی آن 

پیش از هرگونه اقدام جهت اخذ اقامت دائم، ابتدا با شرایط عمومی این کشور آشنا شوید. سالانه تعداد بالایی از افراد کشور خود را ترک کرده و به کانادا مهاجرت می‌کنند. از جمله دلایل مهاجرت افراد به این کشور، برنامه‌های متنوع مهاجرت در کانادا است. 

اخذ اقامت دائم کانادا، از روش‌های متفاوتی امکان‌پذیر است. کانادا به عنوان وسیع‌ترین کشور در قاره آمریکا شناخته می‌شود. جمعیت کانادا نسبت به وسعت آن کمتر بوده و برابر با 37 میلیون نفر است. ایالت‌های شمالی آب و هوای سردتری نسبت به سایر مناطق این کشور دارند. 

 

روش های اخذ اقامت دائم در کانادا چیست؟ 

همانطور که اشاره شد اخذ اقامت در این کشور از روش‌های متنوعی صورت می‌پذیرد. هریک از این روش‌ها، مراحل مربوط به خود را دارند. به علاوه، مدارک موردنیاز در برخی از آن ها از تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در ادامه روش‌های موجود برای دریافت اقامت دائم این کشور را بررسی خواهیم کرد.  

 

اخذ اقامت دائم از طریق کار 

اخذ اقامت دائم این کشور توسط کار، یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. سیستم “اکسپرس انتری” در همین زمینه طراحی شده است. این سیستم جهت تسریع در جذب نیروی کاری راه اندازی گردید. روند رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی در این برنامه به صورت آنلاین انجام می‌شود. 

بررسی برنامه‌های نیروی کاری فدرال، نیروی کار تجربی فدرال، برنامه‌های استانی و نیروی کار تجربی از این طریق انجام می‌شود. جهت اخذ اقامت دائم کاری، به نرخ بیکاری در کانادا نیز توجه کنید. نرخ بیکاری در این کشور سالانه روبه کاهش است؛ از همین جهت آینده کاری روشنی در انتظار مهاجرین خواهد بود.

به دنبال داشتن شغلی در کانادا هستید؟ زیر و بم ویزای کاری کانادا را برایتان بررسی کرده ایم. 

 

 

اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل 

یکی از روش‌های عمده مهاجرت به کانادا، اخذ اقامت دائم و اشتغال پس از تحصیل است. دستیابی به پذیرش تحصیلی، از جمله شروط اخذ اقامت تحصیلی است. پس از دریافت این پذیرش، قادر به اقامت تحصیلی و دریافت ویزای کانادا خواهید بود. 

امکان تحصیل در مقاطع مختلف کانادا از جمله مدارس و مقاطع دانشگاهی وجود دارد. سیستم آموزشی کانادا از جمله سیستم های برتر در میان دیگر کشورها شناخته می‌شود. تحصیل در دانشگاه‌های کانادا نیازمند برخورداری از مدرک زبان معتبر است. برای تحصیل در مقطع دکتری نیز باید تاییدیه‌ای از استاد راهنما در یکی از دانشگاه‌های کانادا اخذ شود. 

 

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری 

کشور کانادا از جمله پیشنهادهای برتر برای سرمایه‌گذاران خارجی محسوب می‌شود. تجارت در کانادا پررونق بوده و اقتصاد فعالی دارد. از همین جهت، کانادا را به‌ عنوان مقصدی فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری می‌شناسند. به علاوه سرمایه‌گذاران خارجی در این مسیر موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهندشد. 

اعطای اقامت دائم به این افراد، در راستای حمایت دولت کانادا از سرمایه‌گذاران خارجی صورت می‌پذیرد. از جمله عوامل سرمایه‌گذاری افراد خارجی در این کشور، پایین بودن نرخ ریسک مصادره اموال است. حمایت همه جانبه دولت و امنیت بالای سرمایه‌گذاران خارجی از دیگر مزایای آن محسوب می‌شود. 

 

اخذ اقامت دائم از طریق تولد 

از دیگر روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا، تولد و فرزندآوری در این کشور است. قوانین مربوط به اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف وجه اشتراک‌هایی با یکدیگر دارند. اخذ اقامت براساس قاعده خاک و قاعده خون به افراد تعلق می‌گیرد. اصل خون بیانگر تابعیت پدر یا مادر در کانادا است. اما کانادا در بحث تولد از قاعده خاک پیروی می‌کند. 

در قاعده خاک، نوزاد تازه متولد شده در کانادا بدون هیچ شرطی شهروند این کشور محسوب می‌شود. بنابراین تابعیت یکی از والدین، مهاجرت قانونی یا غیرقانونی و غیره در این روش مهم نخواهند بود. بنابراین، “تولد فرزند در کانادا” موجب اخذ اقامت این کشور می‌شود.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج 

مطابق با قوانین مهاجرتی کانادا، درصورت ازدواج یک شخص کانادایی از کشور دیگر امکان آوردن وی به کانادا وجود دارد. همسر شخص کانادایی از این راه موفق به اخذ اقامت دائم کشور کانادا خواهد بود. قوانین وضع‌شده در کشور کانادا، براساس اصل حمایت از بنیان خانواده است. 

برخی افراد به منظور اخذ اقامت از طریق ازدواج اقدام به ازدواج صوری می کنند. در همین راستا، دولت کانادا قوانین بازدارنده‌ای در زمینه وضع کرده است. مهاجرت با ازدواج صوری جرم محسوب شده و دولت کانادا مجازاتی را برای افراد درنظر می‌گیرد. بنابراین نخستین گام در این راه، اثبات واقعی بودن ازدواج است. 

اثبات این موضوع از روش‌های متنوعی انجام می‌شود. “ارائه تماس‌های تلفنی، عکس و ویدیو مربوط به ازدواج و غیره” از جمله آن‌ها است. پس از ارائه هریک از این موارد، شخص باید توانایی خود در پوشش هزینه‌ های زندگی همسر خود را ثابت کند.

 

اخذ اقامت دائم از طریق پناهندگی 

پناهندگی از دیگر روش‌های رایج در اخذ اقامت دائم این کشور است. کانادا از جمله کشورهای عضو کنوانسیون ژنو شناخته می‌شود. مطابق با کنوانسیون ژنو، کشورهای عضو آن متعهد به حمایت از پناهندگان هستند. کیس‌های پناهنده به کانادا شامل افراد متفاوتی می‌شود. 

کیس‌های مذهبی، قومیتی، نژادی یا عضویت در گروه‌های نژادی از جمله آن‌ها است. شخص پناهنده از ترس خطر جانی و مالی به کشور دیگری پناه می‌برد. پناهندگی در کانادا یکی از شش روش اصلی در اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می‌شود. در نتیجه، به منظور مهاجرت و اخذ اقامت دائم در کانادا روش‌های متفاوتی درنظر گرفته شده است. موسسه Your special immigration در تمام این زمینه‌ها خدمات مهاجرتی ارائه می‌دهد. کارشناسان ما در این بخش اطلاعات کاملی را با شما در اشتراک می‌گذارند. 

سخن آخر 

اخذ اقامت دائم کانادا از روش‌های متنوعی امکان‌پذیر است. سالانه افراد بسیاری از روش‌های مختلف اقدام به مهاجرت می‌کنند. کانادا نیز پس از چندسال اقامت دائم را به این افراد اعطا می‌کند. درنتیجه، درصورت تمایل به مهاجرت یکی از روش‌های فوق را انتخاب کنید. برای دسترسی به انواع خدمات مهاجرت به کانادا، Your special immigration در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست