نحوه دریافت اقامت کانادا از طریق کار

کانادا، از جمله کشورهای پیشرفته و مهاجرپذیر در زمینه کاری است. با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاد بسیاری از کشورها در فروپاشی قرار گرفت. اما برخی از آن‌ها با چاره‌اندیشی، از این پاندومی جان سالم بدر برده و برنامه‌های اقتصادی خود را گسترش داده‌اند. کانادا از جمله آن‌ها بوده و جذب مهاجران واجد شرایط در سال 2021 را افزایش داده است. اقامت کانادا از طریق کار مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال خواهد داشت. از طرفی اخذ این اقامت نیازمند طی مراحل مربوط به خود است. اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار پس از چند سال در این روش امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه شرایط اخذ این اقامت و نکات مربوط به آن را بررسی می‌کنیم. 

تصمیم دارید حرفه ی خود را در کانادا ادامه دهید؟ ویزا کار کانادا

مهاجرت کاری به کانادا و مزایای آن 

امروزه، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق “کار” است. این کشور در وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی عالی قرار داشته و جمعیت نسبتا کمی دارد. کانادا سالانه میزبان بیش از 3000 نیروی کاری متخصص است. این افراد با برخورداری از ویزای کاری کانادا به یکی از استان‌های این کشور مهاجرت می‌کنند. 

مهاجرت کاری به کانادا اغلب افراد کارآفرین و برخوردار از مهارت و تجربه کاری را مورد هدف قرار می دهد. این مهاجرت دولت کانادا را ملزم به ایجاد شرایط کسب و کار جدید برای این افراد می‌کند. پس از ایجاد شرایط جدید، شغل‌های خاص به‌وجود آمده و رقابتی در مقیاس جهانی رقم می‌خورد. 

 

مزایای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار 

دلایل و عوامل متعددی نشان‌دهنده برتری این روش نسبت به روش‌های دیگر است. مزایای اقامت کاری کانادا نیز مانند اقامت تحصیلی فراوان خواهد بود. با درنظر داشتن این مزایا، بسیاری از افراد امروزه این روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. 

 • اقتصاد کانادا مطلوب بوده و سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا است. 
 • هزینه راه‌اندازی کسب و کار و مالیات در کانادا بسیار پایین است. 
 • برتری نوآوری در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته در کانادا بیشتر است. 
 • کیفیت زندگی در کانادا بالا بوده و شرایطی ایده‌آل را فراهم می‌کند. 
 • کانادا از مهاجرین جهت شروع یک کسب و کار پشتیبانی می‌کند. 
 • این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. 

 

قوانین کانادا برای مهاجرت کاری 

قوانین مهاجرتی اغلب کشورها باتوجه به دگرگونی‌های بازار، همواره دچار تغییراتی می‌شود. برخورداری از اطلاعات به‌روز در این زمینه، از اهمیت بالایی برخوردار است. همانند سایر روش‌های اخذ اقامت کانادا، اخذ اقامت کاری نیز نیازمند طی مراحلی خواهد بود. به‌طورکلی جهت مهاجرت کاری به کانادا دو روش وجود دارد. 

 

برنامه اسکیل ورکر 

در این برنامه متقاضی مهاجرت باید امتیاز موردنظر را دریافت کند. امتیازدهی در برنامه اسکیل ورکر براساس شرایط فرد انجام می‌شود. مهارت و تخصص فرد در این برنامه سنجیده شده و امتیاز به وی تعلق می‌گیرد. در این برنامه فرد باید موفق به اخذ حداقل امتیاز 67 از 100 گردد. 

برنامه اسکیل ورکر نیز دو مرحله داشته و هر مرحله امتیازدهی مربوط به خود را دارد. پس از اخذ حداقل امتیاز 67، متقاضی وارد مرحله دوم خواهد شد. در این مرحله سقف امتیازدهی 1200 بوده و متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق کار را اخذ خواهد کرد. 

موفقیت در تمام این مراحل بدون داشتن وکلای قدرتمند دشوارتر است؛ شما می توانید از خدمات مهاجرت کانادا که توسط موسسه YSI ارائه می شود، استفاده کنید.

 

جاب آفر یا پیشنهاد کاری 

دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما، از دیگر روش‌های مهاجرت کاری به کانادا است. کانادا سالانه لیستی از مشاغل موردنیاز را منتشر می‌کند. این لیست حاوی مشاغل موردنیاز هریک از استان‌های کانادا می‌شود. البته پیشنهاد کاری به افراد واجد شرایط تعلق می‌گیرد. 

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، برخورداری از مهارت لازم در کار و غیره از جمله آن‌ها است. کانادا به افراد دریافت‌کننده پیشنهاد کاری اقامت دائم اعطا می‌کند. به همین دلیل بسیاری از افراد در تلاش دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی هستند. 

 

 شرایط موردنیاز برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار 

اخذ ویزای کاری از طریق هریک از برنامه‌های طراحی شده نیازمند برخورداری از شرایطی است. مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر مشروط به شرایط زیر خواهد بود. 

 • سن کمتر از 40 سال 
 • برخورداری از تجربه کاری متناسب با رشته تحصیل (حداقل 3 سال) 
 • برخورداری از مدرک تحصیلی حداقل لیسانس 
 • مدرک زبان با حداقل نمره آیلتس 6.5 
 • کسب حداقل امتیاز 67 در سیستم اسکیل ورکر 
 • قرار داشتن رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل موردنیاز کانادا 

افراد مقیم کانادا نیز جهت اخذ این ویزا ملزم به بهره‌مند از شرایط زیر خواهند بود. 

 • ارائه مجوز اقامت موقت در کانادا 
 • ارائه ویزای تحصیلی (ویزای تحصیلی یا کاری همسر فرد نیز قابل قبول است) 
 • دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی 

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار چگونه انجام می‌شود؟ 

اخذ این ویزا به‌طورکلی منوط به دریافت امتیاز کافی است. امتیازدهی نیز براساس سن، تحصیلات، سابقه کاری و سایر شرایط انجام می‌شود. توانایی و مهارت افراد متقاضی ویزای کاری در این روش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به‌علاوه، به تمام متقاضیان ویزای کاری اجازه کار موقت نیز داده می‌شود. 

این افراد امکان بهره‌مندی از تمام امکانات و شرایط رفاهی در کانادا را خواهند داشت. روش‌های مهاجرت کاری به کانادا به چند دسته کلی تقسیم می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از این روش ها و شرایط آن‌ها  خواهیم پرداخت. 

پیشنهاد نویسنده: اجازه کار در کانادا

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق اکسپرس انتری 

این ویزا برای افراد متقاضی مهاجرت کاری به کانادا طراحی شده است. براساس این برنامه، افراد ابتدا وارد سیستم امتیازبندی شده و پس از تایید صلاحیت دعوت کار از آن‌ها به‌عمل می‌آید. امتیازبندی در این برنامه اغلب براساس شرایط زیر انجام می‌شود. 

 • ملیت 
 • سن 
 • سطح زبان 
 • جزئیات پیشنهاد شغلی 
 • مدرک تحصیلی 

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه کوتاه‌مدت 

در ویزای کاری از طریق برنامه کوتاه‌مدت، فرد اجازه کار از طریق کارفرمای کانادایی را دریافت کرده است. کارفرمای کانادایی حتما باید مقیم یا شهروند کانادا باشد. درخواست ویزای کاری از طریق برنامه کوتاه‌مدت نیز شامل مراحل زیر می‌شود. 

 • ارائه مجوز مربوط به استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور 
 • اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری پس از اخذ مجوز استخدام از سوی کارفرما 

ما قبلا روش های دیگری را برای مهاجرت و کسب اقامت بررسی کرده ایم: مهاجرت به کانادا

 

هزینه اخذ ویزای کاری کانادا 

هزینه اخذ ویزای کاری کانادا نیز شامل موارد مختلفی می‌شود. به‌طورکلی هریک از روش‌های طراحی‌شده جهت اخذ ویزا هزینه‌های مربوط به خود را دارد. هریک از هزینه‌های مربوط به اخذ این ویزا موارد زیر را در بر می‌گیرد. 

 • هزینه درخواست بررسی مدارک از سفارت کانادا 
 • هزینه انگشت‌نگاری 
 • هزینه open work permit holder

هزینه مورد آخر، باتوجه به ردیف شغلی، شغل تخصصی، هزینه مربوط به وکیل و غیره متفاوت است. مدت زمان صدور این ویزا نیز تقریبا 150روز پس از ارائه درخواست خواهد بود. البته امکان افزایش این مدت زمان وجود داشته و به 3 ماه نیز می‌رسد. 

امکان تمدید ویزای کاری پس از اتمام آن نیز وجود دارد. البته متقاضی باید 1ماه پیش از اتمام این ویزا نسبت به تمدید آن اقدام کند. به‌علاوه، پیش از اقدام برای تمدید ویزای کاری، کارفرما باید درخواست جدیدی به اداره کار کانادا ارسال کند. در این‌صورت، فرد قادر به اقامت قانونی در کانادا خواهد بود. 

 

استان مناسب برای مهاجرت کاری به کانادا 

همانطور که اشاره شد، کانادا در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته در جهان امکانات مناسبی برای مهاجران کاری ایجاد می‌کند. اما هریک از استان‌های کانادا شرایط و قوانین متفاوتی برای افراد ایجاد می‌کنند. برای انتخاب بهترین استان، ابتدا “هدف و انگیزه فرد از مهاجرت” باید تعیین شود. 

پس از انتخاب مهارت و شغل موردنظر، استان متناسب با شرایط فرد تعیین می‌گردد. در حال حاضر، دو استان “کبک و ساسکاچوان” موقعیت شغلی مناسبی را برای افراد ایجاد می‌کنند. این استان‌ها جهت مهاجرت کاری بسیار مناسب بوده و شغل‌های متفاوتی را برای افراد دارند.

شهر محبوب مونترال در استان کبک قرار دارد: زندگی در مونترال کانادا 

 

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار 

مدارک موردنیاز جهت اخذ این ویزا با سایر روش‌های مهاجرتی تفاوت دارد. متقاضیان جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار باید به تکمیل این مدارک بپردازند. پس از تکمیل مدارک، ارائه آن‌ها از دو روش آنلاین و حضوری انجام می‌شود. در روش حضوری، ارائه مدارک با مراجعه به سفارت کانادا در کشورهای اطراف ایران امکان‌پذیر خواهد بود. مدارک موردنیاز جهت مهاجرت کاری به کانادا شامل موارد زیر می‌شود. 

 • پیشنهاد کاری از سوی کارفرما با شهروند کانادایی 
 • ارسال درخواست دریافت ویزای کاری به اداره مهاجرت کانادا 
 • برخورداری از تجربه و مهارت کار تخصصی همراه با بیمه 
 • برخورداری از تمکن مالی 
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه 

 

وضعیت اشتغال، نرخ بیکاری و شرایط شغلی در کشور کانادا 

وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در کانادا یکی از مهم‌ترین مسائل موردتوجه هنگام مهاجرت است. بر این اساس افراد قادر به پیداکردن شغل براساس مهارت خود خواهند بود. طبق بررسی‌های انجام‌شده، نرخ بیکاری در کانادا سالانه روبه‌ کاهش است. 

نرخ کاهشی بیکاری در کانادا نشان‌دهنده شانس افراد در پیداکردن شغل در این کشور است. با توجه به آمار کاهشی بیکاری در کانادا، این کشور گزینه مناسبی برای مهاجرت خواهد بود. افراد شاغل در کانادا، پس از کسر مالیات درآمدی بالغ بر 3000 تا 4000 دلار در سال خواهند داشت. 

برخورداری از مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا و سابقه کاری از کارفرمای کانادایی یکی از امتیازت مثبت است. درنتیجه، جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار روش‌های متفاوتی برای افراد وجود دارد. اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار یکی از بهترین روش‌ها جهت زندگی در کانادا است. 

میخواهید قبل از مهاجرت یک محاسبه ی دقیق نسبت به هزینه های زندگی خود داشته باشید؟ هزینه زندگی در کانادا را بخوانید!

 

جمع‌بندی نهایی 

اخذ اقامت کانادا از طریق کار، از جمله روش‌های موجود جهت مهاجرت به این کشور است. اقامت در کانادا مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال خواهد داشت. این روش مانند سایر راه‌های مهاجرت نیازمند طی مراحل بوده و مدارکی باید در این زمینه ارائه شود. موسسه مهاجرتی Your special immigration تمام این مراحل را برای افراد انجام داده و اطلاعات کاملی را با متقاضیان در اشتراک می‌گذارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست