اکسپرس انتری

 1. صفحه اصلی
 2. chevron_right
 3. اکسپرس انتری

اکسپرس انتری

آیا  قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ جای درستی آمده‌اید! Your Special Immigration شما را در مسیر رسیدن به رویای مهاجرت به کانادا یاری خواهد کرد.

دلایل گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد: آموزش با کیفیت بالا، خدمات درمانی ایمن، بهترین کیفیت زندگی.

بیش از ۱۰۰ مسیر مختلف برای مهاجرت به کانادا پیش روی شما قرار دارد. به همین دلیل هم مسیر مهاجرت هرکس منحصر به فرد است.

به طور مثال، افراد اهل فن و کارگران می‌توانند از راه‌های گوناگون ویزای اقامت دائم بگیرند. اکسپرس انتری برای کارگران ماهرِ طبقهٔ اقتصادی، گذرگاهی به سمت کانادا است. برای اینکه واجد شرایط اکسپرس انتری باشید باید شرایط ذکر شده برای برنامهٔ نیروی کار ماهر فدرال کانادا و یا  Canadian experience class (این برنامه مختص نیروی کار ماهر است که از قبل تجربهٔ کار در کانادا دارند)  را داشته باشید. برنامهٔ گزینش استانی ((PNP دومین راه برای مهاجرت به کانادا است. تقریبا تمامی استان‌ها برنامهٔ گزینش استانی دارند تا بتوانند بر اساس نیازهای بازار کار خود متقاضیان را انتخاب کنند. مهاجرت به استان کبک سومین راه است،  برای مهاجرت به این استان باید از طریق برنامه نیروی کار ماهر کبک و برنامهٔ تجربه کاری کبک اقدام کنید. اگر قصد دارید از طریق مهاجرت کاری به کانادا اقامت دائم این کشور را اخذ کنید باید از طریق برنامهٔ شغل آزاد فدرال و ویزای استارت آپ و برنامه‌های کارآفرینی ارائه شده توسط استان کبک اقدام کنید.

کانادا چندین برنامه‌ برای اسپانسرشیپ اعضای خانواده در اختیار شما می‌گذارد. شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم دارند می‌توانند برای اعضای خانواده و نزدیکان خود اقامت بگیرند.

افراد و زوج‌های ال‌جی‌بی‌تی هم مانند دیگران حقوق و فرصت برابر برای مهاجرت به کانادا دارند.

کویید ۱۹ و تأثیر آن بر سیستم مهاجرتی کانادا

همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرتی کانادا تأثیر گذاشته است. دولت کانادا پس از شروع همه گیری کرونا همیشه در تلاش بوده تا  درخواست‌های مهاجرتی را  به طور کامل پیگیری کند. سازمان مهاجرت، پناهدگان، و شهروندی همچنان پذیرای درخواست های مهاجرتی است و به آن‌ها رسیدگی می‌کند تا تمامی متقاضیان بتوانند با وجود کرونا و حتی پس از پایان این همه گیری به کانادا مهاجرت کنند. اکسپرس انتری تقریبا هر دو هفته یک بار برای متقاضیان مهاجرت دعوتنامه ارسال می‌کند.

پس از همه گیری کرونا، کانادا تمرکز بیشتری روی بخش مهاجرتی خود گذاشته‌ است. کانادا اعلام کرده که تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۰۰۰۰۰ متقاضی را در هر سال پذیرش می‌کند که این آمار در نوع خود بی سابقه است. قبل از شروع  همه گیری کرونا میزان پذیرش مهاجر ۳۴۰۰۰۰ نفر در سال بود. وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، اعلام کرد که این میزان تعیین شدهٔ برای پذیرش مهاجر قطعا پابرجا خواهد ماند. برای اطلاع از آخرین اخبار به وبسایت Canada visa صفحه مربوط به کویید ۱۹مراجعه کنید.

برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت به کانادا فرم ارزشیابی ما را تکمیل کنید.

راه‌های مختلف مهاجرت نیروی کار ماهر

کانادا قصد دارند تا سالانه پذیرای ۴۰۰۰۰۰ مهاجر باشد که حدود ۶۰ درصد این تعداد نیروی کار ماهر هستند. سامانه مدیریتی درخواست نامهٔ اکسپرس انتری درگاه اصلی ورود این افراد به کانادا است. برنامه گزینش استانی (PNP)، برنامه‌های جذب نیروی کار ماهر کبک و تعدادی برنامه‌های فدرال از دیگر گذرگاه‌ها برای این دسته از مهاجران هستند.

نیروهای کار ماهر می‌توانند به همراه خانواده‌شان به کانادا مهاجرت کنند

نیروهای کار ماهر می‌توانند با اعضای خانواده‌شان مهاجرت و تمامی اعضای خانوادهاو نیز می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اعضای خانواده شامل موارد زیر هستند:

 • همسر قانونی یا شریک زندگی (به موردی اطلاق می‌شود که دو نفر به مدت طولانی با یکدیگر زندگی کرده باشند)
 • کودک وابسته
 • کودکان وابستهٔ همسر یا شریک زندگی
 • کودکان وابستهٔ که فرزند کودکان وابسته هستند

کودکان وابسته به افرادی گفته می‌شود که:

 • زیر ۲۲ سال هستند و همسر یا شریک زندگی ندارند
 • بالای ۲۲ سال سن دارند و از لحاظ مالی به خانواده وابسته هستند
 • زیر ۲۲ سال هستند و به دلیل مشکلات جسمی و روانی از لحاظ مالی به خانواده وابسته هستند.

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری وظیفهٔ رسیدگی به خواست نامه‌های نیروهای کار را از طریق سه برنامهٔ مهاجرتی طبقه اقتصادی زیر بر عهده دارد.

 • برنامه نیرو کار فدرال کانادا (FWSP)
 • تجربه کانادایی (CEC)
 • برنامه مشاغل فنی فدرال (FSTP)

افراد واحد شرایط می‌توانند اطلاعات خود را وبسایت دولت فدرال ثبت کنند.

متقاضیان بر اساس سیستم امتیاز بندی (CRS) با توجه به سن، میزان تحصیلات، تجربهٔ کاری، و مهارت‌های زبانی، امتیاز می‌گیرند.

سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، هر دو هفته، از متقضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند دعوت می‌کند تا برای اقامت دائم درخواست کنند.

IRCC به درخواست نامه‌ها تا حدأکثر ۶ ماه رسیدگی می‌کند.

کانادا قصد دارد تا از این طریق سالانه ۱۱۰۰۰۰ مهاجر را پذیرش کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اکسپرس انتری اینجا کلیک کنید

برنامهٔ گزینش استانی (PNP)

استان‌های کانادا به واسطه این برنامه می‌توانند متقاضیان مهاجرت واجد شرایط خود را برای اقامت دائم معرفی کنند. کانادا سالانه بیش از ۸۰۰۰۰ نفر را از طریق برنامهٔ گزینش استانی پذیرش می‌کند.

تمامی استان‌ها به جز کبک و نوناووت برنامه گزیش استانی مختص به خود را دارند. هر استان نیز شرایط خود را برای پذیرش متقاضیان دارد. برنامه‌های گزینش استانی نیز مانند اکسپرس انتری سیستم‌های اظهار تمایل (expression pf interest) هستند و  متقاضیانی که در آن ها بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند دعوت نامه دریافت می‌کنند.

برای ثبت درخواست در این برنامه‌ها به حساب کاربری در اکسپرس انتری نیازی ندارید و می‌توانید به طور مستقیم در طرح برنامه‌‌های گزینش استانی درخواست خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید در طرح‌های برنامه‌های گزینش استانی که با اکسپرس همسو هستند مانند enhanced streams درخواست خود را ثبت کنید.

اگر متقاضی توسط این طرح‌ها گزینش شود بر اساس سیستم امتیازدهی (CRS) ۶۰۰ امتیاز به حساب کاربری او در اکسپرس انتری اضافه خواهد شد. با دریافت این امتیاز دریافت دعوت نامه برای ارائه درخواست اقامت دائم از سوی اکسپرس انتری تضمین شده خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ طرح‌های گزینش استانی اینجا کلیک کنید

مهاجرت به کبک

سیستم مهاجرتی کبک و معیارهای این استان برای پذیرش مهاجر کاملا از برنامه‌های مهاجرت، پناهجویان، شهروندی و گزینش استانی مجزا است. وزارت مهاجرت کبک برای متقاضیان پذیرفته شده گواهی گزینش کبک (CQS) صادر می‌کند.

شما می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی کبک برای دریافت این گواهی درخواست دهید.

برنامه تجربهٔ کبکی (PEQ) برای دانشجویانی است که مدارک لیسانس، ارشد، و …(هر مدرک بالاتر از مقطع دبیرستان) خود را در کبک گرفته‌اند. نیروی‌های کار ماهر خارجی نیز سابقه کار  در این استان را دارند مشمول این برنامه هستند.

برنامه مهاجرت کاری کبک مخصوص کارآفرینان و افراد دارای مشاغل آزاد که می‌خواهند در کبک کسب و کاری راه اندازی کنند، است.  این برنامه شامل حالی کسانی که با سرمایه گذاری قصد اقامت دائم در این کشور را دارند نیز می‌شود.

اطلاعات بیشتر دربارهٔ مهاجرت به کبک

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic immigration pilot)

برنامه مهاجرتی کانادا (AIP) نیز مختص آتلانتیک کانادا است. این برنامه با سرعت بالای بررسی درخواست‌ها به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد تا اتباع خارجی را استخدام کنند. آتلانتیک کانادا چهار استان دارد:

 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوآ اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد

کارفرماها می توانند متقاضی مورد نظر را انتخاب کنند و به او پیشنهاد کار بدهند. در این روش کارفرما نیازی به دریافت سند «ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادا» ندارد. پس از اینکه متقاضی پیشنهاد کار را قبول کند کارفرما موظف است تا او را برای دریافت طرح استقرار (settlement plan) به یک سازمان از پیش تعیین شده معرفی کند. کارفرمایانی که قصد دارند هر چه زودتر فرد متقاضی شروع به کار کند می‌توانند برای آن شخص مجوز کار موقت بگیرند.

برنامه مهاجرتی کانادا سه بخش دارد. دو برنامه زیر مخصوص نیروهای کار ماهر است:

 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای متقاضیان با مهارت بالا (AHSP)
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای متقاضیان با مهارت متوسط (AISP)

سومین برنامه مشمول حال فارغ التحصیلان بین المللی است:

 • برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی (AIGP)

کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامهٔ مهاجرتی آتلانتیک

دیگر برنامه‌های فدرال نیروی کار ماهر

برخی نیروهای کار ماهر می‌توانند برای مهاجرت دائم از طریق برنامه‌های ذیل اقدام کنند.

 • برنامهٔ مهاجرتی مناطق کم جمعیت و شمالی (RNIP)
 • برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی
 • برنامهٔ پرستار خانگی (LCP)
 • برنامهٔ پرستار فرزند در خانه
 • برنامهٔ نیروی کار برای داخل خانه

RNIP برنامه‌ای است که نواحی کوچک و دور افتاده اتباع خارجی را به عنوان نیروی کار جذب می‌کنند. اتباع خارجی از سوی این نواحی جذب می‌شوند و شغل مناسب برای آن‌ها تعیین می‌شود.

در برنامه مواد غذایی و کشاوزی یک فرد کانادایی با اقامت دائم می‌تواند اتباع خارجی واجد شرایط را برای کار در زمینه‌های کشاورزی و غذایی به طور موقت به کار گیرد. اتباع خارجی باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار و مدرک دیپلم داشته  و همچنین از حداقل مهارت‌های زبانی برخوردار باشند.

سه برنامه دیگر برای پرستاران خانگی است از جمله پرستار بچه، پرستار خانگی، و نیروی کار برای داخل خانه. متقاضی باید حداقل ۲ سال تجربهٔ کاری داشته باشد.

مهاجرت کاری

صاحبان کسب و کار گزینه‌هایی سریع‌تری برای فرایند مهاجرت خود دارند.

برنامهٔ ویزای استارت آپ فدرال و برنامهٔ مشاغل آزاد فدرال از راه‌هایی هستند که این افراد می‌توانند از طریق آن‌ها برای مهاجرت اقدام کنند.

اگر می‌خواهید به کبک مهاجرت کنید، این استان نیز برنامه‌های مهاجرتی مخصوص خود را دارد. برنامه‌های گزینش استانی نیز برای پذیرش کارآفرینان و صاحبان مشاغل راه‌های متفاوتی ارائه داده‌اند.

برنامه مهاجرت کاری مورد نظرتان را بیابید

نقل مکان از آمریکا به کانادا

شهروندان و دارندگان اقامت آمریکا برای مهاجرت به کانادا گزینه‌های زیادی پیش روی خود دارند. بسیاری سالانه برای کار، تحصیل و مهاجرت به کانادا سفر می‌کنند. برای اطلاع بیشتر از چگونگی مهاجرت به صفحهٔ برای اتباع آمریکا مراجعه کنید.

متقاضیانی که قصد کار در کانادا دارند گزینه‌های مختلفی متناسب با شرایط‌شان در اختیار دارند. به طور مثال، شهروندان کانادا می‌توانند طبق عهدنامهٔ کانادا، مکزیک، آمریکا (CUSMA) به طور موقت در کانادا کار کنند. بر اساس این عهدنامه شرکت‌ها می‌توانند با یکدیگر تبادل نیرو کنند و بازرگانان و سرمایه گذاران با یکدیگر همکاری داشته باشند.

متقاضیانی که همسر یا شریک زندگی آن‌ها در آمریکا زندگی می‌کند می‌توانند آن‌ها را برای مهاجرت به کانادا تحت تکفل بگیرند. شهروندان و اتباع آمریکایی نیز می‌توانند برای شروع کسب و کار جدید در کانادا و یا خرید کسب و کار شخصی دیگر، به این کشور مهاجرت کنند.

برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ مهاجرت از آمریکا به کانادا اینجا کلیک کنید.

اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا

کانادا بر کنار هم بودن اعضای خانواده تأکید دارد و از این رو سالانه ۱۰۰۰۰۰ مهاجر را می‌پذیرد.

شهروندان و دارندگان اقامت موقت کانادا می‌توانند همسر یا شریک زندگی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ، و فرزندان وابسته‌شان را تحت حمایت خود بگیرند.

متقاضی باید تعهد نامه‌‌ای امضا کند و مسئولیت فرد تحت حمایت خود را به لحاظ مالی بر عهده بگیرد.

برنامهٔ سوپر ویزا نیز برای مهاجرت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها است.

کدام برنامهٔ مهاجرتی برای شما مناسب است؟

من یک نیروی کار ماهر هستم.

بهترین گزینه‌ها برای شما:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس انتری
 • برنامهٔ تجربهٔ کاری کانادایی (CEC) از طریق اکسپرس انتری
 • برنامهٔ گزینش استانی (PNP)
 • برنامهٔ نیروی کار ماهر کبک (اگر می‌خواهید در کبک زندگی کنید)
 • برنامهٔ مهاجرتی مشاغل فنی کانادا (FSTP) از طریق اکسپرس انتری (اگر مهارت خاصی دارید)
 • طرح مهاجرتی آتلانتیک
 • دیگر برنامه‌های فدرال

تحصیلات و تجربهٔ کاری شما برای دولت کانادا بسیار مهم است و این دو عامل در بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی گنجانده شده‌‌اند. شما می‌توانید  بسیاری از برنامه‌ها واجد شرایط باشید. آموزش رکن مهمی در این برنامه‌ها است. داشتن مدارک ارشد  یا دکترا  امتیاز شما را در بسیاری از این برنامه‌ها بالا می‌برد.

احتمال جذب متقاضیانی که حدأقل یک سال سابقهٔ کار  در بازار کار کانادا دارند بسیار بالا است. تجربهٔ کاری در بسیاری از این برنامه‌ها جایگاه مهمی دارد و امتیاز شما را در بسیاری از این برنامه‌ها بالا می‌برد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید.

 • در کانادا پیشنهاد شغلی دارید
 • خانواده یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کنند
 • در کانادا درس خوانده‌ یا مشغول به کار بوده‌اید
 • در حال کسب و کار دارید یا مدیریت کسب و کاری را بر عهده دارید
 • سرمایهٔ زیادی دارید

منابع کاربردی برای مهاجرت به کانادا

وبسایت مهاجرت، پناهندگان، شهروندی کانادا (IRCC)

این وبسایت تمامی اطلاعات مربوط به دریافت ویزای دائم و موقت را در اختیار شما می‌گذارد. در این سایت بخش پرسش و پاسخ، اطلاعات تماس و فرم‌های مورد نیاز در دسترس شما است.

سایت  vicacnada.com

در این سایت می‌توانید مباحث مربوط به مهاجرت را از زبان دیگران بخوانید. این سایت سالانه میلیون‌ها بازدید کننده و صدها هزار عضو دارد. این سایت به تمامی جنبه‌های مهاجرت به طور کامل پرداخته است.

ابزارها و منابع visacanada.com

ابزارها و منابع vidacanada.com شما را در سفرتان به کانادا یاری خواهند کرد. این ابزارها و منابع شامل موارد زیر هستند:

 • فرم ارزشیابی. با تکمیل این فرم از واجد شرایط بودن خود مطلع می‌شوید
 • محاسبه‌‌گر امتیاز اکسپرس انتری. در این قسمت می‌توانید امتیاز اکسپرس انتری (CRS) خود را محاسبه کنید
 • راه‌های افزایش امتیاز اکسپرس انتری (CRS). با راه‌های افزایش نمرهٔ اکسپرس انتری آشنا می‌شوید.
 • برنامه‌‌های گزینش استانی را می‌توانید پیدا کنید.
 • می‌توانید گزینه‌های اسپانسرشیپ خانوادگی در کانادا را بیابید.
 • مجوزهای کار کانادا. می‌توانید بخش مربوط نحوهٔ کار کردن موقت در کانادا را بخوانید.
 • روش‌های تحصیل در کانادا. می‌توانید در این بخش راه‌های پذیرش برای تحصیل در کانادا را جست و جو کنید.
 • اخبار مربوط به مهاجرت را بخوانید.
 • برای دریافت اطلاع از نحوهٔ دقیق مهاجرت با شرکت حقوقی کَمپبِل کوهن مشورت کنید.

سوالات پرتکرار

فهرست