خدمات مهاجرت به کانادا | برنامه استانی

  1. صفحه اصلی
  2. chevron_right
  3. خدمات مهاجرت به کانادا | برنامه استانی

خدمات مهاجرت به کانادا | برنامه استانی

  1. صفحه اصلی
  2. chevron_right
  3. خدمات مهاجرت به کانادا | برنامه استانی

برنامه‌های استانی مهاجرت
Provincial Nominee Program (PNP)

بیشتر استان‌های کانادا برنامه‌هایی برای انتخاب مهاجران از طریق برنامه‌های استانی خود دارند. برای شرکت در این برنامه‌ها  باید مهارت، تحصیلات و سابقه کاری لازم را برای امکان فعالیت اقتصادی در استان مربوطه را داشته باشید و قصد زندگی در همان استان را داشته باشید.

برنامه استانی آلبرتا

آلبرتا یکی از سیزده استان کشور کانادا است و با جمعیت تقریبی 4 میلیون نفره، تقریبا یک دهم جمعیت این کشور را در خود جای داده است. بدون تردید آلبرتا یکی از جذاب‌ترین استان‌های کانادا برای ایرانیان است و به همین منظور است که آگاهی از همه چیز درباره آلبرتا اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. جنوب آلبرتا مرز مشترک کشور کانادا با ایالات متحده آمریکاست و ایالت مونتانا همسایه جنوبی آلبرتا به شمار می‌رود.

بدون تردید، افرادی که قصد مهاجرت به سرزمین جدیدی را دارند، پیش از مهاجرت باید اطلاعات خود را تا حد امکان افزایش دهند.

برنامه‌ استانی بریتیش کلمبیا

برنامه استانی BC بریتیش کلمبیا چندین روش را برای کسب اقامت دائم این استان پیشنهاد می‌کند. هر روش شامل موارد مختلفی است که شما می‌توانید با توجه به سطح مهارت‌های حرفه‌ای خود بر اساس رتبه بندی سازمان طبقه بندی مشاغل کانادا و یا وضعیت تحصیلی خود بعد ازفارغ التحصیلی از طریق آن‌ها اقدام کنید. استان بریتیش کلمبیا از سیستم اکسپرس اینتری نیز برای جذب مهاجرین خود نیز استفاده می‌کند.

برنامه استانی انتاریو

استان انتاریو محبوب‌ترین مقصد مهاجران سراسر دنیا به کانادا است و بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شود. برنامه مهاجرت استانی انتاریو، OINP نام دارد و افرادی که سابقه کار و مهارت مورد نیاز این استان را دارند می‌توانند از طریق این برنامه، انتخاب استانی انتاریو را دریافت کنند تا بتوانند در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی سریع‌تر به اقامت دائم کانادا برسند.

  • این برنامه دارای زیر شاخه‌های مختلفی است. از میان این زیر شاخه‌ها، سه زیر شاخه، قابلیت اقدام از طریق اکسپرس اینتری را نیز دارند (روش نامزدی استانی پیشرفته). در روش‌های زیر  نیازی به دارا بودن پیشنهاد شغلی نمی‌باشد. این سه زیر شاخه عبارتند از:

برنامه استانی ساسکاچوان

این استان سرسبز کانادا که اقتصادی بر پایه کشاورزی و منابع طبیعی مانند ماهیگیری دارد دارای سرعت رشد بالایی در اقتصاد و جمعیت است زیرا مهاجران زیادی از کشورهای مختلف جهان وارد این استان می‌شوند.

برنامه استانی ساسکاچوان SNIP است. با دریافت گواهی انتخابی استانی (NOMINATION)، افراد غیرکانادایی که تجربه و مهارت‌های لازم جهت اقدام از طریق برنامه این استان را دارند می‌توانند در زمان کمتری در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. به طور کلی برنامه مهاجرتی این استان (SINP-Saskatchewan Immigrant Nominee Program) طبق دسته‌بندی زیر است که هر گروه زیرمجموعه‌های خود را دارد. با مطالعه هر کدام از روش‌ها افراد می‌توانند شرایط خود برای هر SNIP را بررسی کنند.

برنامه استانی مانیتوبا

استان منیتوبا بین استان‌های ساسکاچوان و انتاریو واقع شده و می‌توان آن را دروازه‌ای به غرب کانادا حساب کرد که بازار کار پایدار و طبیعتی بکر دارد. اقتصاد این استان تا حد زیادی وابسته به منابع طبیعی و کشاورزی است. برنامه مهاجرتی استان منیتوبا MPNP نام دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

برنامه سرمایه‌گذاری تجاری (MPNP)

فهرست