بهترین شهر کانادا برای زندگی کدام است؟ اوتاوا, ونکوور یا …؟

کشور کانادا همواره یکی از مقاصد پرطرفدار و محبوب برای مهاجرت است. این کشور شهروندان خود را از تمام امکانات رفاهی بهره‌مند می‌سازد. اهمیت به حقوق شهروندان در کانادا اولویت این کشور در راستای رفع نیازهای آن‌ها است. کانادا، استان‌های مختلفی داشته و بهترین شهر کانادا برای زندگی به روش مهاجرتی افراد بستگی دارد. 

انتخاب بهترین شهر جهت زندگی در کانادا تا حدود زیادی بستگی به موقعیت افراد دارد. دولت کانادا امکانات گسترده‌ای در اختیار هریک از شهرهای کانادا قرار داده است. بهترین شهر کانادا برای تحصیل، کار و غیره هر کدام استان مختص خود را دارند. در ادامه به بررسی بهترین شهرهای کانادا جهت زندگی و تحصیل خواهیم پرداخت. 

کانادا و بهترین شهرهای آن برای زندگی 

موسسه MoneySense سالانه لیستی از بهترین شهرهای کانادا منتشر می‌کند. این موسسه به مقایسه 209 شهر بزرگ، متوسط و کوچک کانادا می‌پردازد. خصوصیات و برتری شهرها نیز در این لیست تعیین می‌گردد. میزان درآمد، مالیات، سیستم حمل‌ونقل، پاکیزگی هوا و غیره در تعیین بهترین شهرهای مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

اتاوا در اونتاریو 

کیفیت زندگی در شهر اتاوا بالا بوده و سالیانه در لیست بهترین شهرها قرار می‌گیرد. این شهر از ویژگی‌های متنوعی برای جذب افراد برخوردار است. درآمد مناسب، رشد سلامت و دسترسی مناسب به مراکز درمانی از جمله عوامل برتری این شهر است. 

برلینگتن در اونتاریو 

سبک زندگی در این شهر مناسب بوده و امکانات بی‌نظیری در این شهر وجود دارد. جاذبه‌های گردشگری در این شهر آن را به دومین شهر برتر برای زندگی تبدیل کرده است. آب‌وهوای پاکیزه و دسترسی آسان به قطار، افراد شاغل را به شهر برلینگتن جذب می‌کند. 

اوک‌ویل در اونتارو 

فاصله این شهر با مرکز تورنتو تنها 30 دقیقه بوده و جمعیتی برابر با 200هزار نفر دارد. شهر اوک‌ویل در زمینه علمی و تکنولوژی موقعیت شغلی فراوانی برای افراد ایجاد می‌کند. نرخ جنایت پایین، دستمزد بالا و پایین بودن میزان دستمزد از جمله شاخص‌های زندگی در این شهر است. 

سنت‌آلبرت در آلبرتا 

شهر آلبرتا نیز در سال‌های اخیر جز لیست بهترین شهر کانادا برای زندگی قرار گرفته است. زندگی در این کشور روند صعودی داشته و اقتصادی قوی دارد. نرخ بیکاری در این شهر کمتر از 4 درصد بوده و بالاترین میزان درآمد مربوط به این شهر است. 

بوشرویل در کبک 

میزان جمعیت در این کشور برابر با 40هزار نفر بوده و خود را به رتبه‌های اول رسانده است. نرخ بیکاری پایین، متوسط درآمد بالا و قیمت معقول مسکن از جمله عوامل برتری آن محسوب می‌شود. اغلب گروه‌های ورزشی و هنری در این شهر ساکن شده و فعالیت خود را انجام می‌دهند. 

بزرگ‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی 

کیفیت زندگی در شهرهای کوچک و بزرگ کانادا تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد. شهرهای کوچک از شرایط مناسب‌تری نسبت به شهرهای بزرگ برخوردار هستند. بالابودن سطح درآمد، وضعیت مناسب بهداشت عمومی و میزان پایین جرائم از جمله آن‌ها است. اما در میان شهرهای بزرگ، بهترین شهر کانادا برای زندگی به ترتیب زیر است. 

  1. اتاوا 
  2. وینی‌پگ 
  3. تورنتو 
  4. ونکوور 
  5. مونترال 
  6. کبک سیتی 
  7. ادمنتون 
  8. کلگری 

هریک از این شهرها نقاط قوتی داشته و نقاط ضعفی خواهند داشت. پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت، شرایط استان موردنظر را مورد بررسی قرار دهید. به‌علاوه، روش انتخابی جهت مهاجرت و استان مناسب آن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

بهترین شهر کانادا برای تحصیل 

کانادا از لحاظ سیستم آموزشی در سطح بالایی قرار دارد. نظام آموزشی کشور کانادا در مقایسه با کشورهای پیشرفته برتر است. سالانه تعداد بالایی از افراد این کشور را جهت تحصیل انتخاب می‌کنند. اما بهترین شهر کانادا برای تحصیل شامل موارد مختلفی می‌شود. در ادامه شرایط آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. 

مونترآل 

مونترآل یکی از بهترین شهرهای تحصیلی بوده و از آن به‌عنوان بهترین شهر دانشجویی جهان یاد می‌شود. این شهر برتری چهارساله پاریس را پایان داده و جایگاه خود در سیستم آموزشی را ارتقا داده است. پایتخت فرهنگی کانادا دو زبانه(انگلیسی-فرانسوی) بوده و به‌عنوان جامعه‌ای هوشمند نیز شناخته می‌شود. 

زبان رسمی این شهر فرانسوی بوده و عده‌ای از افراد این شهر فرانسوی را زبان اصلی می‌دانند. مک گیل یکی از بهترین دانشگاه‌های این شهر بوده و در رتبه 17 جهان قرار دارد. مونترآل به‌عنوان 10 شهر برتر جهت تحصیل انتخاب شده است. 

اگر هوس کرده اید که برای تحصیل و یا …. به این شهر مهاجرت کنید، مقاله زندگی در مونترال کانادا را مطالعه کنید.

اوتاوا 

اوتاوا از دیگر شهرهای مناسب جهت تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. امتیاز این شهر بالا بوده و دانشگاه و سطح زندگی مناسبی دارد. فرهنگ دانشجو محور، محیط چند فرهنگی و دوزبانه، فرصت کسب تجربه در بخش‌های دولتی و غیره از جمله ویژگی‌های آن است. 

ونکوور 

در لیست بهترین شهر کانادا برای تحصیل، ونکوور موفق به اخذ رتبه دهم شده است. این شهر شرایط مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور و سایمون فریزر از جمله دانشگاه‌های برتر واقع در این شهر هستند. محیط هریک از این دانشگاه‌ها منحصربه‌فرد بوده و امکانات بی‌نظیری در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. 

برای مطالعه بیشتر: تحصیل در کانادا | بررسی مزایا و معایب آن

 

شاخص‌های استاندارد برای انتخاب دانشگاه برتر در کانادا 

جهت انتخاب دانشگاه برتر در کانادا و بهترین شهر برای تحصیل ملاک‌های متفاوتی وجود دارد. جهت انتخاب بهترین شهر برای تحصیل معیار و استانداردهایی تعیین شده است. در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم. 

رنکینگ دانشگاهی 

هدف از رنکینگ دانشگاهی، انعکاس عملکرد جمعی مربوط به دانشگاه‌های یک شهر است. رتبه‌بندی در سیستم QS دانشگاه‌های جهان انجام می‌شود. این سیستم شاخص استفاده از دانشگاه در شهرهای بزرگ را منعکس می‌کند. به‌علاوه، موجب شناخت موسسات برگزیده جهان نیز می‌شود. 

ترکیب دانشجویی 

ساختار دانشجویی شهری و چشم‌اندازهای بین‌المللی در ترکیب دانشجویی طراحی شده است. شهرهایی با تعداد بالای دانشجو، تسهیلات بیشتری در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. نواحی دارای تعداد دانشجویان بین‌المللی بیشتر، پذیرای بهتری برای دانشجویان خواهند بود. 

مطلوبیت 

این گروه مطلوبیت کلی هر شهر برای تحصیل را تعیین می‌کند. برخی از دانشجویان در جستجوی شهر مناسب برای تحصیل، امنیت آن را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند. معیارهای متفاوتی جهت انعکاس این نیازمندی‌ها و شرایط درنظر گرفته ‌می‌شود. 

دیدگاه دانشجویان 

در این معیار، دیدگاه دانشجویان درباره شرایط تحصیلی آن‌ها قرار می‌گیرد. آن‌ها تجارب تحصیلی خود را در یک شهر به اشتراک می‌گذارند. درنتیجه با توجه به معیارهای فوق، بهترین شهر و دانشگاه برای تحصیل انتخاب می‌شود. 

بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان 

در انتخاب بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان، ملاک‌های متفاوتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اغلب مهاجران براساس موارد مختلفی شهری را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. شرایط اقتصادی، فرهندگی و آشنا و فامیل در جمله آن‌ها است. در ادامه به معرفی برخی از بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان می‌پردازیم. 

اوتاوا 

اوتاوا یکی از مهم‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرین است. این شهر از لحاظ وسعت نه خیلی بزرگ و نه کوچک بوده و فضای سرسبزی دارد. سامانه‌های هوشمند طراحی‌شده در این شهر، به افراد مهاجر جهت تشکیل زندگی جدید کمک می‌کند. 

فرصت شغلی در این شهر بالا بوده و زبان اصلی اوتاوا انگلیسی است. کیفیت زندگی در اتاوا از لحاظ رتبه‌بندی، چهاردهمین کشور مناسب برای زندگی معرفی می‌شود. میانگین درآمد در این شهر نیز بالا بوده اما نرخ اجاره در اوتاوا کمی بالاتر از شهرهای دیگر است. 

گاتینیو 

شهر گاتینیو در استان کبک قرار داشته و بزرگترین ایالت واقع در کانادا است. هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار پایین بوده و اغلب شهروندان آن در اوتاوا مشغول به‌کار می‌شوند. مهاجران به این شهر با زبان و فرهنگ فرانسوی آشنا خواهند شد. افراد مسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی در گاتینیو موقعیت شغلی مناسبی خواهند داشت. 

واترلو 

در معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی، واترلو نیز وجود دارد. این شهر در ایالت اونتاریو قرار دارد. مهاجران تازه در انتخاب مکان زندگی و نوع خانه اختیار بیشتری خواهند داشت. این شهر به فرهنگ و هنر اهمیت داده و دانشگاه و مدارس آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. 

بروسار 

بروسار از جمله شهرهای با درآمد بالا است. به‌علاوه، از نظر میزان جرم و جنایت نیز پایین‌ترین نرخ در کانادا را دارد. زبان رسمی در این شهر فرانسوی بوده و جوامع کوچکی از مهاجرین به زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند. از جمله ویژگی‌های این شهر جمعیت بالای مهاجرین در آن است. 36درصد جمعیت بروسار را مهاجرین تشکیل داده‌اند. 

دلتا 

از دیگر شهرهای محبوب برای زندگی ایرانیان، دلتا در ایالت بریتیش کلمبیا است. این شهر جمعیت بالایی از مهاجران شرقی به‌خصوص چینی ها را دارد. محله‌های این شهر آرام و خلوت بوده و از آب‌وهوای خوبی برخوردار است. 

سانیج 

شهر سانیج در ایالت بریتیش کلمبیا قرار داشته و از زیباترین شهرهای کانادا است. امکانات تفریحی و سرگرمی زیادی در این شهر قرار دارد. برخی از مهاجران ایرانی این شهر را به دلیل کیفیت بالای زندگی در آن‌جا انتخاب می‌کنند. البته هزینه‌های زندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهرها بالاتر است. 

برلینگتون 

این شهر واقع در ایابت اونتاریو است. برلینگتون شهری صنعتی بوده و نمای بسیار زیبا و پارک‌های جذابی دارد. خانه‌های واقع در این شهر بسیار آرام‌بخش بوده و بهترین مکان برای زندگی است. به‌علاوه، این شهر از امنیت بالایی نیز برخوردار است. 

سنت آلبرتا 

سنت آلبرتا یکی از مناطق طبیعی با آب‌وهوای پاکیزه در کانادا است. نرخ جرم‌وجنایت در این شهر پایین بوده و همین موضوع آن را به یکی از مقاصد مهاجرتی تبدیل می‌کند. میانگین درآمدی و قیمت خانه‌ها در این استان نیز بسیار مناسب است. نظام سلامت در این شهر نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد. 

تمام این شهرها، امکانات بی‌نظیری را برای مهاجرین فراهم می‌کنند. به همین دلیل بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان، به ملاک‌های فرد بستگی دارد. 

قصد مهاجرت به کانادا را دارید، اما نمی دانید که چطور و چگونه؟ مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید.

سخن آخر 

بهترین شهر کانادا برای زندگی، شامل شهرهای مختلفی می‌شود. انتخاب بهترین شهر کانادا برای زندگی نیز به ملاک‌های شخص بستگی دارد. بسیاری از مهاجران در جستجوی بهترین شهر برای تحصیل هستند. با درنظرداشتن موارد فوق، انتخاب بهترین شهر برای تحصیل و زندگی برای ایرانیان نیز آسان خواهد بود. موسسه مهاجرتی Your special immigration اطلاعات کاملی در اختیار افراد متقاضی مهاجرت قرار می‌دهد. 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست