روش تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا

کانادا، از جمله کشورهای مهاجرپذیر در میان سایر کشورها محسوب می‌شود. این کشور روش‌های متفاوتی را برای متقاضیان مهاجرت قرار داده است. یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا، از طریق اخذ ویزای کاری امکان‌پذیر خواهد بود. امروزه، برخی از افراد تلاش خود را در زمینه تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا به کار می‌گیرند. 

به‌علاوه، کار در کشورهای خارجی امکان تبدیل ویزا به اقامت دائم را میسر می‌سازد. متقاضیان از این طریق قادر به اخذ اقامت خانوادگی یا ارائه درخواست تابعیت خواهند بود. در ادامه به بررسی درخواست تبدیل ویزای کار به اقامت دائم در کانادا خواهیم پرداخت. 

شما می توانید با مراجعه به لینک روبرو درباره ی ویزای شغلی بخوانید: ویزای کاری کانادا

 

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری 

امروزه، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری است. کانادا از لحاظ رفاه اجتماعی و وضعیت اقتصادی در سطح مطلوبی قرار دارد. جمعیت این کشور پایین بوده و سالانه میزبان بیش از 3000 نیروی کار متخصص است. اخذ ویزای کاری، امکان مهاجرت به استان‌های کانادا را فراهم می‌کند. 

کانادا معمولا افراد کارآفرین یا افراد برخوردار از مهارت و تخصص را مورد هدف قرار می‌دهد. این افراد دولت کانادا را ملزم به ایجاد شرایطی جهت راه‌اندازی کسب و کار جدید می‌کنند. ایجاد یک شغل جدید در کانادا رقابتی در مقیاس جهانی را رقم می‌زند. 

 

دلایل برتری مهاجرت کاری به کانادا 

دلایل متفاوتی نشان‌دهنده برتری تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا است. هریک از این دلایل افراد را به اخذ ویزای کاری این کشور ترغیب می‌کند. کانادا برای نیروی متخصص کاری اهمیت بالایی قائل شده و شرایط مناسبی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. از جمله دلایل برتری مهاجرت کاری به کانادا شامل موارد زیر می‌شود. 

 • وضعیت اقتصادی روبه‌رشد کانادا و سطح رفاه اجتماعی بالا
 • هزینه راه‌اندازی کسب و کار و مالیات بسیار پایین  
 • برتری نوآوری در کانادا نسبت به سایر کشورهای پیشرفته جهان 
 • زندگی ایده‌آل با کیفیت بالا 
 • پشتیبانی قوانین و مقررات کانادا از مهاجران جهت شروع کسب و کار 
 • برخورداری از امنیت بالا در کانادا 

 

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا 

متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا سعی در مهاجرت به کانادا دارند. کانادا امکانات شغلی و اجتماعی مطلوبی در اختیار متقاضیان کار قرار می‌دهد. در ایران، این روش از متقاضیان بالایی برخوردار است. ایرانیان پس از کسب تخصص و مهارت در شغل، قادر به اخذ این ویزا خواهند بود. 

معمولا اخذ این ویزا، مانند سایر روش‌ها نیازمند طی مراحلی است. جهت اخذ ویزای کاری، دو روش اصلی به متقاضیان پیشنهاد می‌شود. “برنامه اسکیل ورکر یا دریافت پیشنهاد کاری” از کارفرمای کانادایی از جمله آن‌ها است. 

برخورداری از مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. سیستم امتیازبندی براساس 4مهارت “گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن” به افراد امتیاز می‌دهد. افراد درصورت عدم برخورداری از مهارت در زبان، موفق به ورود به مرحله بعد نخواهد شد. حداکثر امتیاز موردنظر جهت اخذ اقامت کاری، 28 است. 

اطلاعات بیشتری از سیاست، اقتصاد و سبک زندگی در کانادا می خواهید؟ زندگی در کانادا

 

سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر 

در این سیستم متقاضی باید دو مرحله را پشت سر بگذارد. این سیستم مهارت و تخصص افراد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. عبور از مرحله اول نیازمند کسب حداقل 67 امتیاز از 100 خواهد بود. پس از کسب این امتیاز وارد مرحله دوم شده و این مرحله نیز نیازمند کسب امتیاز موردنظر است. شروط اخذ ویزای کاری از طریق برنامه اسکیل ورکر شامل موارد زیر می‌شود. 

 • سن کمتر از 40 سال 
 • برخورداری از تجربه کاری متناسب با رشته تحصیلی 
 • مدرک زبان با حداقل نمره آیلتس 6.5 
 • کسب حداقل امتیاز 67 
 • قرارداشتن رشته تحصیلی متقاضی در لیست مشاغل موردنیاز کانادا 

افراد مقیم در این کشور جهت تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا ملزم به برخورداری از شرایط زیر خواهند بود. 

 • مجوز اقامت موقت در کشور کانادا 
 • ویزای تحصیلی
 • دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کار کانادا 

 • برخورداری از پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای مقیم یا شهروند کانادایی 
 • ارسال درخواست اخذ ویزای کار به اداره مهاجرت در کانادا 
 • برخورداری از تجربه و سابقه کاری تخصصی همراه با بیمه 
 • تمکن مالی مناسب 
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء‌پیشینه 

 

نرخ بیکاری در کانادا 

یکی از مهم‌ترین موارد مورد توجه هنگام مهاجرت کاری، توجه به نرخ بیکاری در کشور کانادا است. کانادا از آمار بیکاری کمی در میان سایر کشورها برخوردار است. نرخ بیکاری در کشور کانادا سالانه روبه‌ کاهش بوده و همین عاملی برای جذب مهاجرین محسوب می‌شود. 

کانادا در میان سایر کشورهای پیشرفته جهان آمار روبه کاهشی در بیکاری دارد. این کشور سالانه لیستی تحت عنوان مشاغل موردنیاز منتشر می‌کند. افراد دارای تخصص و مهارت در هریک از این زمینه‌ها، قادر به اخذ ویزای کاری کانادا خواهند بود. پس از اشتغال به کار، امکان تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا وجود دارد. 

تیم مهاجرتی ویژه، آماده است تا با ارائه خدمات مهاجرت به کانادا، سفر و اقامت شما را تسریع کند.

 

نحوه اخذ ویزای کار کانادا 

به‌طورکلی، اخذ ویزای تضمینی کار کانادا به دریافت امتیاز کافی متکی است. سن، تحصیلات، سابقه کاری، دانش زبانی و غیره اهمیت بالایی در این زمینه دارد. روش‌های متفاوتی در این زمینه طراحی شده است. در ادامه به بررسی برخی از این روش‌ها خواهیم پرداخت. 

 

ویزای کاری از طریق اکسپرس انتری 

این روش برای افراد متمایل به اخذ ویزای کاری طراحی شده است. براساس این سیستم پس از کسب امتیاز و تایید صلاحیت، از افراد برای کار در کانادا دعوت به عمل می‌آید. امتیازبندی اکسپرس انتری براساس موارد زیر صورت می‌گیرد. 

 • ملیت 
 • سن 
 • سطح زبان 
 • جزئیات پیشنهاد شغلی 
 • مدرک تحصیلی 

در ماه‌های اخیر، دولت کانادا بیشترین میزان دعوت‌نامه را برای افرادی با امتیاز تطابق‌پذیری با محیط صادر می‌کند. افراد ساکن کانادا بیش از یکسال، دعوت‌نامه خود را سریع‌تر دریافت کرده‌اند. درنتیجه، اکسپرس انتری از جمله سیستم‌های موجود جهت اقدام برای اخذ ویزای کاری است. 

 

ویزای کار از طریق برنامه کوتاه‌مدت 

در این ویزا، فرد متقاضی نیاز به اجازه کار یا دریافت پیشنهاد کاری دارد. درخواست ویزای کاری از طریق برنامه کوتاه‌مدت، شامل دو مرحله زیر می‌شود.

 • ارائه مجوز استخدام از سوی کارفرما برای متقاضیان خارج از کشور 
 • اقدام متقاضی برای اجازه کار و ویزای کاری پس از اخذ مجوز استخدام از سوی کارفرما 

 

استان‌های مناسب برای مهاجرت کاری به کانادا 

همانطور که اشاره شد، کانادا نسبت به سایر کشورهای جهان مقصدی مهم در مهاجرت کاری است. تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا در این روش امکان‌پذیر خواهد بود. هریک از استان‌ها کانادا شرایط متفاوتی را برای افراد ایجاد می‌کنند. جهت انتخاب بهترین استان برای مهاجرت کاری، ابتدا هدف و انگیزه فرد مورد باید مشخص شود. 

پس از بررسی اهداف فرد از فعالیت، استان مناسب برای فعالیت فرد تعیین می‌شود. درحال حاضر استان‌های “کبک و ساسکاچوان” استان‌های مناسب جهت مهاجرت کاری هستند. این استان‌ها شرایط مناسبی را از لحاظ کاری برای افراد متقاضی کار ایجاد می‌کنند. 

یکی از شهرهایی که می تواند در استان کبک، انتخاب خوبی برای شما باشد، مونترال است: زندگی در مونترال کانادا

 

شرایط تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا 

از جمله شروط اصلی در این زمینه، سپری‌کردن مدت اقامت پیوسته است. مدت زمان اقامت در هر کشور به‌صورت پیوسته متفاوت خواهد بود. در کانادا شرط اقامت اجباری جهت اعطای PR فقط و فقط 45 روز به طول می‌انجامد. اما این تنها شرط جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار نخواهد بود. 

اداره مهاجرتی کانادا جهت اعطای اقامت دائم، شروط دیگری را برای آن‌ها قرار می‌دهد. با برخورداری از شرایط موردنظر اداره مهاجرت، اقامت دائم به افراد تعلق می‌گیرد. شرایط درنظر گرفته‌شده برای افراد شامل موارد زیر است. 

 • عدم سوءپیشینه کیفری 
 • آشنایی با قانون اساسی کانادا 
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی 
 • برخورداری از سطح درآمد ثابت یا تمکن مالی 

در بسیاری از کشورها شرط تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم، زندگی به‌صورت پیوسته در کشور موردنظر است. اما کانادا اینطور نبوده و افراد مستقیما قادر به درخواست از طریق برنامه اکسپرس انتری خواهند بود. با اقدام از این طریق، افراد بدون نیاز به پیش شرط اقامتی وارد مرحله اخذ اقامت دائم کانادا خواهند شد. 

 

امتیازات تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا 

تبدیل ویزای کاری به اقامت کانادا مزایایی را به دنبال خواهد داشت. کار و زندگی بدون نیاز به ویزای کاری خاص از جمله آن‌ها است. اقامت همراه با خانواده نیز در اخذ این ویزا امکان‌پذیر خواهد بود. دسترسی به تحصیلات رایگان برای فرزندان، از جمله مزایای اقامت دائم در کانادا است. 

کانادا به افراد مقیم این کشور خدمات رایگان درمانی ارائه می‌دهد. حق بیمه نیز به افراد دارای اقامت دائم در کانادا تعلق خواهد گرفت. از دیگر امتیازات تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا، بیمه بیکاری و دریافت وام است. تخفیف‌های مالیاتی، پاداش‌های بازنشستگی و غیره نیز به شهروندان تعلق می‌گیرد. 

درنتیجه، با در نظرداشتن این موارد امتیازات بسیاری در انتظار فرد خواهد بود. دولت کانادا برای حقوق شهروندی در این کشور اهمیت بالایی قائل می‌شود. ایجاد شرایط مناسب برای این افراد، یکی از مهم‌ترین مزایای آن است. 

اگر روش مطرح شده در این مقاله، پاسخگوی نیاز شما نبود سایر متدهای دریافت اقامت را در صفحه ی اقامت و ویزای کانادا دنبال کنید.

 

جمع‌بندی نهایی 

تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا، رویای بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت است. مهاجرت کاری به کانادا از جمله روش‌های پرطرفدار در میان سایر راه‌ها محسوب می‌شود. بسیاری از افراد اقامت دائم کانادا را از این طریق اخذ می‌کنند. اخذ اقامت دائم از طریق کار نیازمند طی مراحلی خواهد بود. با طی مراحل تعیین‌شده توسط کانادا، اقامت دائم به افراد تعلق می‌گیرد. موسسه مهاجرتی Your special immigration ارائه‌دهنده خدمات مهاجرت به کانادا است. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست