تورنتو یا ونکوور؟ کدام یک واقعاً بهتر است؟

زندگی در تورنتو یا ونکوور؟ این سؤال سال‌هاست در کانادا و برای خیلی‌ها مطرح است. بسیاری از کانادای ها مجبور شده‌اند در دوره‌ای از زندگی‌شان از خود بپرسند که کدام شهر کانادا بهتر است! برخلاف همسایه پرمشغله کانادا یعنی ایالات متحده، کانادا یکی از کم‌جمعیت‌ترین کشورهای جهان است. فقط تعداد انگشت شماری از ابر شهرها وجود دارند که در مقایسه با ابر شهرهای ایالات متحده زیاد بزرگ محسوب نمی‌شوند. بنابراین هنگامی که بیشتر کانادایی‌ها نیاز به تصمیم‌گیری در مورد یک شهر دارند، به سراغ دو شهر کانادا می‌روند. معمولاً برای تصمیم‌گیری بین سواحل شرقی یا غربی و باز به سراغ تورنتو یا ونکوور می‌روند. البته با پوزش از شهر زیبای کلگری که با زمستان‌های زیر 40 درجه‌اش محبوبیت و شانس زیادی برای انتخاب ندارد.

تعداد زیادی از کانادایی‌ها مدت زیادی را در هر دو ابر شهر ونکوور و تورنتو زندگی کرده‌اند و مزایا و معایب هر کدام را می‌دانند. برای شروع می‌توانیم از تفاوت آب و هوای این دو شهر آغاز کنیم.

هم چنین شما می توانید برای آگاهی جزئی درباره تمام شهرهای کانادا مقاله زندگی در کانادا را نیز مطالعه کنید.

آب و هوای ونکوور بهتر است یا تورنتو؟

سه بخش زیر را مطالعه کنید و پاسخ این سوال را خودتان با سلیقه ی شخصی بدهید.

زمستان تورنتو چگونه است؟

اهالی ونکوور و تورنتو با تقریباً 3300 کیلومتر فاصله، آب و هوای کاملاً متفاوتی را تجربه می‌کنند. تورنتو شهر افراط است. در زمستان ممکن است کاملاً سرد و برفی شود و هوا تا 5 درجه زیر صفر هم برسد. تونل های باد تند ایجاد شده توسط ابر آسمان خراش هایش باعث احساس بیشتر سردی در شهر می شود. برف در تورنتو به طور معمول در حدود ماه آوریل ناپدید می شود. 

 

 

تابستان تورنتو چگونه است؟

تابستان تورنتو گرم، داغ و سوزان است با متوسط هوای در حدود 27 درجه و اندکی رطوبت که ساختمان های بتنی شهر را داغ میکند. بنابراین اگر از سرمای کانادا خسته شده اید، تورنتو مکان خوبی برای مهاجرت به کانادا است.

آب و هوای ونکوور چگونه است؟

از طرف دیگر آب و هوای ونکوور زیاد افراطی نیست. در ونکوور زیاد نمی توانید بارش برف را ببینید و به طور معمول بیشتر از یکی دو بارش برف در فصل زمستان را نمیتوان تجربه کرد. با وجود ماشین های یخ شکن و برف روب در جاده های ونکوور هیچ وقت بارش برف مشکلی ایجاد نمیکند. در عوض ونکوور بی اندازه باران میبارد. ساکنان ونکوور این شهر را با عشق Raincouver نامیده اند. تقریباً 165 روز سال در ونکوور روزهای بارشی هستند و اگر در ونکوور قصد زندگی دارید، شاید هفته ها باران ببارد و خورشید را به آسانی نمی توان دید. 

 

سرانجام هنگامی که خورشید در حدود آوریل یا مه اولین درخشش خود را شروع میکند، شهر زیباتر از همیشه میشود. به دلیل موقعیت ساحلی ونکوور، هوا نسبتاً گرم است و با حدود 22 درجه سانتیگراد، بسیار خشکتر از تورنتو است. ونکووری ها که ماه ها باران بی وقفه را در بیشتر طول سال تجربه می‌کنند، حتی یک روز از آفتاب تابستان را دست نداده و با آفتاب شهر دوباره زنده شده، مردم به خیابان ها و ساحل هجوم می آورند.

مطالب مرتبط: هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

سبک زندگی در هر یک از این شهرها و دورنما

ویژگی های منحصر به فرد تورنتو و ونکوور

تورنتو بزرگترین شهر کانادا است و تقریباً 6 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. در حالی که در ونکوور تنها حدود 2.5 میلیون نفر زندگی میکند. تورنتو شلوغ و سریع است و اغلب به عنوان نسخه دوستانه و کوچکتر نیویورک تصور میشود. تورنتو هم مثل نیویورک هرگز نمیخوابد و شکی نیست که تورنتویی ها مردمی سخت کوش، بافکر و تاجر هستند. تورنتو دریایی از فرصت های شغلی را در خود دارد و بیشترین فرصت ها در کانادا را ارائه میدهد. تورنتو مکان ایده آلی برای جستجوی کار است.

در صورت مقایسه ظاهری، ونکوور بسیار عقب تر از تورنتو است. برای کسانی که از تورنتو آمده اند ونکوور خیلی خیلی آرام به نظر میرسد. ونکووری ها نیز مردمی بسیار آرام هستند. اگر تورنتویی ها را حرفه ای و موفق بدانید، ونکووری ها سالم و ایده آلیست هستند که رویاهایشان را در شهرشان به حقیقت مبدل کرده‌اند.

 

تورنتو، بزرگترین شهر کانادا

قبلاً اشاره شد که تورنتویی ها سخت کار می‌کنند؛ بنابراین اوقات فراغت زیادی ندارند. هوای آفتابی در تورنتو یعنی پیاده روی در روزهای آفتابی و شرکت در جشن های خیابانی که بسیار جذاب هستند. زندگی شبانه تورنتو بسیار قویتر از ونکوور است. ابر شهری دیدنی با کلوپ های دنج ،کنسرت ها و نمایش های باشکوه شکسپیری ومدرن که شرکت در آن ها بسیارهیجان انگیز است. از این جهات تورنتو بهتر از ونکوور است.

ونکوور، گرانترین شهر کانادا

در حالی که ونکووری ها مطمئناً عاشق خوردن و آشامیدن هستند اما وقتی پای سلامت و طبیعت در میان باشد، میتوانند به راحتی استایل کلی شهر و به خصوص رژیم غذایی خود را تغییر دهند. نمی توانید بدون دیدن یک استودیوی یوگا در ونکوور راه بروید. این شهر در کنار اقیانوس قرار گرفته و 30 دقیقه تا کوه های بلند فاصله دارد. در این شهر همیشه دوچرخه سواران حرفه ای، سنگنوردان و کایاک سواران را خواهید دید. افراد بسیاری را در حال پیاده روی و لذت بردن از طبیعت زیبای ونکوور هر روز خواهید دید. زندگی در این شهر را نمیتوان با هیچ جای دیگر زمین مقایسه کنید. وقتی در ونکوور زندگی می کنید، غیرمعمول نیست که تا نیمه شب در رختخواب باشید. زیرا احتمال دارد روز بعد در ماراتن بدوید یا از کوه بالا بروید. 

 

بیشتر بدانید: شرایط تحصیل در کانادا چیست؟

نتیجه گیری: ونکوور بهتر است یا تورنتو؟ 

تورنتو متنوع ترین شهر جهان است که عوامل بسیار و کوشش طولانی مردم این شهر دست به دست هم داده اند و باعث غنی شدن فرهنگ تورنتو و کانادا شده‌اند. تورنتو به هیچ وجه شهر ارزانی نیست اما در بسیاری از موارد گران هم نیست. 

شاید حالا بتوانید انتخاب کنید که کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است. تورنتو همچنین بزرگترین شهر کانادا و مرکز مالی و فرهنگی این کشور نیز هست. ونکوور بدون شک یک شهر فوق العاده پر ازدحام است. این شهر را میتوان کاملترین شهر حال حاضر در دنیا دانست که گزینه های آن برای یک زندگی لذت بخش پایانی ندارد. ونکوور البته گرانترین شهر کانادا برای زندگی است و هزینه های زندگی در آن از تورنتو 10 درصد بیشتر است. بی‌شک تورنتو و ونکوور دو ابرشهر زیبا و مدرن و افتخار معماری جهان معاصرند و تا قرن ها برجا خواهند ماند و کاملتر خواهند شد. زندگی در تورنتو یا ونکوور، بعد از توضیحات بالا تیم مهاجرت ویژه شما پاسخ را به شما می سپارد.

 

, , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست