زندگی در مونترال کانادا؛ همه چیز از آب و هوا تا مالیات!

شهر مونترال کانادا به عنوان کلان شهر کبک شناخته می‌شود. کانادا کشوری بزرگ با امکاناتی بی‌نظیر است. هریک از استان‌های کانادا محبوبیت خاصی برای مهاجران دارند. شهر مونترال از جمله آن‌ها بوده و منطقه‌ای مشهور برای زندگی شناخته می‌شود. زندگی در مونترال کانادا، مزایایی را برای مهاجران به دنبال خواهد داشت. 

این شهر بسیار پیشرفته بوده و مردمان ساکن در آن، افرادی خوش‌ برخورد هستند. از همین جهت سالانه تعداد بالایی از مهاجرین این شهر را برای سکونت انتخاب می‌کنند. آگاهی از هزینه و شرایط زندگی در این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به بررسی تمام این نکات می پردازیم. 

شما می توانید هزینه ها و شرایط کلی زندگی در کانادا را اینجا بخوانید.

 

وضعیت عمومی شهر مونترال 

مونترال شهری با آب و هوای چهار فصل یا نیمه قاره‌ای است. این شهر در تابستان آب و هوای گرم و مرطوبی داشته و زمستان سردی دارد. براساس تحقیقات صورت گرفته، میزان وزش باد در این استان کمتر از سایر استان‌ها است. به‌طورکلی، مونترال شهری با آب و هوای معتدل بوده و محلی مناسب برای سکونت تلقی می‌شود. 

بررسی شرایط کسب و کار در وضعیت عمومی شهر مونترال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این شهر بر پایه “تجارت” بنا شده و اقتصاد این کشور با گذشت زمان رشد چشمگیری یافت. مونترال به عنوان شهری تاثیرگذار بر روی صنایع زیر شناخته می‌شود. 

 • هوا و فضا 
 • نرم‌افزار 
 • الکترونیک 
 • داروسازی 
 • تولید 
 • حمل‌ونقل 

شهر مونترال بزرگترین مراکز مربوط به هوا و فضا را دارد. شرکت‌های مختلفی در این استان مشغول به فعالیت هستند. نرخ بیکاری در شهر مونترال کمتر از سایر استان‌ها است. مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. نکته مهم در مهاجرت به مونترال، “تسلط به زبان فرانسوی” است. کارفرمایان در این شهر به افراد مسلط به دو زبان انگلیسی و فرانسوی می‌پردازند. 

 

شرایط زندگی در مونترال کانادا 

همانطور که اشاره شد، مونترال در استان کبک کانادا قرار دارد. استان کبک تنها بخش فرانسوی زبان کانادا بوده و دومین شهر فرانسوی زبان پس از پاریس شناخته می‌شود. این شهر از لحاظ فرهنگی، تفاوت‌های بسیاری نسبت به سایر استان‌های کانادا دارد. 

همین موضوع، جذابیت زندگی در این استان را دوبرابر می‌کند. در این شهر، یک مجموعه تونل 32 کیلومتری وجود دارد. مراکز اداری، مراکز خرید، مجتمع‌های تجاری و غیره توسط این تونل به یکدیگر مرتبط می‌شوند. 

نیاز به سرویس های مربوط به امور مهاجرتی دارید؟ خدمات مهاجرت به کانادا

 

بهترین مناطق برای زندگی در مونترال 

پیش از تصمیم‌گیری در مورد مهاجرت به مونترال، با مناطق مختلف این استان آشنا شوید. مناطق مختلف در شهر مونترال، ویژگی و ساختارهای متفاوتی دارند. به علاوه، هزینه زندگی در مونترال کانادا به منطقه انتخابی شما بستگی داشته و متغیر است. 

زبان قالب در این استان فرانسوی بوده و انگلیسی کمتر رواج دارد. شهر “رزمونت” یکی از آن‌ها بوده و مردم در این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. در صورت عدم تسلط به زبان فرانسوی، شهرهای “همپ استد، نوتردام د گریس و وست مونت” گزینه‌ای مناسب هستند. 

مناطق نزدیک به مرکز شهر، تعداد شهروندان انگلیسی زبان بیشتری دارند. “پلاتو و مونت رویال بروید” از جمله آن‌ها هستند. ایرانیان ساکن در مونترال، اغلب در این استان‌ها سکونت دارند. به‌علاوه، تعداد بالایی از فروشگاه و رستوران‌های ایرانی مونترال در این استان‌ها بنا شده است. 

 

هزینه زندگی در مونترال کانادا 

از دیگر بحث‌های چالش برانگیز هنگام مهاجرت به مونترال، محاسبه هزینه‌های زندگی در این استان است. در رتبه‌بندی جهانی، این شهر را به عنوان استانی با امنیت بالا معرفی می‌کنند. آگاهی از هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار حائز اهمیت است. 

 

هزینه خورد و خوراک در مونترال 

افراد ساکن در مونترال، به غذا و مواد لازم جهت آشپزی اهمیت می‌دهند. رستوران‌های فراوانی در این شهر وجود داشته و هرکدام منوی کافه نیز دارند. افراد در این شهر وقت خود را صرف آشپزی نکرده و غذایی با قیمت مناسب خریداری می‌کنند. هزینه خورد و خوراک در مونترال به شرح زیر است. 

 • یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت: 13 دلار 
 • وعده غذایی دو نفره در رستوران میان‌رده: 60 دلار 
 • یک وعده غذایی فست‌فود: 9 دلار 
 • کاپوچینو: 3.5 دلار 

تمام هزینه‌های خوردوخوراک برای یک نفر ماهانه 500 تا 1000 دلار برآورد می‌شود. درصورت تمایل به آشپزی در منزل، این هزینه حدود 400 دلار در ماه خواهد بود. 

 

هزینه اجاره منزل در مونترال 

متوسط اجاره منزل در مونترال برابر با 935 دلار است. این قیمت نسبت به سال گذاشته افزایشی نداشته و اجاره آپارتمان یک خوابه نیز 831 دلار خواهد بود. اجاره آپارتمان دو خوابه نیز 1057 دلار است. منطقه مونترال سن لورن، کمترین میانگین اجاره آپارتمان را دارد. 

اما منطقه پلاتو مون رویال برای بار دیگر به عنوان گران‌ترین منطقه انتخاب شد. میانگین اجاره در این شهر بین 1671 تا 1714 دلار است. قیمت خرید آپارتمان در مونترال کانادا نیز پیوسته در حال افزایش است. میانگین خرید آپارتمان در مونترال 350000دلار و خانه‌های ویلایی قیمتی برابر با 500000دلار دارند. 

 

هزینه مالیات در مونترال 

از دیگر هزینه‌های زندگی در مونترال کانادا، بررسی مالیات این شهر است. جهت تامین خدمات عمومی ارائه شده توسط مونترال، افراد ملزم به پرداخت مالیات خواهند بود. نمای کلی سیستم مالیاتی شهر مونترال به شرح زیر است. 

 • نرخ مالیات مترقی بوده و همراه با درآمد افزایش پیدا می‌کند. 
 • مالیات کارمندان با نرخی از پیش تعیین‌شده از آن‌ها کسر می‌شود. 
 • افراد مشمول مالیات سالانه باید تا 30 آوریل اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند. در این اظهارنامه وضعیت درآمد و هزینه‌های آن‌ها شرح داده می‌شود. 
 • اقدامات بی‌شمار مالیاتی موجب کاهش میزان مالیات‌های قابل پرداخت به‌ویژه برای خانواده‌ها می‌شود. 
 • مالیات املاک فدرال یا استانی وجود ندارد. 

مالیات به دو دسته فدرال و کبک تقسیم می‌شود. نرخ هریک از این مالیات‌ها متفاوت خواهد بود. میزان مالیات استان کبک به شرح زیر است. 

 • درآمد 45000 دلار شامل 15% مالیات 
 • درآمد 45000 _ 89000 دلار شامل 20% مالیات 
 • درآمد 89000 _ 108000 دلار شامل 24% مالیات 
 • درآمد بیش از 108000 دلار شامل 24.75% مالیات 

نرخ مالیات کبک نیز به شرح زیر است: 

 • درآمد 48500 دلار در سال شامل 15% مالیات 
 • درآمد 48500 تا 98000 دلار در سال شامل 20.5% مالیات 
 • درآمد 98000 تا 150000 دلار در سال شامل 26% مالیات 
 • درآمد 150000 تا 214000 دلار در سال شامل 29% مالیات 
 • درآمد بالای 214000 دلار در سال شامل 33% مالیات 

 

هزینه حمل و نقل در مونترال 

سیستم حمل و نقل در شهر مونترال، خدمات اتوبوس و مترو را به افراد محلی ارائه می‌دهد. قیمت بلیت مترو تک نفره برابر با 3.25 دلار برای یک مسیر است. بلیط‌های رفت و برگشت نیز حدودا تا 6 دلار هزینه خواهند داشت. خرید بلیت یک روزه نیز 10 دلار هزینه دارد. کرایه بلیت اتوبوس نیز مانند مترو 3 دلار هزینه دارد. 

روشی که میتواند برای همه متقاضیان مهاجرت مناسب باشد، دریافت ویزا کار کانادا است.

 

چرا باید زندگی در مونترال کانادا را انتخاب کنیم؟ 

دلایل بسیاری جهت انتخاب این شهر به‌منظور سکونت وجود دارد. زندگی در مونترال مزایایی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. 

 

اقتصاد پویا 

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است. این شهر اقتصاد متنوعی داشته و صنعت هواشناسی، تکنولوژی‌های برتر، مخابرات و بازی‌های ویدیویی از بخش‌های پیشرو در اقتصادمونترال هستند. شهر مونترال به‌عنوان پنجمین منطقه پویا در میان بیست شهر بزرگ آمریکای شمالی است. 

 

شهری فرانسوی زبان 

زبان فرانسوی از سال 1977 به‌عنوان زبان رسمی استان کبک تصویب شد. استفاده از زبان انگلیسی در مونترال بسیار رایج بوده اما زبان فرانسوی در این استان رایج است. زبان مادری 63درصد جمعیت این شهر، فرانسوی بوده و 11.6درصد به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. 

 

کلان شهر مونترال 

مونترال، اقوام مختلف با فرهنگ‌های متفاوت را در خود جای داده است. این شهر بهترین مکان برای مهاجرین بین‌المللی محسوب می‌شود. بیش از 30درصد جمعیت استان مونترال را مهاجران بین‌المللی تشکیل می‌دهند. 

 

شهری فرهنگی و پویا 

مونترال به‌عنوان شهر جشنواره‌ها شناخته می‌شود. سالانه بیش از 40 جشنواره و رویداد بین‌المللی در این شهر برگزار شده و موارد مختلفی را در برمی‌گیرد. جشنواره بین‌المللی جاز، جشنواره کمدی و خنده، جشنواره فرانسوی زبانان و غیره از جمله آن‌ها است. 

 

وضعیت مسکن دلخواه در مونترال 

قیمت مسکن و مستغلات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. اما مونترال از جمله شهرهای جهان با قیمت مسکن معقول شناخته می‌شود. فضا و شیوه زندگی در مونترال کانادا در هریک از مناطق آن متفاوت است. به همین دلیل اجاره مسکن در هر منطقه تفاوت‌هایی خواهد داشت. 

 

شهری سبز 

این شهر، 19 پارک بزرگ با مساحتی حدود 2000 هکتار دارد. مسیر دوچرخه‌سواری در این استان برابر با 600کیلومتر است. یک رودخانه و کوهی کوچک در قلب شهر مونترال قرار دارد. تابستان‌های این شهر بسیار دیدنی بوده و زمستان‌های آن بسیار پاک است. 

حقوق یکسان زن و مرد 

زنان و مردان در شهر مونترال کانادا حقوق یکسان و برابری دارند. زنان به انتخاب خود قادر به فعالیت در شغل یا حرفه موردعلاقه خود خواهند بود. برخی از آن‌ها در قالب شهردار، اعضای شورا، مدیران شرکت‌های بزرگ و غیره فعالیت می‌کنند. 

درصورت تفاوت شغل کارگران زن و مرد در کارخانه اما به ارزش یکسان، حقوق آن‌ها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت. تمام این موارد، بخشی از دلایل انتخاب برای زندگی در مونترال کانادا است. درنتیجه، با انتخاب این شهر برای زندگی از امکانات بی‌نظیر این شهر بهره‌مند خواهید شد. 

به دنبال به روزترین روش ها گرفتن ویزای اقامت از کشور کانادا هستید؟ گرفتن اقامت و ویزای کانادا

 

 

سخن آخر 

زندگی در شهر مونترال کانادا، از مزایایی برخوردار است. مونترال دومین شهر بزرگ پس از ونکوور در کانادا شناخته می‌شود. هزینه زندگی در مونترال کانادا نیز موارد مختلفی را دربرمی‌گیرد. بنابراین، دلایل بسیاری جهت انتخاب این شهر برای زندگی وجود دارد. دفتر مهاجرتی Your special immigration با وکیلان برجسته، اطلاعات دقیقی در اختیار متقاضیان مهاجرت به مونترال قرار خواهند داد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست