[vc_row height=”full” color_scheme=”primary” us_bg_image_source=”media” us_bg_image=”24629″ us_bg_repeat=”no-repeat” us_bg_overlay_color=”rgba(0,0,0,0.35)”][vc_column][us_post_title align=”center” tag=”h1″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22font-weight%22%3A%22700%22%2C%22margin-top%22%3A%22300px%22%7D%7D”][us_breadcrumbs home=”صفحه اصلی” show_current=”1″ align=”center” separator_icon=”material|chevron_right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]تصمیم‌گیری در مورد محل اقامت پس از مهاجرت تصمیم بزرگی است. مهم نیست تازه وارد باشید یا قدیمی یا ثروتمند یا فقیر؛ کانادا کشور همه ی کانادایی هاست. فرزندان شهروندان کانادا و حتی افرادی که با پناهندگی به کانادا مراجعه کرده اند، نیز کانادایی محسوب می شوند و مهم نیست در کدام کشور به دنیا بیایند. زندگی در کانادا بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید، طیف گسترده‌ای از تجربیات را ارائه می‌دهد. اگر در کانادا زندگی کنید با فرهنگ کانادایی و یک سرزمین بزرگ سفید و دوست داشتنی روبرو می شوید که بهترین وطن برای ساکنانش است.

شهروندان کانادا به هیچ وجه مجبور نیستند شهروندی وطن اصلی خود را تغییر دهند. آن ها می توانند شهروندی دوگانه داشته و هم زمان از همه حقوق یک کانادایی نیز برخوردار باشند. گرفتن و تمدید گذرنامه کانادایی بسیار آسان تر از بسیاری کشورهاست. با داشتن گذرنامه کانادایی می توان به بیشتر کشورهای دنیا بدون ویزا و هیچ مقدمات خاصی سفر کرد.[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

در مورد جغرافیای کانادا بیشتر بدانید

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”150px”][us_image image=”24950″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]برای زندگی در کانادا ابتدا بهتر است راجع به این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید. کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور پهناور در جهان است. کانادا از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام، از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است.

وسعت کانادا تقریباً 10 میلیون کیلومتر مربع است. کانادا 18 برابر بزرگ تر از فرانسه و دارای 6 ساعت متفاوت و همچنین دارای طولانی ترین خط ساحلی در جهان است. کانادا به 10 استان و 3 سرزمین تقسیم شده است. از کوه‌ها تا دریاچه‌ها گرفته تا زندگی شهری، کانادا به دلیل مساحت زیاد طبیعتش شناخته شده است که 20 درصد از آب شیرین جهان را در دریاچه‌ها و رودخانه های خود جای داده است.

هنگام زندگی در کانادا در جنگل های آن امکان دارد هر لحظه با بیستون، خرس سیاه و بابکت برخورد کنید و صدای زوزه گرگ‌ها را بشنوید. آب‌های آزاد کانادا نیز مملو از حیاط هستند. می‌توانید نهنگ های کوهان‌دار، سمورهای دریایی و آرک ها را در کانادا ببینید. دو سوم از خرس های قطبی جهان در کانادا  زندگی می‌کنند.

اصلی ترین جاذبه های طبیعی کانادا عبارت‌اند از: دریاچه لوئیز در پارک ملی بانف، بیگ مودی بدلندز در ساسکاچوان، شن های سرخ در جزیره پرنس ادوارد، کلیسای جامع در جزیره ونکوور و پارک ملی معلق کاپیلانو در بریتیش کلمبیا.

بریتیش کلمبیا معتدل ترین آب و هوا  را در کل کانادا دارد. چمنزارهای طبیعی و زیبای کانادا از کوه های راکی شروع شده و تا شرق گسترده شده است. کشاورزی در کانادا یک صنعت عمده است. بارندگی فراوان بهاری و پاییزی کانادا  را به برترین منطقه برای رشد گیاهان تبدیل کرده است.

بیش از نیمی از جمعیت کانادا  در نزدیکی دریاچه های بزرگ یا کنار رودخانه سنت لارنس زندگی می کنند. این سرزمین کاملاً مساعد و یکی از پیش بینی نشده ترین سیستم های آب و هوایی دنیا را دارد. در زمستان و تابستان دما امکان دارد بر خلاف انتظار تغییر کرده و بارندگی هر لحظه می تواند آغاز شود.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: تحصیل در کانادا و هر آنچه که باید بدانید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

نظام سیاسی کشور کانادا چگونه است؟

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]کانادا دارای نظام سیاسی قدرتمند و پیشرفته ای نیست. این کشور شمالی دارای فدراسیون دموکراتیک یعنی دو سطح دولت فدرال و استانی است که مدلی قدیمی در میان مدل های سیاسی و کشورداری است. در کانادای جدید دولت با تکیه بر دموکراسی مجموعه ای از برنامه‌های رفاه اجتماعی را طراحی کرده و ارائه می‌دهد.

41 نفر از 338 نماینده پارلمان کانادا در خارج از کشور متولد شدند که مردم اطمینان حاصل کنند تساهل و چند فرهنگی در قلب دولت ترویج و محافظت می شود.

مسئولیت ها و اختیارات بین شاخه فدرال و مدیران استانی کانادا تقسیم شده است و اختیارات امور کلی به دولت و امور جزئی به استان ها سپرده شده است. در کانادا دولت فدرال قدرت ایجاد قوانینی مربوط به صلح، نظم و مسئولیت های دولت را دارد. دولت های استانی دارای صلاحیت در مراقبت های بهداشتی، آموزشی، صدور مجوز، ثبت نام رانندگی و موارد این چنینی هستند. پس زندگی در کانادا قوانینی کاملا مشخص و دقیق دارد.

مرکز سیاسی کانادا در اتاوا قرار دارد که پایتخت کانادا نیز هست. همه شهروندان کانادا می توانند رأی بدهند و یا رئیس جمهور شوند یا برای احراز هر نوع مقام دولتی و مدیریتی تلاش کنند. کانادایی ها می توانند در همه جای دنیا به سفارتخانه کانادا برای هر کمکی تکیه کنند.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”34px”][us_image image=”24952″ align=”right” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

زندگی در کانادا از دید اقتصادی

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]به طور کلی می توان گفت که اقتصاد کانادا در بین 10 اقتصاد برتر و پیشرو در جهان قرار دارد. خدمات مهاجرت به کانادا برای هر استان آن متفاوت است. بیشتر صنایع تولیدی کانادا در استان های انتاریو و کبک واقع شده است.

بخش های مهم تولیدی در کانادا شامل صنایع غذایی و نوشیدنی، تولید کاغذ و محصولات مرتبط، استخراج فلز، تولید فلزات، پتروشیمی و مواد شیمیایی است. زندگی در کانادا با این همه نعمت فراوان خواهان بیشمار دارد.

مناطق آتلانتیک، پریری و اقیانوس آرام کانادا بر توسعه اقتصادی مبتنی بر منابع طبیعی مانند ماهیگیری، جنگلداری و معدن متمرکز شده اند. استان های پریری وابسته به کشاورزی و سوخت های معدنی هستند و استان بریتیش کلمبیا مرکز جنگلداری، معدن و گردشگری است.

در سال های اخیر استان آلبرتا به دلیل داشتن منابع طبیعی و منابع غنی نفت و گاز نقش مهمی در اقتصاد کانادا داشته است. از نفت و گاز گرفته تا مواد معدنی گران بها، چوب و الوار و کشاورزی این کشور از نظر منابع طبیعی غنی ترین کشور جهان است و هنوز ارزش منابع طبیعی عظیم کانادا را نمی توان به درستی مشخص کرد.

آلبرتا غربی ترین استان کاناداست. آلبرتا را به عنوان استان انرژی کانادا می شناسند که با بیش از 4 میلیون جمعیت، در حال رشد اقتصادی و جمعیتی است. ادمونتون مرکز آلبرتا و کلگری بزرگ ترین شهر آلبرتا هر کدام یک میلیون نفر جمعیت دارند. آلبرتا علاوه بر آنکه رهبر جهانی صنعت نفت و گاز است، میزبان اقتصاد صنعتی و استانی پر جنب و جوش هم هست.

به لطف فرصت های ارائه شده توسط رشد اقتصادی، آلبرتا به بهترین مقصد مهاجرت به کانادا و آبادترین استان این کشور تبدیل شده است. سطح پایین بیکاری و تقاضای زیاد برای کارگران، متوسط دستمزد و حقوق آلبرتا را افزایش داده است. حداقل دستمزد در آلبرتا 10.20 دلار در ساعت است. خانواده های آلبرتایی بیشترین متوسط درآمد ترکیبی را در کانادا دارند و به دلیل ثروت منابع طبیعی، کمترین مالیات را پرداخت می کنند. سطح زندگی بالا و جنگل های زیبای آلبرتا یکی از مهم ترین عوامل جذب مهاجران به کانادا و این استان است.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”24954″ align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

سیستم آموزشی کانادا پیشرفته است

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]از 1000 دانشگاه برتر دنیا 34 دانشگاه کانادایی هستند. کشور کانادا دارای یک سیستم آموزشی عمومی قوی است که بودجه آن به طور استانی مدیریت می شود. در نتیجه بعضی از جنبه های سیستم آموزشی می تواند در استان ها متفاوت باشد.

البته با نظارت بر آموزش و پرورش توسط دولت، سطح آموزش به طور مداوم در سراسر کشور بالا است که زندگی در کانادا برای تحصیل را میسر می کند. در کانادا هم یک سیستم آموزشی دولتی و هم سیستم خصوصی وجود دارد. دولت کانادا هزینه آموزش و پرورش از مهدهای کودک تا متوسطه را کاملاً بر عهده دارد و تقریباً 6 درصد از تولید ناخالص داخلی را صرف آموزش و پرورش می کند. سیستم آموزشی کانادا به سه سطح تقسیم می شود:

  • اولیه
  • متوسطه اول
  • متوسطه دوم

امکانات تحصیلی و پرورشی در کانادا از 5 سالگی و در انتاریو و کبک از 4 سالگی در دسترس است. فرستادن فرزندان به مهد کودک ها اختیاری است.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”24956″ align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][vc_column][vc_column_text]آموزش ابتدایی یا همان مدرسه ابتدایی از کودکستان یا کلاس 1(برای کودکان 6 تا 7 ساله) شروع شده و تا کلاس 8(13 تا 14 ساله) ادامه دارد.

آموزش متوسطه با عنوان دبیرستان شناخته می شود و از کلاس 9 تا کلاس 12 اجرا می شود. در استان کبک دانش آموزان تا 16 سالگی در دبیرستان تحصیل کرده و سپس می توانند در یک کالج دو ساله با بودجه عمومی شرکت می کنند و سپس می توانند یک رشته دانشگاهی یا یک دیپلم حرفه ای را دنبال کنند.

تحصیلات پس از متوسطه در کانادا شامل شبکه گسترده ای از کالج ها و دانشگاه ها است که بهترین آموزش های تکمیلی در سراسر جهان را ارائه می دهد.

کانادا دارای بسیاری از برنامه های شناخته شده بین المللی است که در مناطق شهری و روستایی کانادا به طور گسترده پخش شده اند و در دسترس همه کانادایی ها قرار دارند. هر سال تحصیلی دارای 2 ترم بوده و از سپتامبر آغاز شده و تا آوریل یا مه ادامه دارد. بسیاری از مراکز تحصیلات تکمیلی، ترم سوم را در ماه های تابستان ارائه می دهند به طوری که هر دانشجو می تواند یک برنامه تحصیلی را یک سال زودتر از سایر دانشگاه ها به اتمام برساند.

دانشجویان خارجی می توانند برای زندگی در کانادا هر یک از دو زبان رسمی انگلیسی یا فرانسه را انتخاب کنند و در بعضی مؤسسات همه ی دروس به دو زبان تدریس می شوند.

فرستادن فرزندان برای تحصیل علوم و مهارت های فنی در کانادا بهترین کاری است که برای ساختن آینده فرزندان می توان انجام داد. تحصیل در کانادا تا کلاس 12 در مدارس دولتی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

مراقبت های بهداشتی در کشور کانادا

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_image image=”24958″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]کانادا دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی است که شامل مراقبت های ویژه برای همه شهروندان و افراد مقیم دائم در کانادا می شود.

اگر چه سیستم مراقبت های بهداشتی توسط وزارت بهداشت استان ها اداره می شود ولی دولت فدرال استانداردهای بهداشت را در سراسر کشور تعیین می کند. سه استان در کانادا حق بیمه برای مراقبت های بهداشتی دریافت می کنند ولی در سایر نقاط کانادا هزینه خدمات درمانی توسط دولت پرداخت می شود. دولت های استانی مسئول اداره واقعی امکانات بهداشتی و مراقبت های پزشکی در حوزه خودشان هستند.

طبق قوانین کانادا تمام استان ها و سرزمین های کانادا باید مراقبت های بهداشتی در سطح عالی جهانی و با استفاده از بودجه عمومی را به همه شهروندان و ساکنان قانونی کانادا ارائه دهند؛ به عبارت دیگر بیشتر خدمات اساسی بهداشتی درکانادا بدون دریافت هزینه مستقیم به کانادایی ها ارائه می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”150px”][vc_column_text]سرانه خدمات بهداشتی برای هر نفر بیش از 7000 دلار کانادا در سال است. می‌توان با اطمینان گفت که کانادا یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در جهان را دارد. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مطب های پزشکان عالی در تمام نقاط کانادا یافت می شوند. به طور کلی خدمات پزشکی به طور رایگان در دسترس همه کانادایی ها هست.

بیمه کانادا با نام بیمه ملی درمانی است. علاوه بر این ها یک برنامه مراقبت پزشکی رایگان برای خردسالان تا آخر دبیرستان به فرزندان کانادایی سرویس می دهد تا بهترین شرایط رشد و سلامتی را داشته باشند. دو سوم کانادایی ها بیمه درمانی خصوصی برای خدمات اضافی مراقبت از دندان و اتاق های خصوصی بیمارستان و داروهای خاص دارند که 90 درصد حق بیمه مردم توسط اتحادیه ها و شرکت ها پرداخت می شود.

در نتیجه زندگی در کانادا برای شهروندانش همراه با احساس امنیت خاطر از بابت مراقبت های ویژه پزشکی و هزینه های آن است.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”130px”][us_image image=”24960″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

آشنایی با فرهنگ زندگی در کانادا

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]کانادا با جمعیت خیلی کمتر از همسایگان جنوبی خود بیش از 200 فرهنگ متمایز را در خود جای داده است. جمعیت کانادا که دومین کشور پهناور جهان است فقط 35 میلیون نفر است ولی ملتی شبیه به یک موزاییک فرهنگی بزرگ کانادا را فرش کرده است.

کانادا با برگزاری مستمر جشن ها و آیین های باشکوه مردم خود را به نگهداری و پایبندی به فرهنگ و پیشینه خود تشویق می کند و هیچ مانعی برای اقوام و ادیان مختلف در کانادا وجود ندارد. چند فرهنگی از طریق سیاست های کلان نیز در کانادا تشویق و حمایت می شود و این حمایت یعنی امنیت و آرامش فرد فرد کانادایی ها. نکته منحصر به فرد در فرهنگ و زندگی در کانادا وجود دو زبان رسمی در این کشور است.

منشور حقوق و آزادی کانادا حمایت از هر دو زبان را تضمین می کند و طبق قانون، دولت کانادا موظف است از برابری و رسمیت هر دو زبان حفظ و حمایت کند. تمام خدمات ارائه شده توسط دولت فدرال کانادا به هر دو زبان موجود است و تقریباً هر محصولی که در این کشور فروخته می شود دارای برچسب توضیحات به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”24962″ align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][vc_column][vc_column_text]کبک تنها استان غالباً فرانسه زبان و نیوبرانزویک تنها استان رسماً دو زبانه در این کشور است. شهر مونترال به عنوان بزرگ ترین کلان شهر فرانسه زبان جهان در خارج از فرانسه شناخته شده است. در حدود 18 درصد از کانادایی ها به دو زبان تسلط دارند و به اصطلاح دو زبانه هستند.

کانادا کشوری است که حقیقتاً به ساکنان خود اهمیت می‌دهد. اگر در کانادا زندگی کنید با فرهنگ کانادایی و یک سرزمین بزرگی روبرو می شوید که بهترین وطن و مادر حقیقی ساکنانش است. فرهنگ انگلیس و فرانسه از ابتدای شکل گیری کانادای مدرن در هویت ملی کانادا ریشه دوانده است. بنابراین جای تعجب نیست که امروز این کشور یکی از متنوع ترین ملل جهان است. در شهرهای کانادا بدون شنیدن یک زبان خارجی یا استشمام رایحه‌ی برخی غذاهای بین المللی نمی توانید قدم بزنید. برای هر مهاجری زندگی در کانادا آسان است.

زیرا پذیرش و احترام بخشی از روال ملی کانادایی است. کانادا در کل کشوری بسیار مترقی، متنوع و چند فرهنگ است؛ بنابراین زندگی در شهرهای کانادا به ویژه شهرهای بزرگش برای خارجی ها بسیار دلپذیر است. در بعضی از شهرهای کانادا مردم با بیش از 140 زبان گفتگو می کنند. بیش از 20 درصد جمعیت کانادا خارج از کانادا متولد شده‌اند؛ بنابراین مهاجرین به خوبی می توانند با شرایط وفق پیدا کنند.

در کانادا غم و شادی و عشق و جشن شبانه روز در خانه و خیابان و طبیعت جریان دارد و جای هیچ دیواری در فرهنگ کانادایی نیست.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

مالیات زندگی در کانادا چگونه است؟

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]کشورهایی که به صورت فدراسیون اداره می شوند، در موضوعات مختلف ضعف های پایه ای و غیرقابل اصلاح دارند. آشنایی کلی با نحوه کارکرد سیستم مالیات در کانادا چه در سرتاسر کانادا و چه در استان ها و سرزمین های سه گانه ی آن قسمت مهمی از اطلاعاتی است که مهاجرین به مقصد کانادا باید بیاموزند.

موفقیت در تجارت و کارآفرینی و بسیاری از مشاغل در کانادا به میزان آشنایی سیستم مالیات در کانادا بستگی دارد. از آنجا که کانادا یک فدراسیون است. تعیین میزان مالیات و اخذ و هزینه کرد آن در کانادا یک مسئولیت مشترک بین دولت فدرال و دولت های مختلف استانی و سرزمینی است. برای تسهیل در امور شهروندان، استان ها و سرزمین های کانادا نیز امکان دریافت مالیات از درآمد، خرج و ثروت را دارند. در صورتی که ویزای کاری کانادا بگیرید، برای پرداخت مالیات نیز باید مدارک کاری خود را  ارائه دهید. 

بسیاری از مزایایی که کانادایی ها از آن بهره مند می شوند از طریق مالیات تأمین می شود. سیستم مالیاتی کانادا هزینه جاده ها، مدارس، خدمات بهداشتی، امنیت اجتماعی، ایمنی عمومی و خدمات مهاجرت را پرداخت می کند. ثبت اولین اظهارنامه مالیاتی گام مهمی در زندگی تازه واردین به کانادا است. اطلاعات زیادی برای افراد و ساکنان تازه وارد کانادا در نظر گرفته شده است که باید در مورد مالیات خود به خاطر بسپارند. تشکیل پرونده مالیاتی می تواند یک روند گیج کننده باشد. به خصوص برای کسانی که از کشورهایی می آیند که قبلاً هرگز مجبور به انجام چنین کاری نبوده اند.

نرخ مالیات بر درآمد شخصی یعنی بالاترین نرخ مالیات به درآمد بیش از 138.586 دلار کانادا. همچنین افراد حداقل 15 درصد نرخ مالیات استانی در کانادا باید پرداخت کنند. کانادا دارای سیستم مالیاتی شبیه به آمریکاست و مبلغی که هر فرد پرداخت می کند بسته به شرایط او متفاوت است. متوسط بالاترین نرخ مالیات بر درآمد در کانادا 45.7 درصد است. بیشتر افراد برای زندگی در کانادا مجبور به ارائه اظهارنامه مالیاتی هستند حتی اگر درآمدی نداشته باشند. از طریق پست می توان اظهارنامه کاغذی را پرکرده و به دفتر خدمات مالیاتی محل ارسال کرد و یا به صورت آنلاین از نت فایل netfile برای ثبت اظهارنامه مالیاتی می توان استفاده کرد. دانشجویان تمام وقت از پرداخت مالیات بر درآمد کانادا معاف نیستند. کسانی که از مشاغل تابستانی، مشاغل نیمه وقت، بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی استفاده کنند باید اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را ثبت کنند.

بیشترین مالیات در میان استان های کانادا مربوط به استان کبک است. کانادایی هایی که در کانادا زندگی نمی کنند، مجبور به پرداخت مالیات نیستند.

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

مزایای سیستم مالیاتی کانادا

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”120px”][us_image image=”24964″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22border-radius%22%3A%2210px%22%7D%7D”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]مهاجران به دلایل زیادی جذب کانادا می شوند. جو سیاسی پایدار، ایمنی و امنیت، مراقبت های بهداشتی در کلاس بالای جهانی، فرصت های شغلی مناسب، امکانات عالی آموزشی، هوای پاک و شهرت شایسته برای کیفیت زندگی تنها برخی از مزیت های زندگی در کاناداست که با اخذ مالیات شهروندان کانادا تأمین می شود.

برای شروع آشنایی با سیستم مالیاتی کانادا با چند اصل آشنا شوید:

  • کانادا بر اساس اقامت از افراد مالیات می گیرد نه تابعیت. یک مقیم دائم کانادا می تواند پس از سه سال برای شهروندی کانادا و گذرنامه کانادایی اقدام کند.
  • کانادا از درآمد جهانی خود از ساکنانش مالیات می گیرد، اما امکان اقامت دائم برای همه جهانیان را در کانادا فراهم می کند.
  • شهروندان کانادایی که اقامت و ویزای کانادا را دارا نیستند، سهم مالیات کانادا را از درآمد جهانی پرداخت نمی کنند. افراد مهاجر موقت فقط بابت درآمد و سود سرمایه خاص به کانادا مالیات می دهند.
  • در کانادا هیچ گونه وظایف ملکی یا وظایف جانشینی وجود ندارد.
  • ساکنان دائمی جدیدالورود به کانادا می توانند با برنامه ریزی مناسب قبل از ورود، مالیات خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده یا حذف کنند. به مهاجرین تازه وارد اجازه داده می شود تا پنج سال پس از ورودشان به کانادا یک اعتماد مطمئن در خارج از کشور برای پس انداز سرمایه و سود غیرکانادایی ایجاد کند. در این تعطیلات مالیاتی 5 ساله هر فرد می تواند تابعیت کانادا را به دست آورده و برای اهداف مالیاتی کانادا انتخاب کند که غیرمقیم شود. به این ترتیب درآمد حاصل از اعتماد هرگز توسط شبکه مالیات کانادا اخذ نمی شود.

روی هم رفته می توان گفت که با وجود کمبود مزایای سیستم مالیاتی کانادا هنوز هم کانادا انتخاب خوبی برای مهاجرت است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

مشکلات زندگی در کانادا

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]زندگی در کشوری بدون اطلاعات از شرایط و قوانین آن بدون شک مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت. مشکلات زندگی در کانادا نیز از جمله آن‌ها است. عدم تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی از جمله مشکلات زندگی در این کشور محسوب می‌شود. 

عدم برخورداری از تخصص لازم کاری از دیگر مشکلات زندگی در این کشور است. عدم انطباق‌پذیری با شرایط کار و زندگی با استانداردهای تعریف شده از دیگر موارد آن هستند. برخی از کارفرمایان اعتماد کافی به افراد بدون تجربه کاری ندارند. از همین جهت به سختی آن‌ها را استخدام می‌کنند. 

کمبود اعتماد به نفس و اخت‌شدن با محیط جدید را از دیگر مشکلات زندگی در این کشور می‌شناسند. عدم توانایی در مکاتبات روزمره نیز مشکلاتی را به‌ وجود خواهد آورد. به‌طورکلی، زندگی در کشور خارجی نیازمند آگاهی از زبان و فرهنگ مردم آن کشور است. 

 

برخورداری از تخصص و مهارت کافی 

یکی از شرایط مورد نیاز در کانادا، برخورداری از تخصص و مهارت کافی است. ازجمله مشکلات ایرانیان برای کار در کانادا، عدم تطابق مدارک تحصیلی و استانداردهای کانادا است. اغلب شرکت‌های کانادا با استاندارد آمریکایی یا همان Imperial کار می‌کنند. 

عدم آشنایی برخی از متخصصان ایرانی با آمار و ارقام، مشکلاتی برای آن‌ها به وجود می‌آورد. این مورد به تنهایی از جمله موانع اساسی برای استخدام مهندسان خواهد بود. قوانین حاکم بر بازار، تفاوت در روابط اداری و غیره از جمله مشکلات زندگی در کانادا هستند. 

 

هزینه‌های زندگی 

هزینه‌های بالای زندگی در کانادا به خصوص برای دانشجویان بین‌المللی فشار سنگینی بر آن‌ها می‌‌‌آورد. به‌طورکلی زندگی در کشور دیگر، هزینه‌هایی خواهد داشت. تامین مسکن، پوشاک، خوراک و غیره از جمله هزینه‌های زندگی در کانادا محسوب می‌شوند. 

عدم برخورداری از اعتماد به نفس کافی و شانس در کاریابی نیز از دیگر موارد مشکلات زندگی است. اما درصورت بهره‌مندی از تمام این شرایط، مشکلات زندگی در این کشور بسیار کم خواهد بود. [/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

داستان هایی از مهاجرت موفق و زندگی در کانادا

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]میشل ژان، کانادایی متولد هائیتی و بیست و هفتمین فرماندار کل کانادا یکی از بهترین نمونه داستان های موفقیت مهاجرت به کانادا است.

میشل ژان در سال 1968 زندگی در کانادا را انتخاب نمود و از پورتو پرنس به این کشور مهاجرت کرد. قبل از شروع کارش به عنوان خبرنگار تلویزیون کبک، در دانشگاه مونترال و دانشگاه های ایتالیا تحصیلاتش را به پایان رساند. او با شور و اشتیاق زندگی خود را وقف ایجاد شبکه ای از پناهگاه های اضطراری برای اسکان زنان و کودکان مهاجر در استان کبک و سرتاسر کانادا کرد. ژان پس از مدتی به عنوان ژورنالیستی محترم و مجری مطلع در شبکه های تلویزیونی شناخته شد.

نخست وزیر؛ پل مارتین در لحظه انتصاب ژان به عنوان فرماندار کل جدید کانادا گفت: او می داند که آمدن به کشور جدید با چیزی بیش از امید، امید و اعتقاد با سخت کوشی در یک کشور غریب می تواند فرصت جدیدی را به ارمغان آورد. پل مارتین اضافه کرد: ژان زنی فوق‌العاده با استعداد است که چشم انداز جدیدی به دفتر فرمانداری آورد.

اجداد ژان برای آزادی جنگیدند. او در هائیتی فقیرترین کشور نیمکره شمالی به دنیا آمد. میشل ژآن یک تبعیدی بود که توسط رژیم دیکتاتور از خانه خود رانده شده بود و راه طولانی طی کرد و فرماندار کل کانادا شد.

امیدوارم از خواندن مقاله زیر لذت برده باشید. تیم مهاجرتی ویژه شما در تمامی زمینه های خدمات مهاجرت به کانادا از طرق مختلف همانند سرمایه گذاری، تحصیلی و… آماده ارائه مشاوره به شما عزیران می باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”مطالب مرتبط” font_container=”tag:h2|text_align:center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel taxonomy_category=”%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” items_layout=”blog_4″ columns=”4″ img_size=”shop_catalog” items_ratio=”1×1″ carousel_arrows=”1″ carousel_arrows_size=”3rem” carousel_arrows_pos=”inside” carousel_arrows_offset=”20px” carousel_dots=”1″ carousel_loop=”1″ carousel_autoplay=”1″ carousel_transition=”cubic-bezier(.78,.13,.15,.86)”][/vc_column][/vc_row]