ساده‌ترین راه اخذ اقامت کانادا را بشناسید

کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت افراد محسوب می‌شود. این کشور از امکانات بی‌نظیری برخوردار است؛ امکانات رفاهی، وضعیت اجتماعی مطلوب و غیره از جمله عوامل جذب مهاجر به این کشور هستند. کشور کانادا جهت رفاه حال متقاضیان مهاجرت، روش‌‌های متفاوتی را برای آن‌ها درنظر گرفته است. ساده‌ترین راه اخذ اقامت کانادا شامل موارد مختلفی می‌شود. 

از همین جهت افراد با توجه به وضعیت خود قادر به انتخاب یکی از این رو‌ش‌ها خواهند بود. بخش عمده‌ای از جمعیت کانادا، رضایت کامل از زندگی در این کشور را دارند. در ادامه به بررسی راه‌های اخذ اقامت در این کشور خواهیم پرداخت. 

مطالب مرتبط: دریافت اقامت و ویزای کانادا

 

معرفی کشور کانادا 

پیش از مهاجرت به کانادا ابتدا باید با شرایط عمومی این کشور آشنایی داشته باشید. کانادا کشوری سردسیر و واقع در شمال آمریکای شمالی است. برخی افراد آب‌وهوای این کشور را معتدل می‌دانند. به همین دلیل بسیاری از افراد کانادا در جنوب این کشور زندگی می‌کنند. 

کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو بوده و پایتخت این کشور اتاوا نام دارد. مهم‌ترین شهرهای کشور کانادا شامل تورنتو، مونترال و ونکوور می‌شود. زبان رسمی در کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی بوده و واحد پولی آن دلار کانادا است. 

کانادا جز دهمین کشور از لحاظ میزان رضایت بالا از زندگی است. جامعه مهاجرپذیر، نظام آموزشی عالی، امنیت بالای اجتماعی و غیره از جمله دلایل برتری آن است. درنتیجه، کانادا را به‌عنوان محلی مناسب برای زندگی می‌شناسند. 

 

اخذ اقامت کانادا و شرایط آن 

طبیعتا جهت مهاجرت به کانادا افراد باید از شرایط خاصی برخوردار باشند. سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، میزان سرمایه و سابقه کار از جمله آن شرایط است. برخورداری از تمام این شرایط امور اخذ اقامت را آسان می‌کند. 

برخی از این فاکتورها در اخذ اقامت برخی از روش‌ها بسیار موثر خواهند بود. برای مثال جهت اخذ اقامت کاری کانادا برخورداری از سابقه کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. درنتیجه، جهت اخذ اقامت کانادا شرایط متفاوتی برای افراد درنظر گرفته می‌شود. 

 

اخذ اقامت کاری کانادا

ازجمله ساده‌ترین راه اخذ اقامت کانادا، از طریق کار است. کانادا جهت کار متقاضیان در این کشور دو روش را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. برنامه “اکسپرس انتری و دریافت پیشنهاد کاری” روش‌های اخذ اقامت کاری در این کشور است. 

 

  • اکسپرس انتری 

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر یا اکسپرس انتری از جمله بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شوند. افراد متخصص در زمینه کاری شانس بالاتری در اخذ اقامت دائم کانادا خواهند داشت. در این روش از ابتدا به فرد اقامت دائم یا PR کانادا اعطا می‌شود. 

مهاجرت کاری برای افراد متقاضی مهاجرت همراه با خانواده نیز مناسب است. زیرا از ابتدا به تمام اعضای خانواده ویزا داده می‌شود. این سیستم براساس امتیازبندی بوده و هریک از ویژگی‌های فوق باید امتیاز موردنظر را دریافت کنند. در مرحله اول باید حداقل امتیاز 67 از 100 دریافت شود. 

در مرحله دوم نیز امتیاز سقف امتیاز 1200بوده و افراد موفق به دریافت این امتیاز، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهندکرد. پروسه اخذ اقامت دائم کانادا بین 6 تا 18 ماه طول می‌کشد. پس از بررسی شرایط فرد، اقامت به وی اعطا می‌گردد. 

 

  • جاب آفر 

دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی، از دیگر روش‌های اخذ اقامت کاری است. برخی از استان‌های کانادا، سالانه لیستی از مشاغل موردنیاز خود را منتشر می‌کنند. افراد دارای مهارت و تخصص در هریک از مشاغل قادر به اخذ اقامت کانادا خواهند بود. 

اقامت از طریق جاب‌آفر، موقت بوده و پس از گذشت 3سال افراد قادر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهندبود. سابقه کاری در این زمینه، نقش بسیار مهمی خواهد داشت. اخذ اقامت از طریق جاب آفر نیازمند برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است. 

اطلاعات بیشتر درباره ی ویزای کار کانادا را در لینک روبرو مطالعه کنید: ویزای شغلی کانادا

 

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل 

برخی افراد این روش را جز ساده‌ترین راه اخذ اقامت کانادا می‌شناسند. امکان تحصیل در مقاطع مدارس و دانشگاه‌ها در مهاجرت تحصیلی وجود دارد. تحصیل در مقاطع مدارس کانادا به‌صورت شبانه‌روزی است. تحصیل در مقاطع دانشگاهی نیز نیازمند برخورداری از شرایط خاص خواهد بود. 

مدرک دیپلم همراه با آیلتس، از مهم‌ترین آن‌ها است. دانشجویان با سطح نامناسب زبان، قادر به یادگیری زبان در کالج‌های کانادایی خواهند بود. تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کانادا، 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز شرایط مربوط به خود را دارند. 

 

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری 

سرمایه‌گذاری از دیگر روش‌های اخذ اقامت کانادا شناخته می‌شود. این روش امکان دسترسی به پاسپورت کانادایی را برای افراد فراهم می‌کند. اخذ اقامت از طریق سرما‌یه‌گذاری برای افراد دارای تمکن مالی روشی بسیار ساده است. 

 

  • سرمایه‌گذاری در ایالت کبک کانادا 

در سال‌های اخیر، ابتدا باید تا سقف معینی در کانادا سرمایه‌گذاری می‌کردید. به‌علاوه، باید توانایی مالی خود را برای دولت کانادا به اثبات می‌رساندید. این مبلغ کم‌کم افزایش یافته و امروزه در استان کبک کانادا باید 1.2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنید. 

در این روش ابتدا اقامت دائم کانادا را اخذ کرده و سپس پاسپورت کانادایی به افراد تعلق می‌گیرد. افراد سرمایه‌گذار در ایالت کبک کانادا ابتدا باید سرمایه خود را به مدت 5سال در اختیار دولت کانادا قرار دهند. پس از گذشت 5سال تمام مبلغ بدون هیچ سودی به افراد بازگردانده می‌شود. 

این روش با حجم بالایی از تقاضا مواجه شده بسیار امن است. ظرفیت این روش محدود بوده و به محض اعلام آن، ظرف مدت 1 تا 2ماه این ظرفیت تکمیل خواهد شد. مدت زمان موردنیاز جهت بررسی و اعلام نتایج در این روش بین 1 تا 2 سال خواهد بود. 

 

  • سرمایه‌گذاری 100هزار دلاری کانادا 

از دیگر روش‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، از طریق استان بریتیش کلمبیا است. این روش نیازمند 300هزار دلار کانادا بوده و 100دلار برای اخذ اقامت کانادا دریافت می‌شود. حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، آیلتس با نمره4.5، سابقه تحصیلی 3سال کار مدیریتی وغیره از جمله شرایط موردنیاز در این روش است. متقاضی در این روش تنها قادر به سرمایه‌گذاری در شهرهای با جمعیت کمتر از 75هزار نفر خواهد بود. 

 

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند 

از جمله ساده‌ترین راه اخذ اقامت کانادا برای زوج‌های جوان، فرزندآوری است. کانادا به افراد متولدشده در این کشور از ابتدا اقامت دائم اعطا می‌کند. تنها کشورهای تابع اصل خاک به افراد اقامت دائم اعطا می‌کنند. والدین کودک نیز از این شرایط بهره‌مند خواهند شد. مطابق با قانون کانادا، نوزادان متولدشده در کشتی یا هواپیمای کانادایی اقامت دائم کانادا را اخذ می‌کنند. 

پاسخ به یک سوال کلی و بسیار متداول: زندگی کردن در کانادا چگونه است؟ 

 

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج 

از دیگر راه‌های اخذ اقامت کانادا، ازدواج است. ازدواج با فردی کانادایی امکان اخذ اقامت دائم همسر وی را فراهم می‌کند. همسر فرد کانادایی باید شهروند این کشور باشد. به‌علاوه، حمایت مالی از همسر از جمله مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج است. 

در روش اخذ اقامت از این طریق، به هیچ وجه از طریق ازدواج صوری اقدام نکنید. دولت کانادا درصورت پی بردن به ازدواج دروغین طرفین، مجازاتی را برای آن‌ها درنظر می‌گیرد. پروسه انجام این کار حداقل تا 6ماه طول خواهد کشید. فرد مقیم کانادایی باید حداقل شرایط لازم برای تامین زندگی همسر خود را داشته باشد. شرایط افراد اسپانسر همسر خود باید براساس موارد زیر باشد. 

  • با همسر خود به مدت دوسال یا کمتر آشنایی داشته باشد. فرزند مشترکی نداشته و درخواست خود را به اداره مهارت اعلام کند. 
  • فرد اسپانسر باید حداقل سن 18سال یا بیشتر داشته و شهروند کانادا باشد. 

به رسمیت شناختن ازدواج نیز نیازمند رعایت شرایط زیر است. 

  • با شریک زندگی خود یکسال به صورت دائم زندگی کرده و با وی در انجام امور زندگی مشارکت داشته باشد. برای اثبات این کار، حساب‌های بانکی، کارت‌های اعتباری، مدیریت مخارج و غیره مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

 

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی 

پناهندگی به کانادا از دیگر روش‌های منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شناخته می‌شود. این روش مزایایی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. دولت کانادا احترام بالایی برای افراد پناهنده به این کشور قائل می‌شود. به همین دلیل امکاناتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. 

کانادا از ابتدا حمایت‌های مالی از این افراد می‌کند. برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان و تامین مسکن از جمله آن‌ها است. تمام این حمایت‌ها تا هنگام توانایی فرد برای درآمد شخصی و تامین نیازهای زندگی خود ادامه خواهد داشت. در مهاجرت از طریق پناهندگی افراد تا 5 سال اجازه بازگشت به کشور خود را ندارند

پس از گذشت این زمان، اقامت دائم به افراد تعلق می‌گیرد. پناهندگی در کانادا، به دلایل مختلفی صورت می‌پذیرد. عده‌ای عقاید سیاسی مخالف با جامعه خود داشته و درصورت مخالفت خطرات جانی وی را تهدید می‌کند. عده‌ای دیگر عضو گروه‌های اجتماعی خاص بوده که مجبور به زندگی در کشور دیگر هستند. 

درنتیجه، به منظور مهاجرت از طریق پناهندگی دلایل متفاوتی وجود دارد. برخی افراد نیز از طریق اخذ ویزای توریستی به کانادا آمده و از این کشور برای اقامت دائم اقدام می‌کنند. کانادا از جمله کشورهای عضو کنوانسیون ژنو نیز بوده و پناهی برای پناه‌جویان است. 

پناهندگی به کانادا یکی از تخصص های تیم وکلای YSI است، با ما در ارتباط باشید.

 

جمع‌بندی نهایی 

ساده‌ترین راه اخذ اقامت کانادا شامل موارد مختلفی می‌شود. هریک از افراد متقاضی با درنظر داشتن شرایط خود قادر به انتخاب ساده‌ترین راه خواهند بود. دولت کانادا برای هریک از روش‌های ارائه‌شده، شرایط خاصی را درنظر گرفته است. درصورت برخورداری از شرایط فوق، امکان اخذ اقامت دائم کانادا وجود خواهد داشت. 

دفتر مهاجرتی Your special immigration در زمینه خدمات مهاجرت به کانادا فعالیت می‌کند. کارشناسان ما در این بخش، اطلاعات کاملی را در اختیار افراد متقاضی قرار خواهند داد. 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست