سرمایه گذاری در کانادا و 10 نکته که باید بدانید!

شروع یک کسب و کار در کانادا ممکن است برای تازه واردان به این کشور در ابتدا طاقت فرسا و غیرممکن به نظر برسد اما برای حرکت و بالا بردن درصد موفقیت چند گام خوب و مطمئن وجود دارد. برای کمک به شما عزیزانی که به دنبال درآمد ثابتی در کانادا هستید، خلاصه ای از راههای سرمایه گذاری در کانادا را تهیه کردیم تا رؤیای تبدیل شدن به یک کارآفرین را به واقعیت تبدیل کنید.

پیش از مطالعه مقاله بخوانید: تمامی نکاتی که درباره ویزای کاری کانادا باید بدانید.

1.با یک ایده خوب سمت سرمایه گذاری در کانادا بروید

مهم است بدانید که سرمایه گذاری در کانادا  و کسب و کار موفق فقط با یک ایده خوب هم می تواند شروع می شود. مطالعه مهارت های خودتان، تماشای روندهای موفق کسب و کارهای فعلی و جستجوی راه هایی برای بهبود مشاغل موجود  یا ایجاد کسب کار و حدید جدید با مشاغل قدیمی، 3 نکته مهمی است که برای شروع باید به آنها فکر کنید. 

2. نوشتن یک طرح کسب و کار( بیزینس پلن)

بهترین راه برای آزمایش ایده این است که ابتدا یک مدل کوچک از کسب و کارتان را شبیه سازی کنید. این اقدام برنامه ای برای ارائه به سرمایه گذاران و وام دهندگان به شما می دهد. پس از یافتن ایده و قبل از اینکه زمان و پولتان را به کار بیندازید، به یک تست کامل و کم هزینه از ایده اولیه نیاز دارید.

3. انتخاب یک نام برنده

انتخاب نام موفق در کانادا به ملاحظات قانونی و اطلاع از اصول بازاریابی نیاز دارد. دولت کانادا محدودیت های مختلفی برای نام شرکت ها اعمال می کند به همین دلیل آشنایی با قوانین نام گذاری و رعایت تمام جزئیات برای موفقیت حتمی سرمایه گذاری در کانادا الزامی است.

4. انتخاب فرم مالکیت کسب و کار

هنگام شروع سرمایه گذاری در کانادا سه شکل اساسی از مالکیت و کسب و کار را می توانید انتخاب کنید:

  • مالکیت خصوصی
  • مشارکت
  • شرکت 

انتخاب هر کدام از روش های کسب و کار  بستگی به مقدار سرمایه و نوع کسب و کار دارد. 

5. پیدا کردن تأمین مالی بیزینس های کوچک (Financing)

برای سرمایه گذاری در کانادا در حالی که برخی تازه کارها می توانند خرج کسب و کارهای کوچک را از جیب خود تأمین کنند، بسیاری از ما نیاز به تامین نقدینگی از منابع دیگر داریم. در کانادا گزینه های زیادی برای تأمین مالی وجود دارد. از وام (debt financing) گرفته تا به اشتراک گذاری حقوق صاحبان سهام (sharing equity) یا کمک هزینه دولتی(government grants)  برای تامین مالی در کانادا وجود دارد.

هر کدام از این روش ها نیاز به تضمین و مدارک مختلفی دارد. برای انتخاب بهترین گزینه ابتدا تفاوت بین هر کدام از راه های تأمین سرمایه را مطالعه کنید و سپس ببینید که توانایی فراهم کردن تعهدات کدام روش را دارید.

6. دریافت مجوز بیزنیس و سرمایه گذاری در کانادا

در کانادا برای همه کسب و کارها نیاز به مجوز نیست. برای درخواست کسب  و کارهایی که نیاز به مجوز دارند، معمولاً می توان از شهرداری شهر محل سکونتتان درخواست کنید. وب سایت  BizPaL ابزار مفیدی برای پیدا کردن مجوزهای کاری را که در کانادا نیاز دارید خواهد بود و می توان از این راه همه کارهایتان را آنلاین به نتیجه برسانید. در  BizPaL می توان فهرست کاملی از تمام اسناد و مدارکی که برای همه سطوح نیاز است را  پیدا کنید.

7. ثبت نام برای GST / HST

در بیشتر موارد، باید برای مالیات بر خدمات و کالاها GST و مالیات بر فروش HST ثبت نام کنید (به غیر از مشاغلی که درآمد کمتر از 30 هزار دلار در سال دارند). آستانه معافیت درآمد بر بیزینس های کوچک (درآمد کمتر از 30 هزار دلار) برای همه مشاغل صدق نمی کند. به عنوان مثال خدمات تاکسی و لیموزین با هر درآمدی باید برای GST /HST ثبت نام کنند.

حتی اگر پول زیادی برای شروع ندارید، ثبت نام در  GST / HST می تواند برای آینده بیزنس های کوچک مفید باشد. در برخی استان ها یعنی آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و کبک مالیات بر فروش کسب و کارهای کوچک با GST فدرال هماهنگ نشده است و نیاز به ثبت نام در سامانه مالیات بر فروش QST دارید. انجام کارهای مربوط به مالیات مهمترین و وقت گیرترین قسمت مشاغل کوچک است ولی وقتی این مراحل را به پایان رسانید، می توانید به موفقیت در رویاهایتان امیدوار شوید.

8. خوش بین به آینده و به فکر جذب کارکنان خوب باشید

hire employees in Canada یعنی اطمینان از پوشش بیمه برای کارکنان شرکت شما در کانادا. هنگامی که در حال شروع سرمایه گذاری در کانادا هستید، استخدام کارکنان ممکن است دورترین مورد در ذهن کارآفرینان باشد ولی موفقیت در کانادا آنقدر دور و غیرممکن نیست. در کشور کانادا پیشرفت بیزینسی می تواند آنقدر سریع باشد که شما را شگفت زده کند. 

در مرحله ابتدایی، اموری که مربوط به استخدام کارکنان است را جدی گرفته و به آینده و رونق کارتان خوش بین باشید. بهتر است یک فاندیشن بزرگ برای آینده کارتان در نظر بگیرید تا در آینده همه گزینه های احتمالی را در اختیار داشته باشید. برای اطمینان از اینکه در آینده مدیریت توانمندی در شرکتتان داشته باشید و نگرانی از بابت کارکنان نداشته باشید، باید تحت پوشش استخدام کارکنان در کانادا درآیید. این کار تمام مسائل مربوط به کسر حقوق و دستمزد، بیمه جبران خسارت کارگران و بیمه اشتغال را برای کسب و کار شما در بر می گیرد.

9. خرید بیمه اضافی کارفرما

فراتر از بیمه اشتغال مورد نیاز و اجباری که برای همه بیزینس ها در کانادا وجود دارد ممکن است بیزنس شما به هر دلیلی نیاز به حفاظت اضافی داشته باشد. خبر خوب این است که در کانادا سیاست های مختلفی برای پوشش دادن و حفاظت ویژه از اموال، افراد، مسئولیت ها و هر نوع مشکل پیش بینی نشده که برای کسب و کارتان بوجود آید وجود دارد. می توانید با پرداخت مقدار کمی هزینه سد محکمی برای مشکلات احتمالی در اطراف کسب و کارتان در کانادا ایجاد کنید. این کشور به شما اطمینان می دهد که هیچ تلاش و کاری بیهوده نخواهد بود. زندگی در کانادا معاصر و چند کشور پیشرفته جهان شبیه به آرمان شهری است که همه زمینیان قرن ها پیش، آرزوی دستیابی به آن را داشتند.

10. باز کردن حساب بانکی مخصوص کسب و کار جداگانه ( business bank account)

برای سرمایه گذاری در کانادا نیاز به داشتن یک حساب بانکی بیزینس دارید. این حساب بهترین همراه  حسابدار و در آینده نشان دهنده مقیاس فعالیت و رشد بیزینس شما خواهد بود. فعال بودن این حساب می تواند اعتبار شما را افزایش دهد. چیزهایی مانند محاسبه مالیات با بررسی فعالیت حساب  بیزینس صاحبان مشاغل روشن می شود. راه اندازی حساب بانکی  بیزنس در کانادا یعنی وارد شدن جدی به بازار کسب و کار. 

هر برنامه ای که برای کسب و کارتان دارید با داشتن حساب بانکی  بیزنس می توانید آن را شروع کنید. ترویج کسب و کار از این لحظه کاملاً قانونی و حق شماست. استراتژی بازاریابی خود را مشخص کنید و برنامه ای جزء به جزء برای تبلیغات طراحی کنید. استفاده از فضای مجازی می تواند با کمترین خرج شما را به سوی مقصدتان ببرد. برنامه هایی که همیشه برای کارتان تصور می کردید را به زبان بازاریابی ترجمه و تبدیل کنید. اهدافتان را مشخص کرده و آن قدر مبتکر باشید که هیچ مانعی راه شما را سد نکند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری کسب و کار در کانادا برای شروع کدامند؟

با نگاهی به تجربیات و آمار می توان به چند جواب ساده و کارآمد راجع به شروع کسب و کار در کانادا با کمترین سرمایه جواب داد. حتی با داشتن 5000 دلار می توانید کسب و کار خودتان را در کانادا داشته باشید و کارمند دیگران نباشید. 

  • ملک و فعالیت در  عرصه ساختمان می تواند شما را مستقل و صاحب کسب و کار کند. بازار خرید و فروش و اجاره خانه های مسکونی و تجاری در کانادا کاری سخت ولی پردرآمد است که نیاز به سرمایه زیاد و تخصص دانشگاهی ندارد.
  • حمل و نقل در همه کشورها راه سریعی برای ساختن پایه های اولیه زندگی است. می توانید بدون وسیله نقلیه یا با داشتن یک نوع ماشین وارد این کار شوید.
  • مدیریت پسماند گرچه در ظاهر شغل جالبی به نظر نمی رسد ولی کانادا این عرصه را به متقاضیان کسب و کارهای کوچک واگذار کرده و می توان درآمد خوب و ثابتی را ماهانه از این کار فراهم کرد.
  • تناسب اندام و مراکز تفریحی با داشتن کمی تخصص، اطلاعات و سابقه می تواند گزینه موفقی برای سرمایه گذاری در کانادا باشد. اگر تصمیم به این کار گرفتید نگران هزینه های اولیه اجاره و تهیه وسایل آن نباشید. مراکز تفریحی می تواند هر چیزی را شامل شود. هر روزه تفریحات جدیدی به علاقه مندی های مردم زمین اضافه می شود که هر کدامشان می تواند درآمدزا و پایه یک کسب و کار باشد.

کارآفرینی و سرمایه گذاری در کدام استان کانادا بهتر است؟

پس از مطالعه 10 نکته مهمی که در بالا عنوان شد، خواهید فهمید که همه استان های کانادا پتانسیل لازم برای شروع کسب و کار را دارند. در کانادا اگر کمی خلاقیت و سرمایه داشته باشید نگرانی برای آینده بی مورد است. برای کسانی که اصرار به دانستن پر فعالیت ترین مراکز کارآفرینی در کانادا دارند می توان گفت که در استان های سرزمین های شمال غربی بهترین فرصت های شغلی در کانادا یافت می شود. سرزمین های شمالی استان های بالاتر از استان آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا را شامل می شود. پس از سرزمین های شمالی، ساسکاچوان بهترین استان برای سرمایه گذاری در کانادا است. سومین استان کانادا به لحاظ کارآفرینی استان بریتیش کلمبیاست. 

مطلب مرتبط: راه های مهاجرت به کانادا کدامند؟

سرمایه گذاری در کانادا چقدر هزینه لازم است؟

برای محافظت از پس اندازی که دارید یا برای کنترل قدرت خریدتان در آینده بهترین راه، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری موفق یعنی نرخ بازدهی که از آن کسب می کنید برابر یا بیشتر از تورم باشد. سوال مهم این است که در کانادا پول نقدی که به سختی فراهم کرده اید را در کجا سرمایه گذاری کنید که نرخ بازدهی مطمئن داشته باشد؟

برای پیدا کردن بهترین سرمایه گذاری ها به یک چیز توجه کنید؛ مدت سپرده گذاری برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت 1 تا 5 سال است. بهترین مکان برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت بدون مخاطره یک حساب پس انداز با بهره بالا است. برای دستیابی به اهداف بلندمدت (5 سال به بالا) مانند بازنشستگی می توانید با سرمایه گذاری در سهام و اوراق قرضه و ریسک پذیری بیشتر سود بلندمدت خوبی کسب کنید. 

کانادا به لحاظ هر دو نوع سرمایه گذاری بهترین کشور بوده و بهترین فرصت ها را می توانید در کانادا بیابید. میزان سرمایه ای که دارید مهم نیست و نوع سرمایه گذاری کوتاه یا بلند مدت است که اهمیت دارد. در مجموع می توان گفت که حتی با 4000 دلار می توانید به صورت کوتاه مدت شروع به سرمایه گذاری و خرید سهام کنید.

آیا خرید بیزنس منجر به اقامت می شود؟

عزیزانی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند، می توانند یک کسب و کار تثبیت شده را خریداری کرده و با این دارایی و این نوع سرمایه گذاری در کانادا می توان برای تمام اعضای خانواده ( فرزندان زیر 22 سال) نیز اقامت گرفت. سرمایه گذاران واجد شرایط عمومی با خرید یک کسب و کار تثبیت شده می توانند برای ویزای کار کانادا درخواست نمایند.

در نهایت هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری می شود، اکثر خانواده ها به پوشیدن لباس های گران قیمت و چند میلیون دلار پس انداز فکر می کنند. اکثر کانادایی ها سرمایه گذاری را چیزی می بینند که می تواند یکی دو بار در سال پول بزرگی را علاوه بر دارایی به آن ها برساند. حقیقت این است که سرمایه گذاری برای اکثر مردم فقط یک حساب بانکی ساده بلند و کوتاه مدت است و به همین دلیل رشد سرمایه عمومی بسیار کم است. بهتر است روش های پیچیده سرمایه گذاری را یاد بگیرید و به فرزندانتان نیز آموزش دهید. برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در کانادا هر روز مطالبی را جستجو کنید و مطالعه دائمی را رها نکنید. 

راه اندازی یک کسب و کار کوچک 2 تا 3 ماه طول می کشد. تکمیل فرآیند درخواست ها و دریافت مجوز کار هر کدام نیاز به کمی حوصله و اطلاعات دارد. پس برای سرمایه گذاری موفق و هم چنین دریافت خدمات مهاجرت به کانادا با موسسه مهاجرت ویژه شما در ارتباط باشید.

منبع: 

https://www.thebalancesmb.com/steps-to-starting-a-business-in-canada-2947257 

 

 

 

 

 

, , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست