مزایا و خطرات پناهندگی در کانادا

مهاجرت از طریق تحصیل، کار، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و پناهندگی گستره ی روش های پیش روی شماست. اما در این میان پناهندگی، روشی پرخطر با دردسرهای زیاد برای مهاجران محسوب می شود. این روش در کنار معایب خود از مزایایی هم برخوردار است. در این مقاله به بررسی مزایای پناهندگی در کانادا همراه با معایب و خطرات آن برای پناهجویان خواهیم پرداخت.

کانادا، از جمله کشورهای محبوب و مهاجر پذیر دنیا محسوب می شود. این کشور از لحاظ اقلیمی در شرایط مناسبی قرار داشته و شرایط اقتصادی رو به پیشرفتی دارد. همچنین، کشور کانادا به جذب مهاجر کارآمد اهمیت فراوانی داده و روش های متنوعی را برای علاقه مندان به مهاجرت درنظر گرفته است.

مطالب مرتبط: پناهندگی به کانادا

 

آیا پناهندگی روشی مناسب برای مهاجرت است؟

جهت مهاجرت به کشور کانادا روش های متنوعی برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است. همانطور که اشاره شد پناهندگی یکی از آن ها بوده و شرایط مربوط به خود را دارد. پناهندگی معمولا برای افراد جنگ زده، افراد دارای تفکر سیاسی مخالف با کشور، همجنس گرایان و غیره مناسب است.

برخی افراد از ترس تهدید و خطر مرگ از کشور خود فرار کرده و به کشور دیگر پناه می برند. برخی افراد از شرایط پناهندگی آگاه نبوده و از طریق این راه اقدام به مهاجرت می کنند؛ درحالیکه پناهندگی روشی خطرناک و طولانی جهت اخذ اقامت کشور کانادا محسوب می شود.

اغلب افراد پناهنده در کمپ ها مستقر شده و همین امر موجب صرف وقت طولانی در کمپ های کانادا می شود. درصورت تمایل به مهاجرت، روش های قانونی و آسانی برای شما در نظر گرفته شده است. بنابراین تا حد امکان از روش پناهندگی جهت ورود به کشور کانادا اقدام نکنید. مزایای پناهندگی کانادا گاهی به تجربه ی خطرات آن نمی ارزد.

مزایای پناهندگی به کانادا

کانادا از لحاظ قوانین محیطی پیوسته در حال رشد بوده و امنیت و آرامش در آنجا رو به افزایش است. این کشور از لحاظ تروریست های داخلی و خارجی نیز در امان بوده و خطر جدی این کشور را تهدید نمی کند. کشور کانادا برای افراد پناهنده در این کشور شرایط مناسبی را فراهم می آورد.

“حامیان خصوصی، دولت و غیره” از افراد پناهنده تا مدت زمان معلوم حمایت مالی می کنند. این مدت زمان اغلب یکساله بوده و فرد باید در این مدت به درآمد حداقل برسد. به جز موارد استثنا که فرد به حداقل درآمد نرسیده و همچنان تحت حمایت دولت یا حامیان خصوصی قرار می گیرد.

 

مزایای پناهندگی به کانادا

 

درخواست پناهندگی همراه با ورود قانونی

برخی افراد درخواست پناهندگی با ورود قانونی را یکی از مزایای پناهندگی می شناسند. درحالیکه برخلاف باور مردم این روش نیز پردردسر بوده و مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت. پناهندگی همراه ورود قانونی به معنای ورود به کانادا از طریق ویزای توریستی یا تحصیلی است.

این روش ریسک های خود را به همراه داشته و بازهم دروغ محسوب می شود. امکان رد درخواست پناهندگی فرد توسط دولت کانادا بالا بوده و خطرات مربوط به خود را دارد. عده از افراد پناهندگی را با اقامت اشتباه می گیرند. در ادامه به بررسی تفاوت های پناهندگی و اقامت خواهیم پرداخت.

 

تفاوت پناهندگی و اقامت

اغلب افراد واژه پناهندگی را با اقامت اشتباه می گیرند. زیرا تعداد مهاجرین از طریق پناهندگی بالا بوده و به اشتباه با اقامت اشتباه گرفته می شود. پناهندگی یکی از روش های اقامت بوده و اقامت در کانادا روش های گسترده دیگری دیگری دارد.

پناهندگی یکی از سخت ترین روش های مهاجرت بوده و در مقایسه با سایر روش ها معقول به نظر نمی رسد. در نتیجه با توجه به تفاسیر فوق، پناهندگی مزایای چندانی نداشته و معایب آن بسیار بالاتر است. در ادامه به بررسی خطرات و معایب پناهندگی خواهیم پرداخت.

 

معایب و خطرات پناهندگی

پناهندگی روشی پر خطر بوده و استرس فراوانی را به دنبال خواهد داشت. خطرات اقدام از طریق پناهندگی از بزرگترین معایب آن بوده و به همین دلیل این روند اصلا توصیه نمی شود. برخی از خطرات مهاجرت از طریق پناهندگی را در ادامه مرور می کنیم.

 

خطرات مسیر پناهندگی و تجربه موارد اجباری آن

  • رسیدن به کشور مقصد به صورت قاچاقی خطرات بسیاری دارد. از جمله این خطرات، سرقت اموال، تجاوز، غرق شدن در دریا و غیره است. خطر مرگ نیز در برخی موارد افراد را تهدید می کند.
  • احتمال رد پرونده در صورت تشخیص دروغین بودن توسط دولت کانادا بالا است. این کار موجب اخراج و دیپورت فرد از کانادا شده و در آینده نیز امکان مهاجرت به این کشور را نخواهد داشت.
  • در برخی موارد هزینه پناهندگی بیشتر از روش های دیگر خواهد بود.
  • زندگی طولانی مدت در کمپ به دلیل شرایط نامناسب، مشکلاتی را برای افراد به وجود می آورد.
  • با اقدام از طریق پناهندگی تا مدت زمان مشخص امتیازاتی اقامتی مانند کار و تحصیل به فرد تعلق نخواهد یافت.
  • افراد بومی با افرادی که اقامت این کشور را به صورت غیر قانونی دریافت کرده اند، برخورد نامناسبی دارند.

 

شرایط ادامه تحصیل پس از پناهندگی

امکان تحصیل تا زمان روشن شدن تکلیف پرونده در کانادا وجود نخواهد داشت. برخی افراد جهت رشد و پیشرفت در این کشور به ادامه تحصیل نیاز خواهند داشت. درحالیکه شخص پناهنده تا چندین سال امکان ادامه تحصیل در این کشور را نخواهد داشت.

همین فاصله بوجود آمده بین تحصیل تا روشن شدن تکلیف پرونده، فرد را از ادامه تحصیل دلزده می کند. در نتیجه به آرزوهای خود نرسیده و اهداف آن ها از بین می رود. بنابراین در صورت تمایل به ادامه تحصیل از روش اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

خطرات پناهندگی به کانادا

 

امکان بازگشت به کشور مبدا پس از پناهندگی وجود دارد؟

برخی از متقاضیان پناهندگی، سوالاتی را در حیطه زمان بازگشت به کشور بیان می کنند. از دیگر معایب پناهندگی به کانادا عدم امکان بازگشت به کشور است. زیرا درخواست پناهندگی فرد به دلیل تهدیدات جانی و خطر آزار و شکنجه وی، در کشور کانادا پذیرفته می شود.

اما در پاسخ به این سوال، باید گفت که “حداقل تا 5 سال امکان بازگشت به کشور وجود نخواهد داشت”. در برخی موارد این مدت زمان بیش از 5 سال بوده و تا 10 سال نیز بازگشت به کشور امکان پذیر نیست. در نتیجه، پیش از پناهنده شدن به کشور کانادا ابتدا تمام زوایای آن را بررسی کرده و سپس اقدام کنید.

بیشتر بدانید: شرایط پناهندگی در کانادا چیست؟

 

پناهندگی و انواع کیس های آن

دولت کانادا جهت پذیرش درخواست پناهندگی افراد از آن ها دلایل منطقی می خواهد. پناهندگی به کانادا از طریق راه های مختلفی انجام می شود. کیس های پناهنده به کانادا به دلایل مختلفی به این کشور آمده و کیس های پناهنده به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

 

پناهندگی با تغییر دین و مذهب

یکی از کیس های پناهندگی به کشور کانادا، از طریق تغییر دین است. در این روش شخص با ادعای بی دینی یا تغییر دین درخواست پناهندگی به کانادا می دهد. در برخی موارد فرد به دروغ ادعای تغییر دین داشته و این کار از نظر دولت کانادا برخلاف شرافت انسانی است.

پناهندگی اجتماعی

پناهندگان اجتماعی اغلب از کشورهای جنگ زده بوده و شرایط مناسب برای زندگی را ندارند. این افراد در صورت بازگشت به کشور دچار مشکل شده و جان آن ها در خطر خواهد بود. از دیگر انواع کیس های اجتماعی، به دلیل تعصب در قوانین حاکم بر آن جامعه است.

برخی والدین به اجبار و شکنجه دختران خود را مجبور به ازدواج می کنند. قانون نیز به والدین چنین اجازه ای داده و مانع آن ها نمی شود. در این شرایط شخص از شرایط پناهندگی برخوردار بوده و از جمله کیس های پناهندگی اجتماعی محسوب می شود.

از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 چه می دانید؟ اطمینان دارید که امکان اخذ ویزای کاری برای شما میسر نیست؟ آشنایی بیشتر با ویزای کاری کانادا!

 

پناهندگی سیاسی

در برخی کشورها، فرد به دلیل عقاید سیاسی مخالف با جامعه در معرض خطراتی از سوی دولت قرار می گیرد. این فرد مخالفت خود با حکومت را در فضای مجازی، نشریه و سایر موارد بیان می کند. از همین جهت مورد تهدید دولت قرار می گیرد. دولت کانادا به این افراد پناهندگی داده و شرایط امنی را برای آن ها به وجود می آورد. فرد نیز از کشور دیگر و در سایه ای امن به فعالیت های سیاسی خود می پردازد.

 

پناهندگی جنسیتی

این کیس ها گرایش به جنسیت خاصی داشته یا همجنس گرا هستند. در برخی کشورها این افراد شرایط مناسبی برای زندگی نداشته و به اصطلاح طرد می شوند. کانادا نیز برای این نوع گرایش ها احترام قائل بوده و درخواست پناهندگی آن ها را قبول می کند.

بیشتر مطالعه کنید: همه چیز در ارتباط با زندگی در کانادا!

 

مزایای پناهندگی کانادا و کیس های مختلف آن

 

روش های جایگزین پناهندگی

جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا روش های دیگری برای افراد در نظر گرفته شده است. اقدام از طریق این روش ها قانونی بوده و دردسرهای روش پناهندگی را به دنبال نخواهد داشت. مهاجرت از طریق هریک از این روش ها به مدت زمان مشخص تا زمان رسیدگی به امور پرونده نیاز خواهد داشت.

مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و تمکن، ازدواج، تولد و روش های خاص از جمله آن ها محسوب می شوند. هریک از این روش ها نیازمند طی مراحلی بوده و هزینه های مربوط به خود را دارند. از همین جهت مهاجرت قانونی روشی بسیار مناسب نسبت به پناهندگی شناخته می شود.

 

جمع بندی نهایی

مزایای پناهندگی در کانادا همراه با معایب و خطرات آن برای پناهجویان شامل موارد مختلفی می شود. پناهندگی را یکی از روش های پر ریسک مهاجرت به کانادا می دانند. از همین جهت متد های جایگزین پناهندگی برای افراد در نظر گرفته شده است. با مطالعه این مقاله به مزایا و معایب پناهندگی پی خواهید برد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای پناهندگی کانادا با مشاوران ما در Your special immigration در ارتباط باشید. گرفتن اقامت و ویزای کانادا از هر روشی، تخصص وکلای تیم ما است. جزئیات بیشتر در ارتباط با درخواست پناهندگی کانادا را به زبان لاتین اینجا بخوانید.

, ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست