از طریق ثبت شرکت مهاجرت به کانادا را به دست آورید.

کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیر از روش‌های متفاوت است. این کشور به‌منظور آسایش حال مهاجرین، روش‌های متنوعی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری از جمله آن‌ها است. بسیاری از افراد با هدف کسب اقامت دائم کانادا این روش را انتخاب می‌کنند. 

درحالیکه این روش آثار اقامتی در پی نداشته و باید طرح تجاری ارائه شود. در همین راستا، دولت کانادا تدابیری در زمینه اعطای ویزا به این افراد اندیشیده است. با بهره‌گیری از راهکارهای ارائه‌شده توسط این دولت، امکان مهاجرت و اخذ اقامت دائم وجود دارد. در ادامه به بررسی این روش خواهیم پرداخت. 

قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید! مقاله سرمایه گذاری در کانادا را مطالعه کنید.

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

گمان برخی افراد از این روش، اخذ اقامت کانادا است. اما صرفا ثبت شرکت برای افراد اخذ اقامت را به دنبال نخواهد داشت. به همین دلیل باید یک “بیزینس پلان یا طرحی تجاری” ارائه شود. درصورت دستیابی افراد به سوددهی منطقی و تاثیرگذاری آن در اقتصاد کانادا، دولت به این افراد اقامت دائم اعطا می‌کند. 

هنگام ثبت شرکت در کانادا، امکان اعطای ویزای توریستی به افراد وجود دارد. این ویزا به‌منظور رسیدگی افراد به کسب و کار خود در کانادا اعطا می‌شود. اما جهت اخذ این اقامت نکات ضروری وجود دارد. این روش از نوع سرمایه‌گذاری بوده و امکان اعطای اقامت برای افراد را فراهم می‌کند. 

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، در استان‌های مختلف این کشور انجام می‌شود. هریک از استان‌های کانادا نیز قوانین مربوط به خود را دارند. ثبت شرکت به معنای راه‌اندازی کسب و کاری جدید بوده و با قوانین و مقررات خاصی مواجه است. باتوجه به این ویژگی، اغلب مشاغل مشغول به کار در کانادا در قالب یک شرکت امور خود را اداره می‌کنند. 

برای مطالعه بیشتر: ویزای کاری کانادا و هر آنچه که لازم است بدانید

مهاجرت از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت تفاوت‌های بسیار بارزی با کارآفرینی در این کشور دارد. اما هنگام کارآفرینی شخص در شرکت ثبت‌شده خود، اقامت بلندمدت به آن‌ها اعطا می‌شود. یکی از الزامات این روش، ارائه گزارشی از نحوه اقدامات و فعالیت‌های شرکت است. به‌علاوه، ارائه گزارش‌های مالی از شرکت از دیگر الزامات این روش محسوب می‌شود. 

از طرفی ثبت شرکت صرفا سود و منفعتی برای افراد در پی نخواهد داشت. کشور کانادا درصورت مفیدبودن افراد برای اقتصاد کشور، اقامت بلندمدت برای آن‌ها صادر می‌کند. درواقع، منفعت و سوددهی و اقتصاد پویا برای کشور کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است. 

استانداردهای سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا

یکی از بزرگترین دغدغه‌های افراد در سرمایه‌گذاری، امنیت سرمایه‌گذاری در کشور مقصد است. جهت اطمینان از وضعیت سرمایه‌گذاری، باید به استانداردهای کشور موردنظر توجه کنید. هریک از این موارد به افراد در جهت ثبت شرکت و مهاجرت از این طریق کمک می‌کند. 

ریسک مصادره اموال

هنگام اقدام به مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کانادا، عواملی را باید در نظر داشت. یکی از اصلی‌ترین استانداردهای این روش، نرخ ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار خارجی است. در برخی موارد، یک دولت باتوجه به سیاست‌های بین‌المللی خود اموال مهاجرین را توقیف می‌کند. 

در هریک از کشورها، میزان ریسک سرمایه‌گذاری تخمین‌ زده شده است. کشور کانادا براساس نظام بریتانیایی اداره شده و نظام قضایی عادلی دارد. با توجه به این مقیاس، با خیالی کاملا آسوده سرمایه‌گذاری در کشور کانادا امکان‌پذیر خواهد بود. 

کنترل فساد در کانادا

کنترل فساد در کانادا از دیگر عوامل مهم جهت مهاجرت به این کشور است. کشورهایی با کنترل فساد بالا، امکان رشد در تمامی زمینه‌ها را خواهند داشت. دولت کانادا برای این موضوع اهمیت بالایی قائل شده در اولویت خود قرار می‌دهد. 

شاخص کیفیت نظارتی

از دیگر شاخص‌های تاثیرگذار در تامین امنیت سرمایه‌گذار، کیفیت و کنترل نظارتی است. این شاخص با توجه به میزان پایبندی دولت به قوانین کشور کنترل و ارزیابی می‌شود. شاخص کیفیت نظارتی در کانادا سالانه روبه‌افزایش بوده و مهر تاییدی بر امنیت سرمایه‌گذار در این کشور است. 

فاکتورهای تاثیرگذار بر مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از این روش، نیازمند “بررسی و ارزیابی شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار” است. زیرا وضعیت این شاخص‌ها در کانادا تاثیر مستقیمی بر سرما‌یه‌گذار خارجی خواهد گذاشت. متقاضیان مهاجرت از طریق ثبت شرکت، در نخستین گام خواهان افزایش سود سرمایه در کشور هستند. 

همین موضوع، بر ضرورت بررسی شاخص‌های تاثیرگذار پیش از سرمایه‌گذاری در کانادا تاکید می‌کند. برخی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه‌گذاری و سوددهی شامل موارد مختلفی می‌شود. در ادامه بهبررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. 

نرخ تولید ناخالص ملی

“نرخ تولید ناخالص ملی”، فاکتوری مهم بر مهاجرت از این روش است. رشد اقتصادی و میزان قدرت خرید مردم براساس اقتصاد این کشور تعیین می‌شود. با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته، رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی سالانه روبه‌افزایش است. 

به همین دلیل این کشور را به مقصدی مناسب جهت سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت تبدیل کرده است. کانادا نرخ درآمد حاصل از این روش را صرف موارد متعددی می‌کند. درنتیجه، از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت بررسی نرخ تولید ناخالص ملی است. 

نرخ تورم

بررسی نرخ تورم در کشور کانادا از دیگر شاخص‌های اقتصادی موثر بر مهاجرت از طریق ثبت شرکت است. نرخ تورم رابطه مستقیمی با افزایش قیمت کالا دارد. افزایش قیمت کالا نیز در تضاد با قدرت خرید و رفاه اقتصادی مردم کشور است.

افزایش تورم در هر کشور نشانه ضعف کنترل در مدیریت قیمت کالاها است. تورم باید متناسب با میزان درآمد مردم بوده و امکان قدرت خرید مردم را فراهم کند. تورم در بهترین حالت به صفر رسیده و کانادا سالانه در تلاش به کاهش این نرخ است. 

نرخ مالیات

توجه به نرخ مالیات برای متقاضیان سرما‌یه‌گذاری و ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. اخذ مالیات و میزان آن باید براساس عدل و انصاف بین‌المللی باشد. مالیات بالا در هریک از کشورها، مردم را به سطوح می‌آورد. به‌علاوه، درصورت پایین نگه‌داشتن نرخ مالیات، هزینه‌های رشد اقتصادی با مشکل مواجه می‌شود. 

اما به طورکلی، میزان مالیات کشور کانادا در سطح مناسبی نسبت به درآمد مردم این سرزمین قرار دارد. باتوجه به شرایط قاره‌هایی مانند آمریکا، کانادا بهترین کشور جهت سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت است. به همین دلیل نرخ مالیات از اهمیت بالایی در این زمینه برخوردار است. 

ثبت شرکت در کانادا و انواع شرکت

به‌طورکلی کشور کانادا شرکت‌های خود را به 4 دسته تقسیم می‌کند. جهت مهاجرت به کانادا از این روش ابتدا باید این شرکت‌ها را شناسایی کنید. به‌علاوه بررسی آثار حقوقی پس از راه‌اندازی شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت‌های دسته‌بندی‌شده توسط دولت کانادا به دسته‌بندی زیر تقسیم می‌شود. 

  • مالکیت یگانه 
  • مشارکت 
  • مسئولیت محدود 
  • تعاونی 

اکنون جهت درک بهتر از معانی و مفاهیم این شرکت‌ها، مزایا و معایب هریک از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. 

مالکیت انفرادی

مالکیت انفرادی ساده و ارزان‌ترین نوع کسب و کار در کانادا بوده و گزارش مالیاتی آن ساده است. از جمله معایب این روش به مسئولیت شخصی مالک نامحدود اشاره می‌شود. بانک‌ها به پرداخت وام به شرکت‌های خصوصی تمایلی نداشته و واگذاری آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود. 

مشارکت

از جمله مزایای مشارکت در ثبت شرکت، به اشتراک‌گذاری مدیریت است. گزارش مالیاتی این روش ساده بوده و خطرات کسب و کار شامل تمام اعضا می‌شود. وجود خطر اختلاف میان مالکین و تصمیم‌گیری مشترک میان شرکا از جمله معایب آن است. به‌علاوه، هریک از شرکا مسئول بدهی‌های شرکای دیگر خواهند بود. 

مسئولیت محدود

در این روش، شرکا و مالکین مسئول تعهدات و بدهی‌های شرکت نخواهند بود. جذب سرمایه از موسسات مالی و سرمایه‌گذاران نیز ساده است. اما از طرفی این روش از گران‌ترین نوع راه‌اندازی کسب و کار برای افراد محسوب می‌شود. 

تعاونی

تعاونی نیز مزایا و معایب مربوط به خود را دارد. مسئولیت‌های آن محدود بوده و شرکت متعلق به تمام اعضا خواهد بود. اما از معایب این روش به تصمیم‌گیری آهسته و خطر اختلاف و تعارض میان اعضا اشاره می‌شود. بنابراین با مقایسه مزایا و معایب بهترین شرکت‌‌ها، قادر به انتخاب بهترین نوع آن برای مهاجرت خواهید بود. 

هزینه‌های موردنیاز برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کانادا

هزینه‌های ثبت شرکت در کانادا کاملا متفاوت و متغیر است. تمام این هزینه‌ها به نوع تجارت، محل احداث و تاسیس شرکت بستگی دارد. افراد امکان ثبت شرکت خود به‌صورت فدرالی، استانی و منطقه‌ای را خواهند داشت. اما به‌طورکلی مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، هزینه بالایی در پی نخواهد داشت. 

بسیاری از افراد تصور صرف هزینه بالایی در این روش را دارند. به‌علاوه، هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در بخش استانی با استان‌های دیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین، هنگام مهاجرت از طریق این روش به هزینه‌های موردنیاز در استان انتخابی خود توجه داشته باشید. 

آیا دوست دارید بدانید قیمت خوراک و پوشاک در کانادا چقدر است؟ مقاله هزینه زندگی در کانادا را مطالعه کنید.

نقاط قوت مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کانادا

مهاجرت از طریق این روش قطعا مزایا و معایبی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. ایجاد شخصیت حقوقی جداگانه از جمله مزایای این روش است. تشکیل شرکت موجب ایجاد شخصیت حقوقی جدید می‌شود. از دیگر مزایای این روش، مسئولیت محدود است. 

ایجاد شخصیتی حقوقی برای یک شرکت، سهامداران آن را محدود می‌کند. درواقع، سهامداران مسئول بدهی‌های شرکت نخواهند بود. نرخ مالیات پایین، دسترسی آسان به سرمایه و کمک‌های مالی و تداوم در وجود از دیگر مزایای این روش محسوب می‌شود. 

جمع‌بندی نهایی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال خواهد داشت. این روش برخلاف تصور برخی افراد هزینه گزافی درپی ندارد. پیش از اقدام برای این مهاجرت ابتدا به انواع شرکت و استانداردهای کشور کانادا توجه کنید. با درنظرداشتن تمام زوایا، امکان مهاجرت و ثبت شرکت برای افراد فراهم می‌شود. موسسه مهاجرتی Your special immigration ارائه دهنده خدمات اقامت و ویزای کانادا امکان مهاجرت برای افراد علاقه‌مند به این روش را فراهم می‌کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست