مهاجرت به کانادا

 1. صفحه اصلی
 2. chevron_right
 3. مهاجرت به کانادا

آیا  قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ جای درستی آمده‌اید! Your Special Immigration شما را در مسیر رسیدن به رویای مهاجرت به کانادا یاری خواهد کرد.

دلایل گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. از آموزش با کیفیت بالا، خدمات درمانی ایمن گرفته، تا بهترین کیفیت زندگی، کانادا تمام اینها را در اختیارتان می‌گذارد.

بیش از ۱۰۰ مسیر مختلف برای مهاجرت به کانادا پیش روی شما قرار دارد. به همین دلیل هم مسیر مهاجرت هر کس منحصر به فرد است.

به طور مثال، افراد اهل فن و کارگران می‌توانند از راه‌های گوناگون ویزای اقامت دائم بگیرند. اکسپرس انتری برای کارگران ماهرِ طبقهٔ اقتصادی، گذرگاهی به سمت کانادا است. برای اینکه واجد شرایط اکسپرس انتری باشید باید شرایط ذکر شده توسط برنامهٔ نیروی کار ماهر فدرال کانادا و یا  Canadian experience class  (این برنامه مختص نیروی کار ماهر است که از قبل تجربهٔ کار در کانادا دارند)  را داشته باشید. برنامهٔ گزینش استانی ((PNP دومین راه برای مهاجرت به کانادا است. تقریبا تمامی استان‌ها برنامهٔ گزینش استانی دارند تا بتوانند بر اساس نیازهای بازار کار خود متقاضیان را انتخاب کنند. مهاجرت به استان کبک سومین راه است،  برای مهاجرت به این استان باید از طریق برنامه نیروی کار ماهر کبک و برنامهٔ تجربه کاری کبک اقدام کنید. اگر قصد دارید از طریق مهاجرت کاری به کانادا اقامت دائم این کشور را اخذ کنید باید از طریق برنامهٔ شغل آزاد فدرال و ویزای استارت آپ و برنامه‌های کارآفرینی ارائه شده توسط استان کبک اقدام کنید.

کانادا چندین برنامه‌ برای اسپانسرشیپ اعضای خانواده در اختیار شما می‌گذارد. شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم دارند می‌توانند برای اعضای خانواده و نزدیکان خود اقامت بگیرند.

افراد و زوج‌های ال‌جی‌بی‌تی هم مانند دیگران حقوق و فرصت برابر برای مهاجرت به کانادا دارند.

کویید ۱۹ و تأثیر آن بر سیستم مهاجرتی کانادا:

همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرتی کانادا تأثیر گذاشته است. دولت کانادا پس از شروع همه گیری کرونا همیشه در تلاش بوده تا  درخواست‌های مهاجرتی را  به طور کامل پیگیری کند. سازمان مهاجرت، پناهدگان، و شهروندی همچنان پذیرای درخواست های مهاجرتی می‌باشد و به آن‌ها رسیدگی می‌کند تا تمامی متقاضیان بتوانند با وجود کرونا و حتی پس از آن پایان این همه گیری به کانادا مهاجرت کنند. اکسپرس انتری تقریبا هر دو هفته یک بار برای متقاضیان مهاجرت دعوتنامه ارسال می‌کند.

پس از همه گیری کرونا، کانادا تمرکز بیشتری روی بخش مهاجرتی خود گذاشته‌ است. کانادا اعلام کرده که تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۰۰۰۰۰ متقاضی را در هر سال پذیرش می‌کند که این آمار در نوع خود بی سابقه است. قبل از شروع  همه گیری کرونا میزان پذیرش مهاجر ۳۴۰۰۰۰ نفر در سال بود. وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، اعلام کرد که این میزان تعیین شدهٔ برای پذیرش مهاجر قطعا پابرجا خواهد ماند. برای اطلاع از آخرین اخبار به وبسایت Canada visa صفحه مربوط به کویید ۱۹ مراجعه کنید.

برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت به کانادا فرم ارزشیابی ما را تکمیل کنید.

چرا کانادا نیاز به مهاجر دارد؟

کانادا از سه طبقه جامعه مهاجر می‌پذیرد: طبقهٔ اقتصادی، طبقه خانوادگی، و طبقه پناهندگان و بشردوستانه.

نیروی کار ماهر در زیر مجموعهٔ طبقهٔ اقتصادی قرار می‌گیرد، ویزای خود را دریافت می‌کند، و می‌تواند از امکانات بالای این کشور بهره ببرد. افزایش متوسط عمر جمعیت و نرخ پایین تولد در کانادا از دلایل پذیرش نیروی کار ماهر هستند. نیروهای کار ماهر خلأ ایجاد شده در قسمت نیروی کار کشور را پر می‌کنند و به رشد اقتصادی کمک خواهند کرد. این افراد تحصیل کرده هستند، مهارت زبانی بالا، تجربه کافی، و اشتیاق زیادی برای پیشرفت دارند. بنابراین می‌توان گفت این افراد نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور ایفا  و به کشور  برای ارائه بهتر خدمات اجتماعی در زمینه‌های آموزش و سلامت عمومی همگانی کمک می‌کنند.

دومین گروه مهاجران آن‌هایی هستند که با اسپانسرشیپی یکی از اعضای خانوداه می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. خانواده در جامعه و اقتصاد کانادا بنیان محکمی دارد و به همین دلیل نیز این کشور پذیرای اعضای خانوداه و عزیزانِ شهروندان خود و افراد دارای اقامت دائم این کشور می‌باشد. ورود یکی از اعضای نزدیک به کانادا حمایت عاطفی در آن خانواده نیز بیشتر را می‌کند و به دنبال آن تمام اعضای خانواده می‌توانند به جامعه و اقتصاد این کشور کمک کنند.

سومین گروه پناهجویان هستند که با هدف‌های بشر دوستانه وارد کانادا می‌شوند. کانادا به عنوان  یکی از مرفه‌ترین کشورهای دنیا بر خود واجب می‌داند تا به افراد جویای کمک پناه دهد. سابقهٔ پذیرش مهاجران در کانادا به زمان جنگ جهانی برمی‌گردد و این کشور را پرچم دار کمک‌های بشر دوستانه کرده است. در سال ۱۹۸۶ مردم کانادا مدال افتخار نانسن را از سوی سازمان ملل متحد دریافت کردند این مدال یادبودی است برای تمامی که کسانی که با تمام وجود به پناهندگان کمک کرده‌اند. کانادا اولین و تنها کشور دارندهٔ این مدال است.

چرا کانادا مهاجر می‌پذیرد؟

بر اساس آمار ارائه شده کانادا در مقایسه با بقیه کشورها بالاترین سطح رفاه را برای مهاجران فراهم کرده است. میزان حمایت کانادا از مهاجران، از دهه ۹۰ میلادی تا به الان، رو به افزایش بوده است. امروزه ۸۰ درصد مردم کانادا اذعان دارند که مهاجرت بر رشد اقتصاد این کشور تأثیر می‌گذارد. کانادا با در اختیار داشتن حمایت مردم می‌تواند میزان پذیرش مهاجران را ۴۰۰۰۰۰ نفر در سال برساند.

حمایت عمومی از مهاجرت بنا به دلایل زیر است:

راه‌های مختلف مهاجرت  نیروی کار ماهر

کانادا قصد دارند تا سالانه پذیرای ۴۰۰۰۰۰ مهاجر باشد که حدود ۶۰ درصد این تعداد نیروی کار ماهر هستند. سامانه مدیریتی درخواست نامهٔ اکسپرس انتری درگاه اصلی ورود این افراد به کانادا است. برنامه گزینش استانی (PNP)، برنامه‌های جذب نیروی کار ماهر کبک، و تعدادی برنامه‌های فدرال از دیگر گذرگاه‌ها برای این دسته از مهاجران هستند.

دیگر برنامه‌های فدرال نیروی کار ماهر

برخی نیروهای کار ماهر می‌توانند برای مهاجرت دائم از طریق برنامه‌های ذیل اقدام کنند.

 • برنامهٔ مهاجرتی مناطق کم جمعیت و شمالی (RNIP)
 • برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی
 • برنامهٔ پرستار خانگی (LCP)
 • برنامهٔ پرستار فرزند در خانه
 • برنامهٔ نیروی کار برای داخل خانه

RNIP برنامه‌ای است که نواحی کوچک و دور افتاده اتباع خارجی را به عنوان نیروی کار جذب می‌کنند. اتباع خارجی از سوی این نواحی جذب می‌شوند و شغل مناسب برای آن‌ها تعیین می‌شود.

در برنامه مواد غذایی و کشاوزی یک فرد کانادایی با اقامت دائم می‌تواند اتباع خارجی واجد شرایط را برای کار در زمینه‌های کشاورزی و غذایی به طور موقت به کار گیرد. اتباع خارجی باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار و مدرک دیپلم داشته  و همچنین از حداقل مهارت‌های زبانی برخوردار باشند.

سه برنامه دیگر برای پرستاران خانگی است از جمله پرستار بچه، پرستار خانگی، و نیروی کار برای داخل خانه. متقاضی باید حداقل ۲ سال تجربهٔ کاری داشته باشد.

کدام برنامهٔ مهاجرتی برای شما مناسب است؟

من یک نیروی کار ماهر هستم.

بهترین گزینه‌ها برای شما:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس انتری
 • برنامهٔ تجربهٔ کاری کانادایی (CEC) از طریق اکسپرس انتری
 • برنامهٔ گزینش استانی (PNP)
 • برنامهٔ نیروی کار ماهر کبک (اگر می‌خواهید در کبک زندگی کنید)
 • برنامهٔ مهاجرتی مشاغل فنی کانادا (FSTP) از طریق اکسپرس انتری (اگر مهارت خاصی دارید)
 • طرح مهاجرتی آتلانتیک
 • دیگر برنامه‌های فدرال

تحصیلات و تجربهٔ کاری شما برای دولت کانادا بسیار مهم است و این دو عامل در بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی گنجانده شده‌‌اند. شما می‌توانید  بسیاری از برنامه‌ها واجد شرایط باشید. آموزش رکن مهمی در این برنامه‌ها است. داشتن مدارک ارشد  یا دکترا  امتیاز شما را در بسیاری از این برنامه‌ها بالا می‌برد.

احتمال جذب متقاضیانی که حدأقل یک سال سابقهٔ کار  در بازار کار کانادا دارند بسیار بالا است. تجربهٔ کاری در بسیاری از این برنامه‌ها جایگاه مهمی دارد و امتیاز شما را در بسیاری از این برنامه‌ها بالا می‌برد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید.

 • در کانادا پیشنهاد شغلی دارید
 • خانواده یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کنند
 • در کانادا درس خوانده‌ یا مشغول به کار بوده‌اید
 • در حال کسب و کار دارید یا مدیریت کسب و کاری را بر عهده دارید
 • سرمایهٔ زیادی دارید

منابع کاربردی برای مهاجرت به کانادا

سوالات متداول

مطالب مرتبط

فهرست