[vc_row height=”full” color_scheme=”primary” us_bg_image_source=”media” us_bg_image=”24629″ us_bg_repeat=”no-repeat” us_bg_overlay_color=”rgba(0,0,0,0.35)”][vc_column][us_post_title align=”center” tag=”h1″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22font-weight%22%3A%22700%22%2C%22margin-top%22%3A%22300px%22%7D%7D”][us_breadcrumbs home=”صفحه اصلی” show_current=”1″ align=”center” separator_icon=”material|chevron_right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]

آیا  قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ جای درستی آمده‌اید! Your Special Immigration شما را در مسیر رسیدن به رویای مهاجرت به کانادا یاری خواهد کرد.

دلایل گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. از آموزش با کیفیت بالا، خدمات درمانی ایمن گرفته، تا بهترین کیفیت زندگی، کانادا تمام اینها را در اختیارتان می‌گذارد.

بیش از ۱۰۰ مسیر مختلف برای مهاجرت به کانادا پیش روی شما قرار دارد. به همین دلیل هم مسیر مهاجرت هر کس منحصر به فرد است.

به طور مثال، افراد اهل فن و کارگران می‌توانند از راه‌های گوناگون ویزای اقامت دائم بگیرند. اکسپرس انتری برای کارگران ماهرِ طبقهٔ اقتصادی، گذرگاهی به سمت کانادا است. برای اینکه واجد شرایط اکسپرس انتری باشید باید شرایط ذکر شده توسط برنامهٔ نیروی کار ماهر فدرال کانادا و یا  Canadian experience class  (این برنامه مختص نیروی کار ماهر است که از قبل تجربهٔ کار در کانادا دارند)  را داشته باشید. برنامهٔ گزینش استانی ((PNP دومین راه برای مهاجرت به کانادا است. تقریبا تمامی استان‌ها برنامهٔ گزینش استانی دارند تا بتوانند بر اساس نیازهای بازار کار خود متقاضیان را انتخاب کنند. مهاجرت به استان کبک سومین راه است،  برای مهاجرت به این استان باید از طریق برنامه نیروی کار ماهر کبک و برنامهٔ تجربه کاری کبک اقدام کنید. اگر قصد دارید از طریق مهاجرت کاری به کانادا اقامت دائم این کشور را اخذ کنید باید از طریق برنامهٔ شغل آزاد فدرال و ویزای استارت آپ و برنامه‌های کارآفرینی ارائه شده توسط استان کبک اقدام کنید.

کانادا چندین برنامه‌ برای اسپانسرشیپ اعضای خانواده در اختیار شما می‌گذارد. شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم دارند می‌توانند برای اعضای خانواده و نزدیکان خود اقامت بگیرند.

افراد و زوج‌های ال‌جی‌بی‌تی هم مانند دیگران حقوق و فرصت برابر برای مهاجرت به کانادا دارند.

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

کویید ۱۹ و تأثیر آن بر سیستم مهاجرتی کانادا:

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

همه گیری کرونا بر سیستم مهاجرتی کانادا تأثیر گذاشته است. دولت کانادا پس از شروع همه گیری کرونا همیشه در تلاش بوده تا  درخواست‌های مهاجرتی را  به طور کامل پیگیری کند. سازمان مهاجرت، پناهدگان، و شهروندی همچنان پذیرای درخواست های مهاجرتی می‌باشد و به آن‌ها رسیدگی می‌کند تا تمامی متقاضیان بتوانند با وجود کرونا و حتی پس از آن پایان این همه گیری به کانادا مهاجرت کنند. اکسپرس انتری تقریبا هر دو هفته یک بار برای متقاضیان مهاجرت دعوتنامه ارسال می‌کند.

پس از همه گیری کرونا، کانادا تمرکز بیشتری روی بخش مهاجرتی خود گذاشته‌ است. کانادا اعلام کرده که تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۰۰۰۰۰ متقاضی را در هر سال پذیرش می‌کند که این آمار در نوع خود بی سابقه است. قبل از شروع  همه گیری کرونا میزان پذیرش مهاجر ۳۴۰۰۰۰ نفر در سال بود. وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، اعلام کرد که این میزان تعیین شدهٔ برای پذیرش مهاجر قطعا پابرجا خواهد ماند. برای اطلاع از آخرین اخبار به وبسایت Canada visa صفحه مربوط به کویید ۱۹ مراجعه کنید.

برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت به کانادا فرم ارزشیابی ما را تکمیل کنید.[/vc_column_text][us_btn label=”فرم ارزشیابی” link=”url:https%3A%2F%2Fspecialimmigration.com%2Fform%2F”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”32px”][us_image image=”24765″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

چرا کانادا نیاز به مهاجر دارد؟

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”32px”][us_image image=”24767″ align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%22100px%22%7D%7D”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

کانادا از سه طبقه جامعه مهاجر می‌پذیرد: طبقهٔ اقتصادی، طبقه خانوادگی، و طبقه پناهندگان و بشردوستانه.

نیروی کار ماهر در زیر مجموعهٔ طبقهٔ اقتصادی قرار می‌گیرد، ویزای خود را دریافت می‌کند، و می‌تواند از امکانات بالای این کشور بهره ببرد. افزایش متوسط عمر جمعیت و نرخ پایین تولد در کانادا از دلایل پذیرش نیروی کار ماهر هستند. نیروهای کار ماهر خلأ ایجاد شده در قسمت نیروی کار کشور را پر می‌کنند و به رشد اقتصادی کمک خواهند کرد. این افراد تحصیل کرده هستند، مهارت زبانی بالا، تجربه کافی، و اشتیاق زیادی برای پیشرفت دارند. بنابراین می‌توان گفت این افراد نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور ایفا  و به کشور  برای ارائه بهتر خدمات اجتماعی در زمینه‌های آموزش و سلامت عمومی همگانی کمک می‌کنند.

دومین گروه مهاجران آن‌هایی هستند که با اسپانسرشیپی یکی از اعضای خانوداه می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. خانواده در جامعه و اقتصاد کانادا بنیان محکمی دارد و به همین دلیل نیز این کشور پذیرای اعضای خانوداه و عزیزانِ شهروندان خود و افراد دارای اقامت دائم این کشور می‌باشد. ورود یکی از اعضای نزدیک به کانادا حمایت عاطفی در آن خانواده نیز بیشتر را می‌کند و به دنبال آن تمام اعضای خانواده می‌توانند به جامعه و اقتصاد این کشور کمک کنند.

سومین گروه پناهجویان هستند که با هدف‌های بشر دوستانه وارد کانادا می‌شوند. کانادا به عنوان  یکی از مرفه‌ترین کشورهای دنیا بر خود واجب می‌داند تا به افراد جویای کمک پناه دهد. سابقهٔ پذیرش مهاجران در کانادا به زمان جنگ جهانی برمی‌گردد و این کشور را پرچم دار کمک‌های بشر دوستانه کرده است. در سال ۱۹۸۶ مردم کانادا مدال افتخار نانسن را از سوی سازمان ملل متحد دریافت کردند این مدال یادبودی است برای تمامی که کسانی که با تمام وجود به پناهندگان کمک کرده‌اند. کانادا اولین و تنها کشور دارندهٔ این مدال است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

چرا کانادا مهاجر می‌پذیرد؟

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]بر اساس آمار ارائه شده کانادا در مقایسه با بقیه کشورها بالاترین سطح رفاه را برای مهاجران فراهم کرده است. میزان حمایت کانادا از مهاجران، از دهه ۹۰ میلادی تا به الان، رو به افزایش بوده است. امروزه ۸۰ درصد مردم کانادا اذعان دارند که مهاجرت بر رشد اقتصاد این کشور تأثیر می‌گذارد. کانادا با در اختیار داشتن حمایت مردم می‌تواند میزان پذیرش مهاجران را ۴۰۰۰۰۰ نفر در سال برساند.

حمایت عمومی از مهاجرت بنا به دلایل زیر است:[/vc_column_text][vc_tta_accordion c_align=”right” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ffffff%22%7D%7D”][vc_tta_section tab_id=”1627218501907-2efa52fa-41f1″ title=”تاریخچه:”][vc_column_text]کانادا در مهاجرت تاریخچه‌ای طولانی دارد. مهاجران انگلیسی و فرانسوی به بومیان کانادا ملحق شدند و این کشور را ساختند. از زمان اتحاد کانادا در سال ۱۸۶۷، این کشور پذیرای چندین میلیون مهاجر از سراسر دنیا بوده است. می‌توان گفت به غیر از بومیان کانادا دیگر ساکنین کشور مهاجر و یا از نسل مهاجران هستند. در موزهٔ هالیفاکس در شهر نوا اسکوشیا نوشته‌ای وجود دارد با این عنوان: «هر شهروند کانادا یک مهاجر با سابقه است.»[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627218502083-9b28e595-7458″ title=”جغرافیا:”][vc_column_text]  کشور کانادا با آب احاطه شده است و تنها با آمریکا مرز مشترک دارد به همین دلیل می‌تواند به ورود مهاجران نظارت کند. کشور کانادا با در اختیار داشتن این ویژگی می‌تواند بر ورود مهاجران نظارت کافی کند و از صلاحیت آن‌ها برای ورود به کشور مطمئن شود.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627218628318-3a783927-9ca4″ title=”خط مشی:”][vc_column_text]کشور کانادا سالانه میلیاردها دلار برای دوره‌های کارآموزی، آموزش، سیستم درمانی، و دیگر زیرساخت‌ها هزینه می‌کند تا بتواند سطح بالایی از رفاه را برای مهاجران و شهروندان خود فراهم کند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627218633037-560f24d1-614a” title=”سیاست:”][vc_column_text]میزان پذیرش مهاجر در استان‌ها و شهرهای بزرگ کانادا بالا است. سیاست مداران برای برنده شدن در انتخابات به رأی مهاجران نیاز دارد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

راه‌های مختلف مهاجرت  نیروی کار ماهر

[/vc_column_text][vc_column_text]کانادا قصد دارند تا سالانه پذیرای ۴۰۰۰۰۰ مهاجر باشد که حدود ۶۰ درصد این تعداد نیروی کار ماهر هستند. سامانه مدیریتی درخواست نامهٔ اکسپرس انتری درگاه اصلی ورود این افراد به کانادا است. برنامه گزینش استانی (PNP)، برنامه‌های جذب نیروی کار ماهر کبک، و تعدادی برنامه‌های فدرال از دیگر گذرگاه‌ها برای این دسته از مهاجران هستند.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”24769″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion c_align=”right” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ffffff%22%7D%7D”][vc_tta_section tab_id=”1627219834577-1325460b-6cd7″ title=”نیروهای کار ماهر می‌توانند به همراه خانواده‌شان به کانادا مهاجرت کنند”][vc_column_text]نیروهای کار ماهر می‌توانند با اعضای خانواده‌شان مهاجرت و تمامی اعضای خانوادهاو نیز می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اعضای خانواده شامل موارد زیر هستند:

 • همسر قانونی یا شریک زندگی (به موردی اطلاق می‌شود که دو نفر به مدت طولانی با یکدیگر زندگی کرده باشند)
 • کودک وابسته
 • کودکان وابستهٔ همسر یا شریک زندگی
 • کودکان وابستهٔ که فرزند کودکان وابسته هستند

کودکان وابسته به افرادی گفته می‌شود که:

 • زیر ۲۲ سال هستند و همسر یا شریک زندگی نداشته ندارند
 • بالای ۲۲ سال سن دارند و از لحاظ مالی به خانواده وابسته هستند
 • زیر ۲۲ سال هستند و به دلیل مشکلات جسمی و روانی از لحاظ مالی به خانواده وابسته هستند.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627219834997-b19e7037-42ab” title=”اکسپرس انتری”][vc_column_text]اکسپرس انتری وظیفهٔ رسیدگی به خواست نامه‌های نیروهای کار را از طریق سه برنامهٔ مهاجرتی طبقه اقتصادی زیر بر عهده دارد.

 • برنامه نیرو کار فدرال کانادا (FWSP)
 • تجربه کانادایی (CEC)
 • برنامه مشاغل فنی فدرال (FSTP)

افراد واحد شرایط می‌توانند اطلاعات خود را وبسایت دولت فدرال ثبت کنند.

متقاضیان بر اساس سیستم امتیاز بندی (CRS)  با توجه به سن، میزان تحصیلات، تجربهٔ کاری، و مهارت‌های زبانی، امتیاز می‌گیرند.

سازمان مهاجرت، پناهندگان، و شهروندی کانادا (IRCC)، هر دو هفته، از متقضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند دعوت می‌کند تا برای اقامت دائم درخواست کنند.

IRCC به درخواست نامه‌ها تا حدأکثر ۶ ماه رسیدگی می‌کند.

کانادا قصد دارد تا از این طریق سالانه ۱۱۰۰۰۰مهاجر را پذیرش کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اکسپرس انتری اینجا کلیک کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627219835417-cadcc863-a71c” title=”برنامهٔ گزینش استانی (PNP)”][vc_column_text]استان‌های کانادا به واسطه این برنامه می‌توانند متقاضیان مهاجرت واجد شرایط خود را برای اقامت دائم معرفی کنند. کانادا سالانه بیش از ۸۰۰۰۰ نفر را از طریق برنامهٔ گزینش استانی پذیرش می‌کند.

تمامی استان‌ها به جز کبک و نوناووت برنامه گزیش استانی مختص به خود را دارند. هر استان نیز شرایط خود را برای پذیرش متقاضیان دارد. برنامه‌های گزینش استانی نیز مانند اکسپرس انتری سیستم‌های اظهار تمایل (expression pf interest) هستند و  متقاضیانی که در آن ها بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند دعوت نامه دریافت می‌کنند.

برای ثبت درخواست در این برنامه‌ها به حساب کاربری در اکسپرس انتری نیازی ندارید و می‌توانید به طور مستقیم در طرح برنامه‌‌های گزینش استانی درخواست خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید در طرح‌های برنامه‌های گزینش استانی که با اکسپرس همسو هستند مانند enhanced streams درخواست خود را ثبت کنید.

اگر متقاضی توسط این طرح‌ها گزینش شود بر اساس سیستم امتیازدهی (CRS) ۶۰۰ امتیاز به حساب کاربری او در اکسپرس انتری اضافه خواهد شد. با دریافت این امتیاز دریافت دعوت نامه برای ارائه درخواست اقامت دائم از سوی اکسپرس انتری تضمین شده خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ طرح‌های گزینش استانی اینجا کلیک کنید[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627219835854-ba27d9b4-7689″ title=”مهاجرت به کبک”][vc_column_text]سیستم مهاجرتی کبک و معیارهای این استان برای پذیرش مهاجر کاملا از برنامه‌های مهاجرت، پناهجویان، شهروندی و گزینش استانی مجزا است. وزارت مهاجرت کبک برای متقاضیان پذیرفته شده گواهی گزینش کبک (CQS) صادر می‌کند.

شما می‌توانید از طریق برنامه‌های مهاجرتی کبک برای دریافت این گواهی درخواست دهید.

برنامه تجربهٔ کبکی (PEQ) برای دانشجویانی است که مدارک لیسانس، ارشد، و …(هر مدرک بالاتر از مقطع دبیرستان) خود را در کبک گرفته‌اند. نیروی‌های کار ماهر خارجی نیز سابقه کار  در این استان را دارند مشمول این برنامه هستند.

برنامه مهاجرت کاری کبک مخصوص کارآفرینان و افراد دارای مشاغل آزاد که می‌خواهند در کبک کسب و کاری راه اندازی کنند، است.  این برنامه شامل حالی کسانی که با سرمایه گذاری قصد اقامت دائم در این کشور را دارند نیز می‌شود.

اطلاعات بیشتر دربارهٔ مهاجرت به کبک[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627219836318-0aa3dc9a-fb13″ title=”برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic immigration pilot)”][vc_column_text]برنامه مهاجرتی کانادا (AIP) نیز مختص آتلانتیک کانادا است. این برنامه با سرعت بالای بررسی درخواست‌ها به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد تا اتباع خارجی را استخدام کنند. آتلانتیک کانادا چهار استان دارد:

 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوآ اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد

کارفرماها می توانند متقاضی مورد نظر را انتخاب کنند و به او پیشنهاد کار بدهند. در این روش کارفرما نیازی به دریافت سند «ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادا» ندارد. پس از اینکه متقاضی پیشنهاد کار را قبول کند کارفرما موظف است تا او را برای دریافت طرح استقرار (settlement plan) به یک سازمان از پیش تعیین شده معرفی کند. کارفرمایانی که قصد دارند هر چه زودتر فرد متقاضی شروع به کار کند می‌توانند برای آن شخص مجوز کار موقت بگیرند.

برنامه مهاجرتی کانادا سه بخش دارد. دو برنامه زیر مخصوص نیروهای کار ماهر است:

 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای متقاضیان با مهارت بالا (AHSP)
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای متقاضیان با مهارت متوسط (AISP)

سومین برنامه مشمول حال فارغ التحصیلان بین المللی است:

 • برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی (AIGP)

کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامهٔ مهاجرتی آتلانتیک[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”50px”][us_image image=”24771″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

دیگر برنامه‌های فدرال نیروی کار ماهر

[/vc_column_text][vc_column_text]برخی نیروهای کار ماهر می‌توانند برای مهاجرت دائم از طریق برنامه‌های ذیل اقدام کنند.

 • برنامهٔ مهاجرتی مناطق کم جمعیت و شمالی (RNIP)
 • برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی
 • برنامهٔ پرستار خانگی (LCP)
 • برنامهٔ پرستار فرزند در خانه
 • برنامهٔ نیروی کار برای داخل خانه

RNIP برنامه‌ای است که نواحی کوچک و دور افتاده اتباع خارجی را به عنوان نیروی کار جذب می‌کنند. اتباع خارجی از سوی این نواحی جذب می‌شوند و شغل مناسب برای آن‌ها تعیین می‌شود.

در برنامه مواد غذایی و کشاوزی یک فرد کانادایی با اقامت دائم می‌تواند اتباع خارجی واجد شرایط را برای کار در زمینه‌های کشاورزی و غذایی به طور موقت به کار گیرد. اتباع خارجی باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار و مدرک دیپلم داشته  و همچنین از حداقل مهارت‌های زبانی برخوردار باشند.

سه برنامه دیگر برای پرستاران خانگی است از جمله پرستار بچه، پرستار خانگی، و نیروی کار برای داخل خانه. متقاضی باید حداقل ۲ سال تجربهٔ کاری داشته باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion c_align=”right” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ffffff%22%7D%7D”][vc_tta_section tab_id=”1627220150542-d3bb7c61-6f44″ title=”مهاجرت کاری”][vc_column_text]صاحبان کسب و کار گزینه‌هایی سریع‌تری برای فرایند مهاجرت خود دارند.

برنامهٔ ویزای استارت آپ فدرال و برنامهٔ مشاغل آزاد فدرال از راه‌هایی هستند که این افراد می‌توانند از طریق آن‌ها برای مهاجرت اقدام کنند.

اگر می‌خواهید به کبک مهاجرت کنید، این استان نیز برنامه‌های مهاجرتی مخصوص خود را دارد. برنامه‌های گزینش استانی نیز برای پذیرش کارآفرینان و صاحبان مشاغل راه‌های متفاوتی ارائه داده‌اند.

برنامه مهاجرت کاری مورد نظرتان را بیابید[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627220151007-e32f8513-0e26″ title=”نقل مکان از آمریکا به کانادا”][vc_column_text]شهروندان و دارندگان اقامت آمریکا برای مهاجرت به کانادا گزینه‌های زیادی پیش روی خود دارند. بسیاری سالانه برای کار، تحصیل، و مهاجرت به کانادا سفر می‌کنند. برای اطلاع بیشتر از چگونگی مهاجرت به صفحهٔ برای اتباع آمریکا مراجعه کنید.

متقاضیانی که قصد کار در کانادا دارند گزینه‌های مختلفی متناسب با شرایط‌شان در اختیار دارند. به طور مثال، شهروندان کانادا می‌توانند طبق عهدنامهٔ کانادا، مکزیک، آمریکا (CUSMA) به طور موقت در کانادا کار کنند. بر اساس این عهدنامه شرکت‌ها می‌توانند با یکدیگر تبادل نیرو کنند و بازرگانان و سرمایه گذاران با یکدیگر همکاری داشته باشند.

متقاضیانی که همسر یا شریک زندگی آن‌ها در آمریکا زندگی می‌کند می‌توانند آن‌ها را برای مهاجرت به کانادا تحت تکفل بگیرند. شهروندان و اتباع آمریکایی نیز می‌توانند برای شروع کسب و کار جدید در کانادا و یا خرید کسب و کار شخصی دیگر، به این کشور مهاجرت کنند.

برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ مهاجرت از آمریکا به کانادا اینجا کلیک کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627220151474-027561a3-8361″ title=”اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا”][vc_column_text]کانادا بر کنار هم بودن اعضای خانواده تأکید دارد و از این رو سالانه ۱۰۰۰۰۰ مهاجر را می‌پذیرد.

شهروندان و دارندگان اقامت موقت کانادا می‌توانند همسر یا شریک زندگی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ، و فرزندان وابسته‌شان را تحت حمایت خود بگیرند.

متقاضی باید تعهد نامه‌‌ای امضا کند و مسئولیت فرد تحت حمایت خود را به لحاظ مالی بر عهده بگیرد.

برنامهٔ سوپر ویزا نیز برای مهاجرت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

کدام برنامهٔ مهاجرتی برای شما مناسب است؟

[/vc_column_text][vc_column_text]من یک نیروی کار ماهر هستم.

بهترین گزینه‌ها برای شما:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) از طریق اکسپرس انتری
 • برنامهٔ تجربهٔ کاری کانادایی (CEC) از طریق اکسپرس انتری
 • برنامهٔ گزینش استانی (PNP)
 • برنامهٔ نیروی کار ماهر کبک (اگر می‌خواهید در کبک زندگی کنید)
 • برنامهٔ مهاجرتی مشاغل فنی کانادا (FSTP) از طریق اکسپرس انتری (اگر مهارت خاصی دارید)
 • طرح مهاجرتی آتلانتیک
 • دیگر برنامه‌های فدرال

تحصیلات و تجربهٔ کاری شما برای دولت کانادا بسیار مهم است و این دو عامل در بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی گنجانده شده‌‌اند. شما می‌توانید  بسیاری از برنامه‌ها واجد شرایط باشید. آموزش رکن مهمی در این برنامه‌ها است. داشتن مدارک ارشد  یا دکترا  امتیاز شما را در بسیاری از این برنامه‌ها بالا می‌برد.

احتمال جذب متقاضیانی که حدأقل یک سال سابقهٔ کار  در بازار کار کانادا دارند بسیار بالا است. تجربهٔ کاری در بسیاری از این برنامه‌ها جایگاه مهمی دارد و امتیاز شما را در بسیاری از این برنامه‌ها بالا می‌برد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید.

 • در کانادا پیشنهاد شغلی دارید
 • خانواده یا دوستان شما در کانادا زندگی می‌کنند
 • در کانادا درس خوانده‌ یا مشغول به کار بوده‌اید
 • در حال کسب و کار دارید یا مدیریت کسب و کاری را بر عهده دارید
 • سرمایهٔ زیادی دارید

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”24773″ align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-top%22%3A%22200px%22%7D%7D”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

منابع کاربردی برای مهاجرت به کانادا

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”32px”][us_image image=”24775″ size=”us_675_390_crop” align=”center”][vc_tta_accordion c_align=”right” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ffffff%22%7D%7D”][vc_tta_section tab_id=”1627219091983-ab3e9da3-ce16″ title=”وبسایت مهاجرت، پناهندگان، شهروندی کانادا (IRCC)”][vc_column_text]این وبسایت تمامی اطلاعات مربوط به دریافت ویزای دائم و موقت را در اختیار شما می‌گذارد. در این سایت بخش پرسش و پاسخ، اطلاعات تماس، و فرم‌های مورد نیاز در دسترس شما است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627219092310-c401a3c5-3940″ title=”سایت vicacnada.com”][vc_column_text]در این سایت می‌توانید مباحث مربوط به مهاجرت را از زبان دیگران بخوانید. این سایت سالانه میلیون‌ها بازدید کننده و صدها هزار عضو دارد. این سایت به تمامی جنبه‌های مهاجرت به طور کامل پرداخته است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627219092655-39fdd62b-f3c4″ title=”ابزارها و منابع visacanada.com”][vc_column_text]ابزارها و منابع vidacanada.com شما را در سفرتان به کانادا یاری خواهند کرد. این ابزارها و منابع شامل موارد زیر هستند:

 • فرم ارزشیابی. با تکمیل این فرم از واجد شرایط بودن خود مطلع می‌شوید
 • محاسبه‌‌گر امتیاز اکسپرس انتری. در این قسمت می‌توانید امتیاز اکسپرس انتری (CRS) خود را محاسبه کنید
 • راه‌های افزایش امتیاز اکسپرس انتری (CRS). با راه‌های افزایش نمرهٔ اکسپرس انتری آشنا می‌شوید.
 • برنامه‌‌های گزینش استانی را می‌توانید پیدا کنید.
 • می‌توانید گزینه‌های اسپانسرشیپ خانوادگی در کانادا را بیابید.
 • مجوزهای کار کانادا. می‌توانید بخش مربوط نحوهٔ کار کردن موقت در کانادا را بخوانید.
 • روش‌های تحصیل در کانادا. می‌توانید در این بخش راه‌های پذیرش برای تحصیل در کانادا را جست و جو کنید.
 • اخبار مربوط به مهاجرت را بخوانید.
 • برای دریافت اطلاع از نحوهٔ دقیق مهاجرت با شرکت حقوقی کَمپبِل کوهن مشورت کنید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_column_text]

سوالات متداول

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion c_align=”right” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23ffffff%22%7D%7D”][vc_tta_section tab_id=”1627220349361-fb1c810a-b371″ title=”۱. چگونگی مهاجرت به کانادا”][vc_column_text]

بیش از صد راه مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. اگر می‌خواهید از گزینهٔ مناسب خود برای مهاجرت مطلع شوید، فرم ارزشیابی ما را پر کنید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627220349700-bccc68f3-34e9″ title=”۲. آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟”][vc_column_text]

آسان‌ترین نحوهٔ مهاجرت به شرایط هر متقاضی بستگی دارد و برای هر کس متفاوت است. یک روش مشخص ممکن است برای یک متقاضی آسان و برای دیگری دشوار باشد. بسیار از متقضیان پس از رد صلاحیت در در روش‌های معروفی مانند اکسپرس انتری ناامید می‌شوند و راه‌های دیگر  را امتحان نمی‌کنند. در این کشور بیش از صد راه مهاجرتی وجود دارد. اگر در یک روش واجد شرایط نبودید راه دیگری را امتحان کنید. این سایت به شما کمک می‌کند تا سفر مهاجرت خود را آغاز کنید . راه‌های مهاجرتی مناسب خود را فهرست کنید. مدرک تحصیلی خود را مشخص کنید. چقدر تجربهٔ کاری دارید؟ می‌خواهید کسب و کار خود را شروع کنید؟ برای هر کس راهی وجود دارد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627220350044-853fa999-b4f7″ title=”۳. اقامت دائم در کانادا چیست؟”][vc_column_text]فردی که اقامت دائم دارد می‌تواند بدون محدودیت زمانی در این کشور زندگی کند مشروط بر اینکه دو سال از پنج سال را در کشور اقامت داشته باشد. یک مقیم دائم بسیاری از حقوق شهروندان کانادا را دارا می‌باشد. تنها تفاوت این است که بر خلاف شهروندان کانادا فرد مقیم حق رأی دادن و کاندید شدن در انتخابات فدرال کانادا را ندارد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627220350386-5923de6e-0514″ title=”۴. هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟”][vc_column_text]در صورتی که در کانادا پیشنهاد شغلی ندارید باید ثابت کنید که پول کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی خانواده‌تان دارید. مقدار این پول بسته به تعداد اعضای خانواده تغییر می‌کند. به طور مثال، میزان پول مورد نیاز برای یک خانواده چهار نفره ۲۴.۰۸۳ دلار است.[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”50px”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

تعداد اعضای خانواده

1

2

3

4

5

6

7

به ازای هر فرد دیگر

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

هزینه مورد نظر (به هزار دلار کانادا)

12.960

16.135

19.836

24.083

27.315

30.806

34.299

3.492

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator size=”custom” height=”50px”][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627220350783-ae39bbe4-8522″ title=”5. چه سنی برای مهاجرت مناسب است؟”][vc_column_text]

سن مناسب در هر روشس که  انتخاب می‌کنید متفاوت است. اکسپرس انتری درگاه اصلی مهاجرت نیروی کار ماهر محسوب می‌شود. محدودهٔ سنی در اکسپرس انتری بین ۲۰ تا ۲۹ سال است. با قرار گرفتن در این بازهٔ سنی اگر همراه با همسر باشید ۱۰۰ امتیاز، و اگر تنها باشید ۱۱۰ امتیاز به دست می‌آورید. حتی اگر در این بازهٔ سنی قرار نداشته باشید باز هم متناسب سن خود امتیاز کسب می‌کنید. به طور مثال، یک فرد ۳۵ ساله بین ۷۰ تا ۷۷ امتیاز به دست خواهد آورد. توجه داشته باشید که سن تنها یکی از چند معیار مورد نظر دولت‌های فدرال و استانی کانادا است. میزان تحصیلات، تجربهٔ کاری، مهارت‌های زبانی، پیشنهاد شغلی، و تجربهٔ کار در کانادا همگی در افزایش امتیاز شما مؤثر هستند. از این رو اگر نتوانستید برای سن حدأکثر امتیاز مورد نظر دولت‌های فدرال و استانی کانادا را کسب کنید می‌توانید از راه‌های دیگر برای افزایش امتیاز خود استفاده کنید. یک استراتژی این است که اگر همسرتان (اگر ازدواج کرده‌اید) امتیاز بهتری نسبت به شما دارد نام او را به عنوان متقاضی اصلی ثبت کنید. در این صفحه روش‌های کسب بالاترین امتیاز را ببینید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286229706-81b847ab-4f1e” title=”۶. اکسپرس انتری چیست؟”][vc_column_text]اکسپرس انتری سامانه مدیریتی درخواست‌های دولت فدرال کانادا است. این سامانه درخواست‌های مهاجرتی را از طریق سه برنامهٔ زیر کنترل می‌کند.

 • برنامهٔ نیروی کار فدرال (FSWP)
 • برنامه مشاغل فنی فدرال (FWTP)
 • تجربهٔ کانادایی (CEC) (تجربهٔ کار در کانادا)

از حدود یک چهارم از ۴۰۰۰۰۰ مهاجری که سالانه به کانادا وارد می‌شوند یعنی ۱۱۰۰۰۰ نفر از طریق اکسپرس انتری اقامت دریافت می کنند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286229218-714bd7d7-f5ae” title=”۷. CRS کانادا چیست؟”][vc_column_text]CRS به سیستم جامع امتیاز دهی کانادا اطلاق می‌شود. در این سیستم افراد واجد شرایط طبق اکسپرس انتری امتیاز می‌گیرند و رده بندی می‌شوند. سن، تجربهٔ کاری، مهارت زبانی از جمله عوامل مؤثر در امتیاز دهی هستند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286228773-5fd95ad2-8d21″ title=”۸. آیا برای اقدام از طریق اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟”][vc_column_text]خیر، شما به پیشنهاد شغلی نیاز ندارید و می‌توانید اطلاعات خود را از طریق حساب کاربری اکسپرس انتری وارد کنید. متقاضیان زیادی بدون داشتن پیشنهاد شغلی از این طریق موفق به کسب اقامت می‌شوند. پیشنهاد شغلی امتیاز شما را بالا می‌برد و از این رو شانس شما برای دریافت دعوت نامه بالا می‌رود.

اگر برای برنامهٔ‌ها نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) یا  برنامهٔ مشاغل فنی (FSTP) واجد شرایط هستید اما پول کافی برای سکونت در کانادا ندارید، حتما به پیشنهاد شغلی نیاز دارید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286228316-624a845c-0ad6″ title=”۹. چگونه در اکسپرس انتری حساب کاربری ایجاد کنم؟”][vc_column_text]اول باید فرمی که در سایت مهاجرت، پناهندگان، شهروندی (IRCC) قرار گرفته‌ است را پر کنید. اگر واجد شرایط شناخته شوید مستقیما به صفحه ایجاد حساب کاربری هدایت می‌شوید. برای ایجاد حساب کاربری باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • پاسپورت یا گذرنامه
 • ارزیابی اعتبار تحصیلی (ESA)
 • نتایج آزمون‌های زبان
 • اثبات وجوه
 • پیشنهاد شغلی (در صورت داشتن)
 • گزینش استانی (در صورت داشتن)

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286226997-c25eb83f-2b01″ title=”۱۰. در حال حاضر در کانادا مشغول به تحصیل هستم. آیا می‌توانم اقامت دائم بگیرم؟”][vc_column_text]بله، راه‌های بسیاری برای این کار پیش روی شما است. دانشجویان بین المللی می‌توانند به جمع مهاجران کانادا بپیوندند. معمولا به یک سال تجربهٔ کار در کانادا نیاز دارید اما در بعضی شرایط به آن نیازی ندارید (اگر تجربهٔ کاری قابل قبولی در خارج از کشور داشته باشید، برای واجد شرایط شدن در برنامهٔ نیروی کار ماهر احتیاجی به یک سال تجربهٔ کار در کانادا نیازی نخواهید داشت).[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286393394-b6db477d-89b2″ title=”۱۱. برای تجربهٔ کانادایی به چه مقدار تجربهٔ کاری نیاز دارم؟”][vc_column_text]شما به حدأقل ۱۲ ماه کار تمام وقت در سه سال اخیر (۱۵۶۰ ساعت) یا ۱۵ ساعت کار در هفته به مدت ۲۴ ماه (در سه سال اخیر) نیاز دارید تا برای این برنامهٔ واجد شرایط محسوب شوید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286391725-29e36a93-5e39″ title=”۱۲. چگونه می‌توانم از طریق برنامهٔ گزینش استانی به کانادا مهاجرت کنم؟”][vc_column_text]برای این برنامهٔ نیاز است تا یک دولت محلی یا استانی کانادا شما را نامزد کند.

برای شروع باید به استان یا محلی که قصد اقامت در آن را دارید درخواست نامه ارسال کنید. سپس آن‌ها شما را بر اساس معیارهایی مانند میزان تحصیلات و تجربهٔ کاری ارزیابی می‌کنند. اگر آن‌ها در زمینهٔ مهارت شما به نیروی کار نیاز داشته داشته باشند ممکن است برای درخواست گزینش استانی دعوت نامه دریافت کنید.

پس از قبول درخواست می‌توانید برای مهاجرت دائم اقدام کنید. بسته به نوع برنامه می‌توانید از طریق اکسپرس انتری یا فرایند معمولی دریافت اقامت درخواست اقامت خود را ثبت کنید. مزیت اصلی اکسپرس انتری نسبت به دیگر برنامه‌ها رسیدگی سریع به درخواست‌های اقامتی است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286533424-223ff8c1-2e61″ title=”۱۳. چگونه می‌توانم به عنوان یک نیروی کار ماهر به کانادا مهاجرت کنم؟”][vc_column_text]در این زمینه دست شما چندان باز نیست و گزینه‌های شما محدود است. این گزینه‌ها بسته به شرایط‌تان متفاوت خواهد بود.

به طور مثال، متقاضیان با مهارت کاری بالا می‌توانند از طریق برنامهٔ نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) و افراد با مشاغل فنی نیز می‌توانند از طریق برنامهٔ مشاغل فنی فدرال (FSTP) اقدام به مهاجرت کنند. هر دوی این برنامه‌ها زیر مجموعه اکسپرس انتری هستند.

برای مهاجرت به استان یا ناحیهٔ مورد نظرتان می‌توانید از طریق برنامه‌های گزینش استانی (PNP) اقدام کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286490121-7c5daf3f-dbcc” title=”۱۴. چگونه می‌توانم ارزیابی اعتبار تحصیلی انجام دهم؟”][vc_column_text]ارزیابی اعتبار تحصیلی معادل مدرک تحصیلی شما در کانادا را مشخص می‌کند. برای ثبت درخواست در بسیاری از برنامه ها به انجام این ارزیابی نیاز دارید.

برای انجام این ارزیابی باید از طریق سازمان‌های زیر اقدام کنید:

Comparative Education Service: University of Toronto School of Continuing Studies

International Credential Assessment Service of Canada World Education Services

World Education Services

International Qualifications Assessment Service (IQAS)

International Credential Evaluation Service

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286532937-5c0c1e20-0539″ title=”۱۵. چگونه می‌توانم به عنوان دارندهٔ شغل آزاد به کانادا مهاجرت کنم؟”][vc_column_text]شما باید حدأقل دو سال تجربه کاری مرتبط داشته‌ باشید. به علاوه باید حدأقل ۳۵ امتیاز در قسمت امتیازدهی مخصوص افراد با مشاغل آزاد کسب کنید. انجام آزمایشات پزشکی و نداشتن سابقهٔ کیفری نیز از دیگر شرایط مهاجرت از این طریق هستند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286532493-c9f3cf91-3ed1″ title=”۱۶. آیا پس از کسب اقامت دائم موظف هستم در کانادا بمانم؟”][vc_column_text]برای حفظ اقامت دائم خود بایستی از هر پنج سال، دو سال (۷۶۰ روز) را در کانادا اقامت داشته باشید البته نیازی نیست این دو سال پیوسته و پشت سر  هم باشند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286819677-651c1d98-5984″ title=”۱۷. فرایند دریافت اقامت دائم چه مدت زمان می‌برد؟”][vc_column_text]زمان فرایند به برنامه‌ای که از طرق آن اقدام می‌کنید بستگی دارد. اداره مهاجرت، پناهندگان، شهروندی کانادا (IRCC) به درخواست‌های اقامت دائم  را در بازهٔ زمانی شش ماه یا کمتر رسیدگی می‌کند. بررسی درخواست‌ها در برنامه‌های گزینش استانی، کبک، و دیگر برنامه‌های نیروی کار فدرال ممکن است شش ماه یا حتی بیشتر زمان ببرند. این مدت زمان برای درخواست‌های طبقهٔ خانواده می‌تواند دوازده ماه یا حتی بیشتر باشد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286747611-d2ceb343-07be” title=”۱۸. چگونه می‌توانم همسر، یا شریک زندگی‌ام را تحت تکفل بگیرم (اسپانسر آن‌ها باشم)؟”][vc_column_text]اول باید از واجد شرایط بودن خود و همسرتان اطمینان حاصل کنید. سپس، دو فرم درخواست مجزا ارسال کنید. یک فرم برای اسپانسر شدن و دیگری برای اقامت دائم. سازمان مهاجرت، پناهندگان، و شهروندی کانادا به این فرم‌های درخواست در بازهٔ زمانی دوازده ماه پاسخ می‌دهد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286742630-5aaa0449-b1f5″ title=”۱۹. چگونه می‌توانم اسپانسر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگم باشم؟”][vc_column_text]اگر قصد دارید اسپانسر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود  باشید باید فرم مخصوص اسپانسرشیپ را در یک بازهٔ مشخص پر کنید.

پس از پایان مهلت ارسال فرم‌ها، کانادا اسپانسرهای دارای صلاحیت را انتخاب می‌کند و برای آن‌ها دعوت نامه درخواست اقامت دائم ارسال می‌کند.

پس ارسال دعوت نامه لازم است تا فرم‌های درخواست خود را در محدودهٔ زمانی مشخص شده ارسال کنید.

روش دیگر نیز گرفتن سوپر ویزای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ است. والدین و پدربزرگ و مادربزرگِ شهروندان و دارندگان اقامت کانادا می‌توانند با دریافت این تا دو سال در کانادا اقامت داشته باشند. این ویزا تا ده سال اعتبار دارد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286532040-00eaf136-5a23″ title=”۲۰. چگونه می‌توانم اسپانسر فرزندانم باشم؟”][vc_column_text]شهروندان و مقیمان دائم کانادا قبل از تحت تکفل گرفتن فرزند وابسته‌شان باید مشخص کنند که آیا او فرزند بیولوژیکی‌ آن‌ها است یا به فرزند خواندگی گرفته شده است.

اسپانسر باید بالای ۱۸ سال باشد. فرد تحت تکفل باید زیر ۲۲ باشد مگر اینکه به لحاظ مالی به اسپانسر وابسته  یا به دلایل فیزیکی و روانی از لحاظ مالی به اسپانسر وابسته باشند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286866856-3ff22315-cf4b” title=”۲۱. چه کسی می‌تواند در کانادا اسپانسر من باشد؟”][vc_column_text]شهروندان و مقیمان دائم کانادا می توانند اسپانسر همسر، شریک زندگی، فرزندان وابسته، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، و در بعضی موارد دیگر اعضای خانواده خود باشند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286864980-330f99e3-7b35″ title=”۲۲. آیا مهاجرت به کانادا مشکل است؟”][vc_column_text]اگر برنامه مناسب خود را انتخاب کنید و از تمامی شرایط آن برخوردار باشید مهاجرت به کانادا به هیچ وجه مشکل نیست.

در نطر داشته باشید که کانادا سالانه در سه طبقهٔ اقتصادی، خانوادگی، و مهاجران  ۴۰۰۰۰۰  نفر مهاجر می‌پذیرد. این کشور در طبقهٔ اقتصادی بیش از صد برنامه نیروی کار ماهر دارد و حدود ۶۰ درصد مهاجران نیز از همین طریق به کانادا مهاجرت می‌کنند.

به علاوه،‌کانادا پذیرای اعضای خانواده،‌فرزندان وابسته،‌والدین و دیگر اعضای خانواده می‌باشد. اگر شما و فرد اسپانسر واجد شرایط محسوب شوید می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید.

سیستم مهاجرتی کانادا بسیار کارآمد است و منابع زیادی در اختیار دارد تا بتواند فرایند مهاجرت را آسان‌ کند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287032121-e0f3a427-9d55″ title=”۲۳. هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟”][vc_column_text]کسانی که تحت طبقه خانوادگی وارد کانادا می‌شوند نیازی  به داشتن منبع درآمد ندارند اما اسپانسر باید به لحاظ مالی مسئولیت این مهاجر را بپذیرد.

فردی که به عنوان نیروی کار ماهر قصد ورود به کانادا را دارد باید مطابق برنامه‌ای که از طریق آن اقدام کرده است مقدار مشخصی پول برای هزینه‌های زندگی در اختیار داشته باشد. فردی که پیشنهاد کاری دارد در این لیست قرار نمی‌گیرد. به غیر از مواردی که در بالا ذکر شد باید به دولت کانادا ثابت کنید که به لحاظ مالی می‌توانید خانوادهٔ خود را تحت حمایت داشته باشید.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

تعداد اعضای خانواده

1

2

3

4

5

6

7

به ازای هر فرد دیگر

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

هزینه مورد نظر (به هزار دلار کانادا)

12.960

16.135

19.836

24.083

27.315

30.806

34.299

3.492

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287030561-e72b105e-ce78″ title=”۲۴. آیا می‌توانم بدون داشتن پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کنم؟”][vc_column_text]شما می‌توانید بدون داشتن پیشنهاد کاری و به عنوان نیروی کار ماهر به کانادا مهاجرت کنید اما داشتن پیشنهاد شغلی می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. حتی بسیاری از کسانی که از طریق اکسپرس انتری موفق به مهاجرت می‌شوند پیشنهاد کاری ندارند. داشتن پیشنهاد شغلی در اکسپرس انتری در افزایش امتیاز شما مؤثر خواهد بود دریافت اقامت دائم را تضمین نخواهد کرد. تا زمانی که در یکی از ۱۰۰ برنامهٔ مهاجرتی واجد شرایط محسوب شوید و در زمینه‌هایی مانند سن، میزان تحصیلات، مهارت‌های زبانی، و تجربه کاری امتیاز بالا کسب کنید به راحتی می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287028489-e0c24691-55d1″ title=”۲۵. امتیاز لازم برای دریافت اقامت دائم”][vc_column_text]میزان امتیاز شما به برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. سیستم های اظهار تمایل مانند اکسپرس انتری و برنامهٔ‌های گزینش استانی و کبک سقف مشخصی برای امتیازات تعیین نکرده‌اند. برای واجد شرایط شدن باید مقدار مشخصی امتیاز کسب کنید و در نهایت دولت بر اساس اهداف خود  متقاضیانی که بالاترین نمره را کسب کرده‌اند دعوت به دریافت اقدام دائم کند. بنابراین سقف امتیازات به اهداف دولت بستگی دارد.

اما برنامه‌های دیگر سقف مشخصی برای امتیاز تعیین کرده‌اند که اگر به آن امتیاز برسید و در زمینه‌های دیگر نیز واجد شرایط باشید می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. امتیاز لازم در هر برنامه متفاوت است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627286863181-54cb905e-8727″ title=”۲۶. آیا می‌توانم در سن ۵۵ سالگی به کانادا مهاجرت کنم؟”][vc_column_text]بله می‌توانید. سن تنها یکی از عواملی است که برنامه‌های نیروی کار ماهر و برنامه‌های مهاجرت کاری در نظر می‌گیرند. این برنامه‌ها میزان تحصیلات، تجربهٔ کاری، مهارت زبانی شما، و تجربهٔ کانادایی (تجربه کار در کانادا)، داشتن پیشنهاد کاری را ملاک قرار می‌دهند. در برنامه‌های مهاجرت کاری نیز تجربه شما در کسب و کار، درآمد خالص، و مقدار پولی که قصد سرمایه گذاری آن را دارید، بسیار حائز اهمیت است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287226389-c91c4aa4-ec52″ title=”۲۷. پیشنهاد کاری در کانادا چیست؟”][vc_column_text]داشتن پیشنهاد کاری برای مهاجرت به کانادا ضروری نیست اما می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. پیشنهاد کاری در برخی برنامه‌ها به امتیاز شما اضافه می‌کنند و در برخی برنامه‌ها داشتن پیشنهاد شغلی از شرایط لازم است.

شرایط پیشنهاد کاری در هر برنامه متفاوت است. برخی برنامه پیشنهاد کاری در حرفه‌ها و مشاغل مشخصی را قبول می‌کنند.

اکسپرس انتری درگاه اصلی شما مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار است. بر اساس سازمان مهاجرت، پناهندگی، شهروندان کانادا پیشنهاد کاری شرایط زیر را داشته باشد:

 • تمام وقت باشد نه فصلی
 • مدت زمان آن حدأقل یک سال باشد
 • در یکی از زیر مجموعه‌های ۰، A، B سیستم طبقه بندی مشاغل قرار داشته باشد
 • اخیرا ارائه شده باشد
 • نباید از سوی مقامات دیپلماتیک کانادا ارائه شده باشد

اکثر پیشنهادهای کاری باید توسط سیستم ارزیابی اثر گذاری بر بازار کار کانادا تأیید شود اما در برخی موارد نیازی به آن وجود ندارد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287217360-f3d89058-2f22″ title=”۲۸. کانادا به چه مشاغلی نیاز دارد؟”][vc_column_text]از آنجاکه که میانگین سنی کانادا رو به افزایش و نرخ تولد رو به کاهش است، این کشور در زمینه‌های بسیاری مانند، ارتباطات و اطلاعات، سلامت، حمل و نقل، و مالی، به نیروی کار نیاز دارد. برخی از برنامه‌های نیروی کار شغل مشخصی تعیین نکرده‌اند اما برخی از برنامه‌ها تنها برخی مشاغل مورد نیاز را می‌پذیرند. گرچه سازمان مهاجرت کانادا اولویت را به افراد جوان و میانسال با تجربهٔ کاری، میزان تحصیلات، و مهارت‌های زبانی بالا می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که انتخاب افرادی با چنین ویژگی برای خود مهاجران بسیار مفید خواهد بود.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287348512-9cfbbd88-f275″ title=”۲۹. آیا هزینه‌های درمانی در کانادا رایگان است؟”][vc_column_text]هزینه‌های بهداشت همگانی برای شهروندان و مقیمان دائم کانادا کاملا رایگان است. شرایط دریافت خدمات درمانی در هر استان و منطقه متفاوت است. برای اطلاع از انواع خدمات درمانی رایگان در هر یک از حوزهٔ‌های قضایی کانادا به صفحهٔ Canadavisa  مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت خدمات درمانی رایگان در بعضی استان‌ها باید چند ماه در آن استان زندگی کنید. بدین جهت لازم است در این بازهٔ زمانی خود را از طریق شرکت های بیمه خصوصی بیمه کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287302112-cf359701-cdfe” title=”۳۰. هزینه‌ٔ یک ماه زندگی در کانادا”][vc_column_text]هزینهٔ زندگی در کانادا به شهری که در آن اقامت دارید، جمعیت خانواده، و سبک زندگی شما بستگی دارید. برای اطلاع از این هزینه‌‌ها به صفحه Canadavisa مراجعه کنید.

بر اساس سازمان مهاجرت، پناهندگی، شهروندان (IRCC) هزینه‌های منزل نصف مخارج ماهانهٔ شما را تشکیل می‌دهند. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اجاره یا خرید خانه
 • هزینه آب و برق
 • خوراک
 • پوشاک
 • حمل و نقل
 • تلفن همراه
 • اینترنت
 • تفریح
 • بیمهٔ سلامت (برای دریافت خدمات درمانی رایگان در بعضی استان‌ها باید چند ماه در آن استان زندگی کنید)

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section tab_id=”1627287476428-ed1056ab-7213″ title=”۳۱. مهاجران کانادا بیشتر از چه کشورهایی هستند؟”][vc_column_text]طبق آما سازمان مهاجرت، پناهندگان، شهروندی کانادا سالانه از حدود ۲۰۰ کشور مهاجر می‌پذیرد. کانادا هیچ گونه سهمیه بندی برای مهاجرت ندارد و تا زمانی که در یکی از سه گروه اقتصادی، خانوادگی، و پناهجویان واجد شرایط باشید می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

پس از راه اندازی سامانهٔ امتیاز دهی و برنامه نیروی کار فدرال در سال ۱۹۶۷ تعداد کشورهایی که مبدأ مهاجرت به کانادا بود بیشتر شد. قبل از سال ۱۹۶۷ بیشتر مهاجران کانادا از اروپا بودند. اما امروزه در کانادا به روی مردم تمام جهان باز است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”مطالب مرتبط” font_container=”tag:h2|text_align:center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel taxonomy_category=”%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” items_layout=”blog_4″ columns=”4″ img_size=”shop_catalog” items_ratio=”1×1″ carousel_arrows=”1″ carousel_arrows_size=”3rem” carousel_arrows_pos=”inside” carousel_arrows_offset=”20px” carousel_dots=”1″ carousel_loop=”1″ carousel_autoplay=”1″ carousel_transition=”cubic-bezier(.78,.13,.15,.86)”][/vc_column][/vc_row]