مهاجرت به کانادا، بررسی قوانین و راه های مهاجرت کانادا

3 راه آسان برای مهاجرت به کانادا در سال 2021 چیست؟

کانادا مقصد مورد علاقه افرادی است که می خواهند به کشور دیگری نقل مکان کنند. سیاست های دوستانه و مهاجرت رایگان به کانادا باعث میشود که مورد علاقه کسانی باشد که میخواهند در کشور دیگری زندگی کنند. در کانادا فرصت های شغلی بی شماری وجود دارد. این کشور مهاجران را تشویق می کند که بیایید و در این جا ساکن شوید.

بسیاری از مهاجران در صورت تمایل به اقامت دائم در کانادا ویزای اقامت دائم  (PR visa) را انتخاب میکنند. امنیت اجتماعی، آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی از جمله مزایای دیگر اقامت دائم است.

راه های مختلفی هست که از طریق آنها میتوانید برای اقامت دائم و زندگی در کانادا درخواست بدهید، اما هر یک از آن ها شرایط و روش درخواست متفاوت دارند. سه راه آسان برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که انتخاب ساده ترین راه به شرایط، میزان صلاحیت در الزامات و اهتمام هر فرد بستگی دارد. سه برنامه آسان برای مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم کانادا (PR visa) عبارتند از:

 • استفاده از سیستم  ورود سریع  یا  همان اکسپرس اینتری که خود شامل سه زیر گروه هست  برنامه  Express Entry Program
 • برنامه نامزدهای استانی  Provincial Nominee Program) PNP)
 • برنامه کارگر ماهر کبک یا QSWP یا Quebec Skilled Worker Program

هر یک از این برنامه های مهاجرتی معیارهای خاص خود را دارد ولی بعضی از الزامات عمومی برای همه متقاضیان یکسان است:

 • سن بالای 18 سال
 • دارای حداقل مدرک تحصیلات متوسطه عالی کانادا و یا معادل آن
 • اکتساب حداقل نمرات قبولی در آزمون مهارت زبان مانند IELTS یا CELPIP
 • سابقه کار در داخل یا خارج از کانادا

آشنایی با سیستم امتیازات بندی جامع برنامه مهاجرت کانادا

کانادا از یک سیستم مبتنی بر امتیاز استفاده میکند تا تعیین نماید شما واجد شرایط ویزای PR هستید یا خیر؟ این سیستم با عنوان سیستم جامع رتبه بندی یا CRS شناخته میشود. بر اساس جزئیاتی که ارائه خواهید داد و بر اساس معیارهای زیر نمایه شما رتبه بندی میشود:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • توانایی زبان
 • تطبیق پذیری 
 • سابقه کاری 

آنچه باید قبل از ارائه درخواست ویزا PR انجام دهید

 قبل از اینکه درخواست PR خود را تحت هر کدام از برنامه های مهاجرت ارائه دهید باید نکات زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا یک ارزیابی شخصی انجام دهید: پیشنهاد میکنیم برای ارزیابی نمره احتمالی CRS خود از ابزار ارزیابی در نمایه Express Entry استفاده کنید. اگر حداقل امتیازات لازم را کسب کنید، شانس خوبی برای مهاجرت رایگان به کانادا دارید. 
 2. امور مالی خود را بررسی کنید: اگر فقط برای خودتان اقدام میکنید، باید حداقل مبلغ 12699 دلار کانادا در حساب بانکی خود داشته باشید.این ارقام هر ساله در یک جدول اعلام میگردد . برای افراد تحت تکفل که به طور متوسط مبلغ اضافی 3000 دلار کانادا مورد نیاز است.
 3. شرکت در آزمون زبان: نمره خوب در آزمون زبان الزامی است. آزمون زبان مورد تایید اداره مهاجرت ، آیلتس جنرال یا آزمون سلپیپ است که حداقل کسب نمره 6 در آزمون آیلتس جنرال و 7 برای آزمون سلپیپ برای کسب ویزای PR مورد قبول است.
 4. ارزیابی اعتبارنامه تحصیلی (ECA) خود را بدست آورید: ارزیابی اعتبارنامه تحصیلی را باید از خدمات آموزش جهانی یا هر مرجع ارزیابی کننده مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می توانید دریافت کنید. این مدرک به تأیید صلاحیت های شما کمک زیادی میکند.
 5. فرصت های استانی امتیاز کمتری میخواهد: به دنبال فرصت های استانی باشید. اگر نامزد استانی شدید 600 امتیاز به امتیازهای خود در سیستم  اکسپرس اینتری  اضافه میکنید و شانس بیشتری برای گرفتن ویزای روابط عمومی دارید. 

برنامه Express Entry مهاجرت به کانادا

برنامه ورود سریع اولین برنامه مهاجرتی بوده که از مهارت ها و امتیازات، برای ارزیابی صلاحیت فردی استفاده کرده است. زمان پردازش ویزا تحت این برنامه حداقل 6 ماه است. به عنوان اولین مرحله برای طی کردن برنامه ورود سریع باید پروفایل اکسپرس اینتری خود را به صورت آنلاین ایجاد کنید. این پروفایل باید شامل مدارکی مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات، مهارت های زبانی و دیگر مهارت های شما باشد. بر اساس این نمایه برنامه ورود سریع به شما امتیاز میدهد.

اگر تحصیلات خود را در خارج از کانادا انجام داده اید، باید ارزیابی اعتبارنامه تحصیلی یا ECA  را انجام دهید که مهاجرت رایگان به کانادا را راحتتر می کند. این کار ارزش مدارک تحصیلی شما را با مدارک سیستم آموزشی کانادا برابر میکند. سومین کار تکمیل آزمون های زبان است. توجه داشته باشید که از تاریخ آخرین آزمون شما نباید بیشتر از 2 سال گذشته باشد و حداقل نمره 6 برای آیلتس جنرال  لازم است. حالا میتوانید با تمام جزئیات و مستنداتی که فراهم کرده اید، امتیاز خود در CRS را محاسبه کنید تا به حداقل امتیازی که هر دو هفته انتخاب می شود، برسد.

برنامه نامزدهای استانی (PNP)

اگر روش PNP را برای درخواست ویزای PR انتخاب کنید باید در استان یا منطقه ای که میخواهید در آن مستقر شوید برای اقامت و ویزای کانادا اقدام کنید. اگر واجد شرایط باشید از طرف استان برای درخواست ویزا معرفی می شوید. معیارهای ارزیابی برنامه PR در هر استان متفاوت است اما شرایطش مشابه با برنامه ورود سریع است. 

برنامه نامزدهای استانی (PNP) گزینه خوبی است برای کسانی که امتیاز کافی برای برنامه Express Entry را ندارند. هنگام تهیه درخواست خود تحت برنامه نامزدهای استانی باید شهری را انتخاب کنید که با انتخاب آن، امتیاز کافی به دست می آورید. گزینه نامزدهای استانی از یک طریق دیگر هم میتواند به شما کمک کند تا ویزای PR خود را دریافت کنید. هر مهاجر با انتخاب این برنامه میتواند 600 امتیاز اضافی CRS به برنامه ورود سریع شما اضافه کند و شاید بتواند شما را واجد شرایط مستقیم دریافت ویزای دائم کانادا (PR) کند. 

برنامه ماهر کبک (QSWP )

هدف برنامه ماهر کبک برای تشویق بیشتر مهاجران به آمدن و استقرار در کبک بدون نیاز به گذر از یک پروسه طولانی مهاجرت آغاز شده است. استان کبک مقصد محبوب مهاجرت رایگان به کانادا است. استان کبک برنامه نامزد استانی متعلق به خود را دارد که با عنوان کارگر ماهر کبک شناخته میشود. این برنامه یک راه سریع و راحت برای مهاجرت به کانادا فراهم میکند. مهاجران از طریق برنامه کارگران ماهر نیاز نیست آفر یا پیشنهاد شغلی از کانادا داشته باشند. ( برای دریافت ویزای کاری کانادا الزامی است که شما آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشید.)

 

برنامه کارگر ماهر کبک برای مهاجرت به کانادا دو مرحله است:

مرحله 1: فرم درخواست تکمیل شده خود را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال کنید. سپس مدارک شما توسط مقامات مهاجرت تأیید میشود.

مرحله 2: مقامات مهاجرت یک گواهی CSQ به شما اعطا میکنند که این کار شما را واجد شرایط مهاجرت و اقامت در کبک به مدت 3 ماه میکند. در این 3 ماه میتوانید با کانادا بیشتر آشنا شده و بعد از این مدت میتوانید برای ویزای دائم خود اقدام کنید.

این 3 برنامه مهاجرتی است که باید با آن ها آشنا شوید و میتواند به شما در مهاجرت به کانادا کمک کند. این 3 راه ساده و بدون مشکل هستند. همه چیز به این بستگی دارد که شما شرایط لازم و امتیاز بالایی برای موفقیت در رتبه بندی CRS به دست آورید. در بسیاری از مواقع، امر مهاجرت رایگان به کانادا به صورت اتفاقی و ناگهانی آغاز میشود و احراز شرایط لازم برای همه مهاجران کار دشواری است. پس زیاد نگران نباشید. کم کم به جمع کردن مدارک و الزامات لازم بپردازید تا مهاجرت و اقامت کانادا راه کوتاهی باقی مانده، کافی است با موسسه مهاجرت ویژه شما در تماس باشید.

منبع:

https://blog.y-axis.com/what-are-3-easiest-ways-to-immigrate-to-canada-in-2020/

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست