هزینه اقامت در کانادا | 6 نکته که هر مهاجری باید بدانید.

کانادا یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت است. این کشور از لحاظ اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد. سطح آموزشی، اقتصادی، کاری و غیره نیز از استاندارد بالایی برخوردار است. به‌منظور مهاجرت به کانادا روش‌های متفاوتی وجود دارد. اما درکنار تمام این موارد، هزینه اقامت در کانادا و اطلاع از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

زندگی در کانادا هزینه‌های مربوط به خود را دارد. به‌علاوه، هزینه هریک از روش‌های تعیین‌شده نیز متفاوت است. پیش از هرگونه اقدام برای مهاجرت، ابتدا از هزینه‌های مربوط به زندگی در کانادا اطلاعات کسب کنید. در ادامه به بررسی هزینه‌‌های زندگی در این کشور خواهیم پرداخت. 

به دنبال روشی برای مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا هستید؟ صفحه ی اقامت و ویزای کانادا را بخوانید.

 

شرایط عمومی کشور کانادا 

کیفیت بالای زندگی، شرایط رفاهی بالا، امنیت عالی و سطح آموزشی بی‌نظیر متقاضیان بسیاری در مهاجرت به این کشور دارد. این کشور از لحاظ آب و هوایی نیز متعادل بوده و نواحی شمالی آن تقریبا سرد است. مساحت این کشور برابر با 9.9 میلیون کیلومتر مربع بوده و دومین کشور پهناور جهان محسوب می‌شود. 

پایتخت کانادا شهر اتاوا بوده و شهرهای اصلی آن شامل ونکوور، مونترال و تورنتو می‌شود. کانادا نیاز بالایی به نیروی مهاجر داشته و قوانینی را برای نیروی متخصص وضع کرده است. هزینه اقامت در کانادا به روش انتخابی مهاجرین بستگی دارد. در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. 

هزینه انواع روش‌های اقامت در کانادا

کانادا به‌منظور آسایش مهاجرین، روش‌های خاصی را برای ‌آن‌ها درنظر گرفته است. تنوع در هریک از این روش‌ها، برای هر قشر از جامعه مناسب است. در این میان، روش‌‌های تعیین‌شده هزینه‌های مربوط به خود را دارد. 

 

هزینه اقامت در کشور کانادا از طریق ویزای کاری 

از جمله بهترین روش‌های اخذ اقامت در کانادا، مهاجرت کاری است. مهاجرت کاری در کنار خصوصیات خود، سختی‌هایی نیز دارد. این روش نیازمند سوابق کاری و رزومه درخشان بوده که افراد به‌صورت مستقیم به این کشور مهاجرت کنند. هزینه اقامت در کانادا با روش کاری، از طریق برنامه اسکیل ورکر امکان پذیر است. 

اقدام از طریق برنامه اسکیل ورکر، هزینه چندانی در پی نخواهد داشت. هزینه‌های اخذ اقامت از این طریق شامل تشکیل پرونده، ترجمه فرم‌ها و غیره می‌شود. درصورت قبول درخواست اقامت، باید مبلغی با عنوان تمکن مالی پرداخت شود. هزینه‌های ویزا جهت مهاجرت کاری به کانادا شامل موارد زیر است. 

 • شخص اصلی: 1040دلار کانادا 
 • همسر یا شریک زندگی قانونی: 1040دلار کانادا 
 • هر فرزند وابسته زیر 22سال: 150دلار کانادا 

هزینه اقامت در کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی 

یکی از روش‌های پرطرفدار در اخذ اقامت کانادا، مهاجرت تحصیلی است. در این روش، فرد شانس بالایی در یافتن کار و اخذ اقامت تحصیلی در کانادا خواهد داشت. هزینه این روش مناسب بوده اما فرد باید هزینه‌های مختلفی را درنظر داشته باشد. 

هزینه‌های شهریه دوره تحصیلی 

یکی از مهم‌ترین مسائل در مهاجرت تحصیلی، هزینه‌های مربوط به “شهریه” است. نظام آموزشی کانادا برای افراد مهاجر به این کشور رایگان نبوده و دانشجویان باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. در این میان برای دانشجویان برتر، بورسیه‌های مختلفی درنظر گرفته شده است. در برخی مواقع دانشجویان دکتری، یا فرصت مطالعاتی از امکانات کانادا به‌صورت رایگان بهره‌مند خواهند شد. اما به‌طورکلی، هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا از 12 تا 25هزار دلار متفاوت خواهد بود. 

برای اطلاعات بیشتر صفحه هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا را مطالعه کنید.

هزینه‌های زندگی 

فرد دانشجو اجازه کار تمام وقت را نداشته و اغلب دانشجویان شانس کافی برای کار هنگام تحصیل را نخواهند داشت. بنابراین، تمام دانشجویان پیش از اقدام ابتدا باید به بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور بپردازند. هزینه زندگی دانشجویی برای هر فرد بین 800 تا 1200 دلار برآورد شده است. شما می توانید تمامی شرایط زندگی در کانادا را اینجا بخوانید.

هزینه اقامت در کشور کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

شرایط اخذ اقامت در کانادا از این روش، در هریک از ایالت‌های کانادا متفاوت است. هزینه اقامت در کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، از پرهزینه‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. اما سرمایه‌گذاری امن و هوشمند شانس افراد را در این روش چند برابر می‌کند. کانادا شرایط اقتصادی امنی را برای سرما‌یه‌گذاران در این کشور ایجاد می‌کند. 

سرمایه‌گذاری 800، 100 و 200 هزار دلاری از جمله آن‌ها است. سرمایه‌گذاری 800هزار دلاری در “ایالت کبک” صورت می‌گیرد. سرمایه‌گذاری 100 و 200 هزار دلاری نیز در استان “بریتیش کلمبیا” است. درنتیجه، هریک از ایالت‌های کانادا هزینه‌های متفاوتی جهت سرمایه‌گذاری می‌طلبند. 

هزینه‌های مربوط به محل اقامت در کانادا 

از جمله مسائل مهم در بررسی هزینه اقامت در کانادا، شناخت شرایط محل زندگی در این کشور است. هزینه‌های زندگی در کانادا به سبک زندگی و محل اقامت بستگی دارد. برای مثال هزینه زندگی در شهرهای تورنتو و ونکوور بالاتر از سایر شهرها خواهد بود.

هزینه زندگی در شهرهای کوچکتر بین 700 تا 1000 دلار بوده و در شهرهای بزرگ این هزینه بیشتر است. برای افراد متقاضی تحصیل در شهرهای تورنتو و ونکوور، هزینه بالاتر خواهد بود. در ادامه برخی از پرهزینه‌ترین شهرهای کانادا را به ترتیب مشخص کردیم. 

 • ونکوور 
 • تورنتو 
 • ویکتوریا 
 • کلگری 
 • همیلتون 

هزینه اقامت در کانادا از لحاظ سایر هزینه‌های زندگی 

همانطور که اشاره شد، هزینه زندگی در ایالت‌های مختلف کانادا متفاوت است. از جمله تفاوت‌های بارز میان شهرهای مختلف کانادا، هزینه مسکن است. تقریبا دو سوم هزینه‌های زندگی در کانادا به هزینه مسکن بستگی دارد. در ادامه برخی از هزینه های اقامت در کانادا را بررسی می‌کنیم. 

 • یک وعده غذایی دو نفره در رستوران خوب: 60دلار کانادا 
 • یک وعده غذایی عادی در مک دونالد: 10دلار کانادا 
 • کاپوچینو: 4دلار کانادا 
 • 1کیلو موز: 1.7دلار کانادا 
 • 1 پاکت سیگار: 14دلار کانادا 
 • 1کیلو پیاز: 2.6دلار کانادا 
 • بلیط اتوبوس: 3دلار کانادا 
 • 1 ماه باشگاه ورزشی: 48دلار کانادا 
 • تحصیل مدرسه برای شخص کانادایی: 1000دلار 
 • هزینه خرید مسکن هر متر مربع: 4 الی 6 هزار دلار 

از جمله دلایل برتری کانادا جز بهترین کشورهای اقامتی جهان، درآمد مناسب با هزینه‌های زندگی مناسب است. حتی مشاغل ساده در کانادا با درآمد سالیانه، قادر به زندگی خوب در این کشور خواهند بود. درنتیجه، کشور کانادا گزینه‌ای مناسب برای اقامت در این کشور است. 

درگیر مشکلاتی هستید که فکر می کنید شانس پناهندگی دارید؟ صفحه ی پناهندگی به کانادا را بخوانید و با تماس بگیرید.

 

هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورها 

هزینه اقامت در کانادا در مقایسه با سایر کشورها کمی پایین‌تر است. آمریکا، استرالیا و انگلستان نیازمند صرف هزینه بیشتری نسبت به کانادا هستند. اما روش‌های انتخابی مهاجران نیز در این روش نقش مهمی دارند. برای مثال مهاجرت کاری نیازمند هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها خواهد بود. 

هزینه سرما‌یه‌گذاری نیز نسبت به کشورهای اتریش، فرانسه، اسپانیا و یونان نیز کمتر است. تقریبا تمامی روش‌های مهاجرتی به این کشور کمتر از سایر کشورها خواهد بود. اما به‌طورکلی به حداقل سرمایه جهت اقدام نیاز خواهید داشت. 

جمع‌بندی نهایی

هزینه اقامت در کانادا در هر روش متفاوت است. کانادا برای تمام شهروندان روش‌های متفاوتی را درنظر گرفته است. کانادا از جمله کشورهای ارزان نسبت به سایر کشورها محسوب می‌شود. به همین دلیل انتخاب بسیاری از افراد برای مهاجرت کشور کانادا است. با مهاجرت به این کشور از یک زندگی با امکانات مطلوب بهره‌مند خواهید شد. تماس با دفتر مهاجرتی Your special immigration اطلاعات بیشتری از هزینه‌‌های زندگی در این کشور در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد. همچنین می توانید از سایر خدمات مهاجرت به کانادا موسسه YSI بهره مند شوید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست