Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

نکاتی که درباره ویزای تحصیلی کانادا باید بدانید.

کشور زیبای کانادا 21 دانشگاه از 500 دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است. در سال 2018 کانادا محل زندگی و تحصیل 572،415 دانشجو بوده است. این ارقام و آمار نشان دهنده کیفیت و ارزش ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان جهان است.

گام اول: الزامات ویزای تحصیلی کانادا

درخواست موفقیت آمیز در یک مؤسسه وابسته به آموزش عالی کانادا ابتدا نیاز به درک الزامات مختلف برای مدارس و دوره‌ها و سپس آماده‌سازی مدارک لازم دارد. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق از قوانین و آشنایی با روند درخواست ویزای تحصیلی دارند. بیشتر متقاضیان درخواست تحصیل در کانادا، به درستی قوانین و فضای دانشگاهی کانادا را نمی دانند. اولین قدم برای انتخاب محل تحصیل، تعیین وضعیت آن به عنوان یک موسسه معتبر است. به خاطر بسپارید که فقط DLI ها در کانادا می‌توانند دانشجویان خارجی را پذیرش کنند.

برای تحصیل در کانادا به برنامه‌ریزی یک ساله نیاز است. مدارک الزامی و مشترک برای همه ی دانشگاه ها و مؤسسات شامل گذرنامه به روز، ترجمه تمام سوابق تحصیلی به یکی از دو زبان فرانسه یا انگلیسی همراه مدرک معتبر قبولی در آزمون زبان مورد تایید شده موسسه ی آموزشی است با حداقل نمرات و اثبات اینکه شما می‌توانید هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا را تأمین کنید. امکان دارد بعضی الزامات در بعضی از استان‌ها تفاوت‌های جزئی داشته باشند ولی نگران نباشید ، چون با رعایت دقیق و سیستماتیک همه ی مراحل هر مرحله قابل گذر است.

در مورد شرایط کار و اخذ ویزای کاری کانادا چقدر می دانید؟ شما نیز می توانید همراه فرزندتان به کانادا مهاجرت کنید!

گام دوم: انتخاب دوره و مؤسسه تحصیلی

در این گام باید “وضعیت مؤسسه و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن دارید را مشخص کنید”. برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا هر دانشجو موظف به مشخص کردن یک دوره و رشته خاص در این کشور است. تنظیمات آکادمیک کانادا نسبت به تعویض دوره‌های تحصیلی انعطاف‌پذیر است. اگر چه بهتر است گزینه‌های خود را از قبل مقایسه کرده و رشته‌ای را انتخاب کنید که واقعاً علاقه‌مند به ادامه آن هستید. برای انتخاب دانشگاه ها تصادفی انتخاب نکنید و در هنگام پر کردن فرم درخواست مطمئن شوید که اطلاعات تحصیلی‌تان را دقیق ارائه می دهید. این کار کمی طاقت فرساست ولی نقش قابل توجهی در پیشرفت و اخذ ویزای تحصیلی در کانادا دارد. ویزای تحصیلی کانادا

 

گام سوم: مدرک زبان و مهاجرت به کانادا

به منظور موفقیت در ورود به کانادا، هر دانشجوی خارجی باید تسلط لازم برای تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسه را ثابت کند. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا آزمون IELTS (جنرال)  برای اثبات مهارت هر دانشجو در زبان است. در برخی از مؤسسات آموزشی TOEFL نیز قابل قبول است. حالا نوع آزمون را انتخاب کنید. پس از پرداخت هزینه‌ها تاریخ آزمون برای شما رزرو و به اطلاعتان خواهد رسید.

برای زبان فرانسه می‌توانیدDALF ، DELF یا TCF را انتخاب کنید. اگر چه آزمون TEF رایج‌ترین گزینه است. برای اطمینان از اینکه درخواست شما رد نمی‌شود باید مهارت‌های زبانتان را تقویت کنید.

آیا با تمام روشهای گرفتن اقامت و ویزای کانادا آشنا هستید؟! 

گام چهارم: درخواست ویزای تحصیلی کانادا از  دانشگاه ها

حالا وقت آن رسیده که با فهرست دانشگاه های مورد علاقه‌تان تماس بگیرید. این‌که می‌توانید برای 12 دانشگاه درخواست بفرستید یک مزیت بزرگ برای تحصیل در کاناداست ولی در نظر داشته باشید که این کار رایگان نیست و هزینه برای هر دانشگاه از 100 تا 250 دلار متفاوت است. در ادامه گزینه‌های خود را با یکدیگر مقایسه کرده تا مؤسسه موردعلاقه‌تان را به درستی پیدا کنید. در انتهای این گام یک یا دو جایگزین را به عنوان پشتیبان انتخاب نمایید. در طول مراحل اخذ ویزای تحصیلی مهم‌ترین قسمت تأیید رشته، دانشگاه مورد علاقه و ارسال درخواست‌های پذیرش با رعایت تمام جزئیات است. از این لحظه تا زمانی که پذیرش خود را دریافت می‌کنید زمان قابل توجهی برای آماده شدن دارید.

ویزای تحصیلی کانادا

گام پنجم: درخواست مجوز تحصیل

پس از طی زمان بین ارسال درخواست و اخذ پاسخ از مراکز آموزشی کانادا می‌توانید در صورت موفقیت شروع به تهیه درخواست نهایی اجازه تحصیل در کانادا کنید. زمانی که هر مؤسسه برای تحصیل شما چراغ سبز نشان می‌دهد، می‌توانید به صورت آنلاین درخواست ویزای تحصیلی کانادا دهید. درخواست شما باید همراه با نامه پذیرشی که دریافت کرده‌اید، گذرنامه و مستندات کفایت توانایی مالی برای تحصیل در کانادا باشد. اگر در یکی از دانشگاه های استان کبک برای تحصیل پذیرش گرفته‌اید، حتماً همراه نامه پذیرش یک “Certificat d’acceptation du Québec) “CAQ) دریافت می‌کنید.

گام شش: زمان سفر

پس از پردازش درخواست و انجام مصاحبه در صورت لزوم، افسر مهاجرت در مورد درخواست اجازه تحصیل شما تصمیم می‌گیرد. در صورت پذیرش اکنون زمان آن است که برنامه‌ریزی سفر خود به کانادا را شروع کنید. اجازه تحصیل شما یک تاریخ شروع دارد؛ یعنی تاریخی که مجوز از آن زمان اعتبار دارد. به خاطر داشته باشید که قبل از این تاریخ اجازه ورود به کانادا را ندارید. پس سفر خود را دقیق برنامه‌ریزی کنید. در این گام ویزای تحصیلی کانادا را گرفته‌اید و زمان تحصیل رسیده است و سال‌های خوشی را پیش رو دارید.

گام هفتم: زمان مطالعه

اگر تمام مراحل سخت و طاقت‌فرسای ورود و تحصیل در کانادا را گذراندید، به مرحله هفتم می‌رسید. قبل از اجازه ورود به کانادا افسر مهاجرت مجوز و سایر مدارک شما را در مرز ورودی تأیید می‌کند.  این مرحله آخرین مرحله تشریفات مهاجرت است و اکنون می‌توانید بر اقامت موقت خود به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا تمرکز کنید.

مطالب مرتبط: تحصیل در کانادا

ارزیابی مدارک تحصیلی

کار ارزشیابی مدارک تحصیلی به عهده اداره مهاجرت است و از طریق دفاتر معتبر اعلام شده، انجام می‌شود. برای ارزیابی تحصیلی ابتدا باید کپی تمام مدارک تحصیلی و ریزنمرات را که قصد ارزیابی آن‌ها را دارید به یکی از دفاتر رسمی برده و در آنجا برابر با اصل کنید. البته در بعضی موارد احتیاجی به برابر اصل کردن نیست ولی به خاطر وجود مهر برجسته روی تمام مدارک بهتر است این کار را یک بار انجام دهید. پس از این مرحله مدارک را به دفاتر رسمی ترجمه برده و آن‌ها را ترجمه کنید. این کار را در کانادا هم می‌توانید انجام دهید. در مرحله بعد باید فرم‌های مربوطه را در وب‌سایت‌های ارزیابی مدارک کانادا بارگذاری کرده و اعتبار سنجی کنید. مراکز معتبر ارزشیابی مدارک تحصیلی در کانادا به این شرح هستند:

هزینه تحصیل در کانادا

حداقل شهریه دانشجویان کارشناسی در کانادا برای یک دانشجوی خارجی حدود 20 هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود. این عدد به این معنی است که در مجموع 60000 دلار آمریکا برای یک دوره تحصیلی 3 ساله و 80000 دلار برای چهار سال تحصیل در کانادا نیاز است. می‌توان تخمین زد که حداکثر 120000دلار برای 4 سال اقامت و تحصیل در کانادا نیاز دارید. البته با توجه به نوع ویزای تحصیلی کانادا و استان و سبک زندگی این ارقام قابل تغییر است.

درباره ی هزینه زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

 

ارزان‌ترین دانشگاه کانادا

دانشگاه مموریال در استان نیوفاندلند (Newfoundland) با 11000 دلار شهریه در سال مقرون به‌صرفه‌ترین دانشگاه کاناداست. پس از آن دانشگاه رجینا (Regina) در استان ساسکاچوان  با 20000 دلار در سال و دانشگاه رویال رودز (Royal Roads) با 24000 دلار در سال و دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan) یا 27000 دلار در سال در رتبه چهارم قرار دارد.

ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان

خانواده‌هایی که توانایی مالی مناسب دارند، می‌توانند برای فرزندان 6 تا 17 ساله درخواست ویزای دانش‌آموزی نمایند. مدارس کانادا نیز مثل دانشگاه های کانادا توانسته‌اند با جذب سرمایه از نقاط مختلف جهان دانش آموزان زیادی را جذب کرده و آموزش دهند. می‌توان گفت که برای نوجوانان آسیایی به خصوص ایرانی تحصیل در مدارس کانادا شبیه به رویاست و بهترین کاری که می‌توان در حق فرزندان انجام داد همین کار است. می‌توان مطمئن بود که آینده هر فرزند با تحصیل در نظام آموزشی و زندگی در کشور کانادا به بهترین شکل ساخته خواهد شد. هزینه تحصیل فرزندان نسبت به استان محل  تحصیل و نوع مدارس متفاوت است .

ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا

کانادا جزو 4 کشور برتر در زمینه سطح علمی دانشگاهی بوده و به دلایل زیادی ویزای تحصیلی کانادا بی اندازه ارزشمند است. وجود دوره‌های کوتاه مدت و فشرده با سطح علمی عالی، شهریه مقرون به صرفه، معیارهای ورودی کمتر سخت گیرانه و سیاست‌های مهاجرانه صمیمانه باعث جذابیت کانادا برای مردم سایر نقاط جهان شده است. یک دوره کوتاه تحصیلی دانشگاهی در کانادا یک سال طول می‌کشد ولی همین دوره‌ها در کشورهای دیگر حداقل دو سال زمان می‌برد.

تحصیلات تکمیلی نیز در کانادا شرایط خوبی دارند و هیچ کشوری توان رقابت علمی در این رابطه را ندارد. دوره‌های کوتاه شغل محور و آموزش صنعتی در کانادا یکی دیگر از جاذبه‌های تحصیل در کاناداست و مدرک تحصیلی کانادا  برای کاریابی در همه جای دنیا معتبر است. اگر زمان و پول کافی در اختیار دارید برای ارتقا سریع سطح علمی در کلاس جهانی و دسترسی به بهترین فرصت‌های شغلی در جهان باید به کانادا سفر کنید. برای دسترسی به تمامی خدمات مهاجرت به کانادا با تیم YSI در ارتباط باشید.

 

 

https://www.immigration.ca/study-in-canada-step-by-step-guide-for-international-students

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *