ویزای کانادا و شرایط مورد نیاز برای دریافت آن

 

کانادا، از جمله کشورهای با صنعت و فناوری پیشرفته است. این کشور در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده و آب و هوای نسبتا سردی دارد. کانادا دومین کشور پهناور دنیا بوده و جمعیت آن برابر با 37 میلیون نفر است. پرجمعیت ترین شهرهای این کشور تورنتو، مونترآل و پس از آن ونکوور هستند. جذابیت های این کشور علاقه مندان به مهاجرت یا سفر را به سمت خود می کشاند. اما نخستین گام جهت مسافرت به این کشور، دریافت ویزای کانادا است. ویزای کانادا به دو صورت دائم یا موقت اخذ شده و شرایط مورد نیاز برای دریافت آن متفاوت است. در این مقاله به بررسی انواع ویزای کانادا و شرایط اخذ آن می پردازیم.

قبل از مهاجرت با شرایط زندگی در کانادا بیشتر آشنا شوید!

ویزای کانادا و انواع آن

ویزای موقت و ویزای دائم از جمله انواع آن محسوب می شوند. اما به منظور اخذ هریک از آن ها از روش های مختلفی اقدام می شود. ثبت نام آنلاین و مراجعه حضوری به سفارت از جمله روش های اخذ ویزای کانادا است. اما سفارت کانادا در ایران بسته بوده و افراد باید به یکی از دفاتر کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند.

از همین جهت اقدام از طریق روش آنلاین مزایایی را به دنبال خواهد داشت. اما در هر دو صورت گرفتن وقت سفارت کانادا اجباری است. با اخذ وقت سفارت کانادا دیگر نیازی به ایستادن در صف های طولانی نخواهد بود. در ادامه انواع بیشتری از ویزای کانادا را شرح خواهیم داد.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی از انواع ویزای موقت بوده و برای گردشگران صادر می شود. در این ویزا شخص در مدت زمان معلوم و محدود اجازه حضور در کانادا را دارد. امروزه این ویزا به صورت ویزای مولتی کانادا صادر شده و به آن ویزای 5 ساله نیز گفته می شود.

افراد دارای ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت خود تا 6 ماه قادر به اقامت در این کشور خواهند بود. پس از پایان این اعتبار، باید حداقل 6 ساعت از خاک کانادا خارج شوند. پس از اتمام این زمان و ورود مجدد به کانادا، تا 6 ماه دیگر امکان اقامت در آن جا وجود دارد.

ویزای تحصیلی کانادا

سیستم آموزشی کانادا گزینه بسیار مناسبی برای افراد علاقه مند به ادامه تحصیل است. کانادا حدود 6 درصد از تولید ناخالص خود را به امور آموزشی اختصاص می دهد. از همین جهت این کشور از لحاظ آموزشی در میان سایر کشورها سرآمد است.

“سیستم های آموزشی به روز و تحت نظارت دولت فدرال” از جمله مزایای تحصیل در کانادا است. با تحصیل در این کشور از امکانات به روز آن بهره مند خواهید شد. ویزای تحصیلی کانادا برای علاقه مندان به علم و دانش طراحی شده است.

دانشجو هستید؟ شرایط تحصیل در کانادا را اینجا بخوانید!

ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای همراه تحصیلی کانادا به وابستگان درجه یک فرد تعلق می گیرد. والدین، فرزند یا همسر از جمله وابستگان درجه یک هستند. این ویزا جهت اطمینان خاطر افراد محصل و خانواده های آن ها صادر می شود. به همین دلیل والدین نگرانی از بابت فرزند محصل خود در کانادا نخواهند داشت.

به علاوه، در مقاطع بالاتر تحصیلی افراد قادر به ادامه تحصیل همراه با فرزند یا خانواده خود خواهند بود. از همین جهت ویزای همراه تحصیلی روشی مناسب جهت اقامت در این کشور است. با اخذ و اشتغال به تحصیل از فضای آموزشی این کشور لذت خواهید برد.

ویزای نرمال کانادا

ویزای نرمال از طریق تکمیل مدارک، ترجمه آن ها و در نهایت ثبت نام آنلاین انجام می شود. جهت ثبت نام انواع ویزا از همکاران ما در Your special immigration کمک بگیرید. متخصصان ما در این بخش به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.

ویزای دانش آموزی کانادا

در کانادا آموزش کودکان از سن 5 سالگی شروع شده و در سن 17 سالگی به پایان می رسد. دوره دبستان در کانادا تا سطح ششم، دوره راهنمایی از هفتم تا نهم و دوره متوسطه از دهم تا دوازدهم است. دانش آموزان خارجی به منظور تحصیل در مدارس دولتی کانادا، سالیانه مبلغ 10 تا 14هزار دلار باید پرداخت کنند.

ویزای دانشجویی کانادا

دانشجویان در دانشگاه های کانادا مانند دانشگاه های سراسر دنیا، در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا آموزش می بینند. مدارک انواع دانشگاه های کانادا در همه جای جهان شناخته شده است. بنابراین، جهت معادل سازی مدرک با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

در کانادا کالج و موسسات فنی بسیاری وجود دارد. در صورت تحصیل و آموزش در این موسسات، به سرعت وارد بازار کار خواهید شد. کانادا در بازار کار خود برای افراد دارای مهارت اهمیت زیادی قائل می شود. در نتیجه، تحصیل در موسسات فنی مزایایی را به دنبال خواهد داشت.

 

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

کانادا همواره از جمله کشورهای پیشگام در عرصه علم و دانش است. به همین دلیل جهت افزایش سطح عملی و تبادل فرهنگ با اندیشمندان، ویزای فرصت مطالعاتی اعطا می کند. افراد موفق به دریافت دعوتنامه از دانشگاه، موسسات علمی یا مراکز هنری قادر به اقامت در کانادا خواهند بود.

سوپر ویزای کانادا

این ویزا طولانی مدت بوده و به منظور بازدید خانواده به فرد تعلق می گیرد. این ویزا 10 ساله بوده و به والدین، پدربزرگ و مادربزرگ واجد شرایط اعطا می شود. سوپر ویزای کانادا، در اولین سفر وابستگان به کانادا و بدون خروج از آن جا به مدت 2 سال تعلق می گیرد.

سوپر ویزای کانادا با ویزای توریستی تفاوت های چشمگیری دارد. این ویزا برای افرادی که ساکن کشورهای دیگر بوده و نیازمند ویزای اسکان موقت هستند ایده آل است. پس از گذشت 6 ماه بدون نیاز به تقاضای مجدد، قادر به رفت و آمد آزادانه در این کشور خواهند بود.

شرایط اخذ ویزای سوپر کانادا

به منظور اخذ این ویزا، افراد باید واجد شرایط زیر باشند:

 • همراه داشتن نامه ای با امضای فرزند یا نوه ای که آن ها را دعوت کرده است؛ وعده پشتیبانی مالی در این نامه باید قید شده باشد، فهرست تعداد اعضای خانواده شخص دعوت کننده و یک کپی از اسناد و وضعیت اقامتی فرد دعوت کننده باید همراه افراد باشد.
 • بیمه کانادایی از شرکت بیمه کانادایی داشته و از زمان ورود فرد به کانادا یکسال اعتبار داشته باشد. این بیمه باید حداقل 100 هزار دلار را پوشش داشته و مدارکی مبنی بر پرداخت حق بیمه باشد.
 • برای ورود به خاک کانادا از نظر این کشور باید مجاز بوده و پس از پایان مدت زمان اعتبار آن به اختیار قادر به بازگشت به وطن خود خواهید بود.
 • افراد دعوت شده نیز نباید ممنوع الورود بوده و آزمایش های پزشکی مخصوص مهاجرت را انجام دهند.

مدارک لازم جهت اخذ سوپز ویزا

جهت اخذ سوپر ویزای کانادا باید مدارک مورد نیاز را به صورت کامل ارائه دهید. در صورت نقص هریک از آن ها درخواست ویزا با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

 

 • نامه از طرف میزبان کانادایی با قید حداقل میزان دستمزد به منظور تامین مالی مهمانان خود. حداقل میزان دستمزد باید برابر با 23.298$ باشد.
 • اثبات خریداری حداقل یکسال بیمه درمانی کانادا.
 • انجام آزمایشات پزشکی در صورت تمایل به دریافت ویزای بیش از 6 ماه.
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس
 • پرینت 6 ماهه از حساب
 • کپی از بلیت برگشت یا برنامه سفر
 • مدرک مبتنی بر پرداخت 75 دلار
 • دعوتنامه
 • مدرک نشان دهنده رابطه والدین، فرزند، پدربزرگ و مادر بزرگ و نوه
 • کپی از بیمه درمانی خریداری شده
 • تکمیل و ارائه فرم های مربوطه

همانطور که اشاره شد، سوپر ویزای کانادا تفاوت های بارزی با ویزای توریستی دارد. این ویزا مدت زمان بیشتری اعتبار داشته و به همین دلیل به آن سوپر ویزا گفته می شود. در صورت نیاز به مدت زمان بیشتر در اقامت، سوپر ویزای کانادا را انتخاب کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

به منظور اخذ ویزای کانادا، مدارکی را باید ارائه کنید. با ارائه هریک از این مدارک، امور مربوط به اخذ ویزای این کشور به سرعت انجام خواهد شد. در صورت عدم تکمیل و ناقص بودن آن ها، کار شما دو برابر شده و مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

 • اصل پاسپورت های قدیمی و جدید
 • شناسنامه ترجمه شده هریک از متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 • سند ملکی ترجمه شده در صورت وجود ملک
 • ترجمه مدارک شغلی
 • دعوتنامه همراه با کارت شناسایی و مدارک مالی شخص دعوت کننده و مدارکی که خویشاوندی شما را اثبات کند.
 • رزرو بلیت رفت و برگشت به کانادا
 • در صورت عدم وجود دعوتنامه، باید به سفارت واچر هتل ارائه شود.
 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال با یکی از والدین همراه داشتن رضایت نامه کتبی ضروری است.

می خواهید قبل از مهاجرت خیالتان از بابت شغل راحت باشد؟ همه چیز درباره ویزای کاری کانادا !

نحوه درخواست ویزای کانادا

درخواست ویزای این کشور، از دو روش آنلاین و حضوری امکان پذیر است. هریک از این دو روش شیوه های مربوط به خود را داشته و نیازمند ارائه مدارکی هستند. در ادامه به بررسی روش آنلاین و حضوری به صورت جداگانه می پردازیم.

درخواست ویزای آنلاین کانادا

یکی از روش های ساده و آسان به منظور اخذ ویزا، به صورت آنلاین است. از جمله مزایای درخواست آنلاین ویزا، پیگیری از طریق کد پیگیری است. بنابراین پروسه ویزا به راحتی از این طریق قابل پیگیری خواهد بود. هزینه اخذ ویزای کانادا و انگشت نگاری نیز به صورت آنلاین انجام می شود.

همچنین برای مراجعه به سفارت تنها به نامه انگشت نگاری نیاز خواهید داشت. به همین دلیل نیازی به مدارک دیگر نخواهد بود. به منظور ثبت درخواست آنلاین ویزا ابتدا باید به وب سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه کنید. پس از آن مراحل زیر را باید طی کنید:

 • تکمیل فرم و بازکردن حساب کاربری انحصاری
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری به صورت آنلاین
 • دریافت برگه تاییدیه درخواست همراه با شماره پیگیری
 • دریافت نامه انگشت نگاری
 • مراجعه به یکی از سفارت های کانادا جهت انگشت نگاری
 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت به منظور تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

درخواست حضوری ویزای کانادا

جهت درخواست حضوری ویزای کانادا، باید به یکی از موسسه های مهاجرتی یا اخذ ویزا مراجعه کنید. در این صورت موسسه ها شما در گذراندن مراحل اخذ راهنمایی کرده و راه و چاه را به شما آموزش می دهند. در این روش مدارک و هزینه های اخذ را باید به این موسسه ها واگذار کنید.

کانادا در ایران سفارتی نداشته و جهت اخذ ویزای آن، باید به کشورهای اطراف مراجعه شود. ترکیه، ارمنستان و گرجستان از جمله کشورهای اطراف جهت مراجعه است. با توجه به مراجعه شما از طریق آژانس های مختلف، امکان هماهنگی وقت سفارت در یکی از آن ها وجود دارد.

آنچه باید قبل از مهاجرت بدانید: هزینه و شرایط زندگی در کانادا !

ویزای اقامت دائم کانادا چیست؟

اما در کنار انواع ویزای موقت کانادا، ویزای دائم نیز وجود دارد. با در دست داشتن این ویزا، فرد اقامت دائم این کشور را کسب کرده و شهروند دائم آن محسوب می شود. ویزای تجاری یا کسب و کار در کانادا از جمله ویزاهای به منظور اخذ اقامت دائم این کشور است.

ویزای تجاری یا کسب و کار اغلب برای “جذب سرمایه گذاران یا صاحبان کسب و کار” طراحی شده است. افرادی به قابلیت سرمایه گذاری و انجام کسب و کار در این کشور، به راحتی قادر به اخذ اقامت این کشور خواهند بود.

دلایل ریجکت ویزای کانادا

ریجکت یا رد شدن ویزای کانادا، به دلیل عدم قانع شدن ماموران سفارت و اطمینان او از بازگشت به این کشور است. پس از رد درخواست، مامور موظف به توضیح دلیل آن در یک نامه به صورت رسمی است. نامه مربوط به دلیل رد درخواست، معمولا یک هفته پس از انگشت نگاری و از طرف سفارت صادر می شود.

از جمله موارد مهم در رد درخواست، ناقص بودن مدارک است. این موضوع در اغلب موارد نادیده گرفت شده و به آن توجهی نمی شود. پس از ریجکت درخواست، امکان درخواست مجدد وجود دارد. زمان مشخصی برای درخواست مجدد تعیین نشده و تمام مدارک پرونده باید تکمیل شوند.

بنابراین، پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت ابتدا به تکمیل مدارک بپردازید. عدم تکمیل مدارک یکی از دلایل اصلی رد شدن درخواست بوده و مجددا باید تقاضا کنید. پس از تکمیل مدارک، انگشت نگاری، ثبت نام و پرداخت هرینه امکان قبولی درخواست شما افزایش می یابد.

جمع بندی نهایی

ویزای کانادا و شرایط موردنیاز برای دریافت آن چیست؟ از جمله سوالات متقاضیان دریافت ویزای این کشور است. اخذ ویزای کانادا به دو صورت دائم و موقت انجام می شود. ویزای موقت انواع مختلفی داشته و هریک شرایط مربوط به خود را دارند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کرده باشید. برای دریافت انواع خدمات مهاجرت به کانادا با ما در تماس باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست