گرفتن پیشنهاد کار از کانادا و آنچه باید بدانید!

برخورداری از پیشنهاد کاری کانادا موجب پیشتازی در اغلب برنامه های مهاجرتی می‌شود. گرفتن پیشنهاد کار از کانادا، مستقیما آن را به اقامت دائم تبدیل می‌کند. کانادا از جمله کشورهای پیشرفته بوده و از امکانات رفاهی بی‌نظیری برخوردار است. اغلب افراد ساکن در این کشور، رضایت کامل از زندگی در این کشور را دارند. 

کانادا برای افراد مهاجر به این کشور شرایطی را در نظر گرفته است. اخذ پیشنهاد کاری از کشور کانادا یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی جاب آفر یا پیشنهاد کاری می‌پردازیم. 

آنچه باید از ویزای کار کانادا بدانید را اینجا مطالعه کنید.

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟ 

ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، مدرک ارائه‌شده توسط کارفرمای کانادایی به شخص کارجو است. این مدرک شامل “جزئیات شغلی موردنیاز کارفرما” می‌شود. به‌طورکلی، نامه پیشنهاد شغلی شامل جزئیات کمتری نسبت به قرارداد شغلی است. 

اطلاعات قیدشده در نامه مربوطه نیز شامل موارد مختلفی می‌شود. شرح وظایف کاری، حقوق و مزایا، شرایط کاری مانند ساعات کاری و غیره از جمله آن‌ها است. از همین جهت به آن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا گفته می‌شود. در ادامه برخی از مزایای اخذ ویزای job offer را بررسی خواهیم کرد.

 

مزایای اخذ ویزای جاب آفر 

اخذ ویزای جاب آفر از مزایای بسیاری برخوردار بوده که از جمله آن‌ها به موارد زیر اشاره می‌شود. 

 • کسب نمره مازاد در سیستم اکسپرس اینتری کانادا (نیروی کار ماهر فدرال) 
 • سندی جهت تایید صلاحیت کارجو در سیستم مهاجرتی کشور کانادا 
 • تسریع در روند بررسی پرونده اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت کاری 
 • تسریع در ورود از طریق اخذ پیشنهاد کاری از کانادا. درصورت تایید پرونده توسط دولت کانادا، هزینه‌های زندگی توسط این کشور تامین خواهد شد.

سوال مهم اینجا قبل از دریافت پیشنهاد کار از کانادا در ارتباط با هزینه خواهد بود: هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

 

چرا کانادا به اتباع کشورهای دیگر پیشنهاد کاری اعطا می کند؟ 

گرفتن پیشنهاد کار از کانادا، تاثیرات بسیار مثبتی بر زندگی فرد خواهد داشت. این تاثیرات در قالب اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی نمایان می‌شود. تمام نتایج مثبت مربوط به جاب آفر، برای شهروندان کانادایی به وجود خواهد آمد. در ادامه برخی از دلایل اختصاص پیشنهاد کاری کانادا به اتباع کشورهای دیگر را بررسی می‌کنیم. 

 • در قراردادهای دوطرفه کشور کانادا با سایر کشورها، به برنامه تبادل معلمان و جوانان محصل اشاره می‌شود. 
 • نیازهای دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در کانادا با دریافت پیشنهاد کاری تامین می‌شود. 
 • کانادا با پیشنهاد کاری به همسران افراد دارای مجوز کار، امکان اشتغال به کار را برای آن‌ها فراهم می‌کند. 
 • مشاغل خیرخواهانه یا مذهبی به راحتی پیشنهاد کاری دریافت خواهند کرد. 

 

نحوه دریافت پیشنهاد کار از کانادا 

پیش از صدور مجوز موقت کار از کشور کانادا، کارفرما در این زمینه باید ارزیابی‌های مربوطه را انجام دهد. ارزیابی مربوط به بازار کار و تاثیر شغل مورد تقاضا برروی آن توسط سازمان اشتغال صورت می‌گیرد. درصورت مثبت بودن پاسخ ارزیابی، با اختصاص شغل به فرد خارجی موقعیت فرد به خطر نخواهد افتاد. 

در برخی شرایط خاص، مجوز اشتغال موقت در کانادا بدون نیاز به انجام مراحل ارزیابی صادر می‌شود. ارزیابی تاثیرات بازار کار نیز توسط “سازمان مهاجرت” صورت می‌گیرد. این کار تحت شرایطی خاصی انجام می‌شود. برای مثال وجود قرارداد و توافقات بین‌المللی مانند تجارت رایگان آمریکای شمالی از جمله آن‌ها است. 

 

شرایط کار در کانادا برای ایرانیان 

در این روش، از مهارت‌های جست‌وجوی کار، نحوه کسب موقعیت شغلی و استانداردهای محیط کار باید اطلاعات کسب کنید. جهت کار در کشور کانادا ابتدا باید شماره بیمه اجتماعی در اختیار داشته باشید. درخواست شماره SIN را بلافاصله پس از ورود به کانادا باید ثبت کنید. 

امروزه منابع بسیاری جهت پیداکردن کار در کانادا وجود دارد. با پیگیری و جست‌وجو در هریک از این منابع، شغل موردنظر پیدا خواهد شد. در ادامه، برخی از منابع موجود جهت پیدا کردن کار برای ایرانیان را بررسی خواهیم کرد. 

 

مراجعه به سازمان مهاجرتی 

درحال حاضر برخی از سازمان‌های مهاجرتی، برنامه‌های زیر را ارائه می‌کنند. 

 • کارگاه‌های مخصوص نوشتن رزومه کاری 
 • جلسات آموزشی مخصوص جست‌وجوی کار 
 • سایر سرویس‌های مربوط به یافتن شغل در کانادا 

 

بررسی job bank

این برنامه، اطلاعات شغلی در مورد کانادا را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. در این برنامه برای گرفتن پیشنهاد کار از کانادا، شاهد اطلاعات زیر خواهید بود. 

 • شغل‌ها 
 • پرداختی‌ها 
 • وظایف اصلی 
 • تغییرات جدید شغلی 
 • نیازمندی‌های آموزشی 

از دیگر منابع مهم جهت پیداکردن شغل، service Canada نام دارد. این سرویس نیز حاوی اطلاعات مهمی جهت جست‌وجو و ارائه درخواست جهت کار در کانادا است. درصورت عدم دریافت ویزای جاب آفر، منبع بالا کمک خوبی برای شما خواهد بود. 

می خواهید بدانید چه روش های دیگری برای گرفتن ویزای کانادا و مقیم شدن آنجا وجود دارد؟ روش های دریافت اقامت و ویزای کانادا را بخوانید.

 

نکات مهم درباره اشتغال به کار در کانادا 

هنگام دریافت پیشنهاد کار از کانادا و اخذ ویزای job offer باید به نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه برخی از نکات مهم درباره اشتغال به کار در کانادا را بررسی می کنیم. 

 • کلمه کار یا اشتغال در اهداف مهاجرتی به کانادا، به معنای انجام فعالیت در ازای دریافت پاداش و مزد است. فعالیت شهروندان یا مقیمان دائمی کانادا و رقابت آن ها در بازار کار نیز شامل مورد فوق می شود. 
 • مسئولان بخش مهاجرت در کانادا، مجوز موقت کار را برای مشاغل خاصی صادر می کنند. 
 • اخذ ویزای جاب آفر از موسسه یا سازمانی در کانادا، ملزم به کسب مجوز موقت کار در این کشور خواهد بود. 
 • در مواقع خاص، بخش مهاجرت کانادا مجوز کار آزاد صادر می کند. صدور این مجوز منحصر به کارفرما خاصی در کانادا نیست. 
 • اغلب مجوزهای شغلی کانادا به صورت موقت صادر می شوند. امکان تمدید مجدد این مجوز از داخل کانادا پس از اتمام آن نیز وجود دارد. 

برای آشنایی بیشتر با شرایط و قوانین کاری دولت و حکومت کانادا، مطلب اجازه کار در کانادا را بخوانید.

آیا گرفتن پیشنهاد کار از کانادا برای اقامت کافی است؟ 

جهت کار و زندگی دائم در کانادا، متقاضیان به‌جای پیشنهاد کاری باید به‌دنبال پروسه مهاجرت به این کشور باشند. با این وجود، اخذ ویزای جاب آفر قدم اولیه جهت طی مراحل اخذ اقامت کانادا محسوب می شود. امکان تثبیت صلاحیت فرد هنگام اشتغال به کار در کانادا نیز وجود دارد. 

اخذ پیشنهاد کاری، کمک به‌سزایی جهت اخذ اقامت دائم کانادا می کند. به علاوه، درصورت تایید صلاحیت از طریق نیروی متخصص فدرال، اخذ اقامت دائم شرایط آسان‌تری خواهد داشت. درنتیجه، با درنظر داشتن نکات فوق، امکان اقامت در این کشور وجود دارد.

 

جمع‌بندی نهایی نکات اخذ ویزای پیشنهاد کاری کانادا 

اخذ پیشنهاد کاری از کانادا، مزایای بسیاری را به دنبال خواهد داشت. این روش از جمله راه‌های آسان جهت مهاجرت به کشور کانادا محسوب می‌شود. با اخذ این ویزا، قادر به اقامت دائم در کانادا خواهید بود. کانادا سالانه با انتشار لیست مشاغل موردنیاز در هریک از استان‌ها، پیشنهاد کاری به افراد ماهر می‌دهد. 

با استفاده از این موقعیت شرایط طلایی برای افراد ایجاد می‌شود. موسسه Your special immigration در زمینه اخذ ویزای جاب آفر اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما درارتباط بوده تا راهنمایی بیشتری در اختیار قرار بگیرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست